İple Kaş Kaldırma

İple Kaş Kaldırma

İple Kaş Kaldırma Nedir?

İple Kaş Kaldırma; Kişilerin yüz ifadesini yansıtan en önemli bölgesi konumunda bulunan kaşlar yapısı gereği birçok ifadenin karşı tarafa anlatılmasını sağlar. Kızgınlık anında, sevinç veya şaşkınlık durumlarında kaşların duruş şekli ifademizi söze gerek bırakmadan karşı tarafı anlatır. Bundan dolayı kaşların güzel görülmesi ve orantılı olması insan ilişkilerinde önemli bir yer tutar.

Yaşlanma ve yer çekimi etkisi ile beraber kaşlarda meydana gelen sarkma göz kapağında ve yüzümüzde bozukluğa neden olur. Özellikle kaşların sıklıkla alınması alın bölgesinde ortaya çıkaracağı hareketlilik kaşların düşmesine ve belirgin çizgilerin ortaya çıkmasına neden olur.

Bu tür durumlara karşı kaş kaldırma uygulaması ameliyatsız olarak kaşların görünümünü düzeltmemizi sağlayacaktır. Kaşlarım farklı olması kişilerin yorgun veya sinirli görülmesine neden olabileceği gibi cansız yüz ifadesinin ortaya çıkmasına neden olur.

Üst göz kapağı ve alın bölgesi de estetik ve bir bütün şeklinde görünmesi iple kaş kaldırma yöntemi sayesinde gerçekleştirilir. Bu uygulama teknolojinin vermiş olduğu yeniliklerin estetik alanında kullanılması olarak tanımlanabilir. Bu sayede herhangi bir iz veya his kaybı yaşamanıza yol açmadan kısa süre içerisinde uygulamayı mümkün hale getirmiştir.

İple Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

İp askılama teknikleri cildimizin birçok alanında kullanıldığı gibi kaşların kaldırılması işlemlerinde de başarılı bir şekilde uygulanır.

Yarım saatlik kısa bir süre içerisinde tamamlanması mümkün olan bu uygulama lokal anestezi veya anestezi etkisi bulunan krem uygulandıktan sonra gerçekleştirilir. İple kaş kaldırma ince uçlu iğneler kullanılarak düşen kaşların ipler vasıtasıyla kafatasına askılamasıdır.

Üzerinde askı sütunları bulunan ipler kullanılarak cilt altı dokuları aştığı için kaşların kalkık görünmesini sağlar. Bu uygulamada cildinizde herhangi bir kesi işlemine gerek kalmadan kolaylıkla uygulandığı için herhangi bir yara veya kesi izi görülmez.

Kaş kaldırma uygulaması örümcek ağı, botoks, ultherapy gibi uygulamalar ile kombine edilerek daha etkili sonuçların alınması sağlanabilir. Pansuman veya bandaj kullanılmadan sosyal hayata dönüşün kolay olduğu his kaybının meydana gelmediği bu uygulama sayesinde estetik görünümü elde etmek mümkündür.

İple Kaş Kaldırma Kimlere Yapılabilir?

Kaş kaldırmak uygulaması 18 yaşını doldurmuş ve Kaş yapısından memnun olmayan tüm bireylere yapılabilir. Kadınların sıklıkla tercih ettiği bu uygulama 30’lu yaşlardan sonra daha verimli sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Kaş ortasına yapılan algılama yöntemi ile beraber örümcek ağı estetiği yapılması tamamlayıcı işleri görecekleri.

Estetik uygulamalar genellikle ünlüler tarafından tercih edilen işlemler gibi algılansa da günümüzde her kesimden insanın sıklıkla başvurmuş oldu yöntemlerden bir tanesidir.

Yaşın ilerlemesi ilk olarak kaşlar üzerinde belirgin izler bıraktığı için iple kaş kaldırmak işlemi ile bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün hale gelir. Kendisiyle barışık ve özgüvene sahip bireylerin ortaya çıkmasını sağlayan bu estetik uygulama ile kişiler daha çok mutlu ol hissederler.

İple Kaş Asmada Çift İp Tekniği Nedir?

İple kaş kaldırmak işlemi sonrasında uygulamayı yapan kişilerin yaşamış olduğu sorunlardan bir tanesi de kulağına iplerin kopması sonucunda kaşların tekrar eski haline gelmesidir. Bu sorun çift ip tekniği ile minimum seviyelere indirmek mümkün hale gelmiştir.

Çok hareketli bir uzak olan kaşlar yapılan mimik hareketleri sonrasında yerleştirilen iplerin kopmasına neden olur. Kullanılan çift ip sayesinde kafatasına yapılan askılamada yük dengeli bir şekilde 2 ip üzerine bineceği için kokma ihtimali çok düşük seviyelerde kalır.

Kaş uygulamasındaki çift ip tekniği hekimin tecrübesi ve bilgi birikimi ile beraber uygulandığı takdirde herhangi bir sorun yaşama ihtimaliniz yoktur. Çift tipim kullanılması yükü böylece için kopmasını da zorlaştıracaktır. Bu sayede herhangi bir tedirginliğe kapılmadan uygulamayı yapan kişiler mimik hareketlerini rahatlıkla yapabilirler.

İple Kaş Kaldırmak ve Kaş Askısı Yöntemi

Lokal anestezi ile yapılan ve basit denecek kısa süreli yöntemdir. İdeal olan kas yapısına sahip olmak için Kaş askısı yani kısa bir süre içerisinde günlük hayatınızda dönmeyi mümkün hale getirir. Bu sayede sosyal ilişkilerinizde herhangi bir kesintiye uğramadan rutin hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kaşların sarkık olması bazı durumlarda genetik faktörlere bağlı olabilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için uygulamayı yapan kişi herhangi bir ağrı ve acı hissetmez. Uygulama sonrasında ilk 1-2 gün çok farklı hafif şişlik meydana gelmesi dışında herhangi bir yan etkisi görülmez. Yorgun veya cansız kaşlara sahip olan kişiler bu yöntem ile estetik ve şık bir görünen elde ederler.

Bu noktada hekimin yapacağı planlama uygulamanın başarısını doğrudan etkileyecektir. Kaşların çok fazla kaldırılması veya orantısız bir şekilde askılanması şaşkın bir ifadenin ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durum uygulamayı yapan kişinin sosyal ilişkilerini olumsuz yönde etkileyecektir.

İple Kaş Kaldırmanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

Estetik ve güzel bir görünüm şekilli ve orantılı kaş yapısından geçer. Bundan dolayı kaşlar daha da önemli hale geldiği için Kaş yapısından rahatsız olan kişiler iple kaş kaldırmak uygulamalarını tercih ederler.

Yaklaşık 1 dakikalık işlem süresinden sonra uygulamanın sonuçlarına aynaya bakarak doğrudan görebilir ve baş ağrısı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Kullanılan iplik türü ne ve uygulamayı yapacak hekimin tecrübesine göre kaş kaldırma işlemi 2 ila 5 yıl arasında kalıcılık süresine sahiptir.

Bu süre sonunda Kaşların tekrar eski haline gelmesi durumuna karşılık işlem tekrar yenilenebilir. Kaş yapısı ve kasların durumu göz önünde bulundurularak kaldırma seviyesi uzman hekim tarafından planlanır.

Saçlı deriden açılan kanaldan yapılan giriş sonucunda kaşlar kafatasına askılanır. Etkisi bittikten sonra kaşlar tekrar eski durumuna dönebilir ancak uygulama yenileyerek estetik ve şık kaşlara sahip olmak mümkündür.

İple Kaş Kaldırmak Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Cerrahi uygulamalardan hoşlanmaya ve uzak duran kişiler daha sık tercih ederler. 5 yıla kadar kalıcılık süresine sahip olması bu uygulamayı daha da popüler hale getirmiştir. Ayrıca his kaybının yaşanmaması uygulamanın herhangi bir risk barındırması Seyfi kaybedilmemesi uygulamayı tercih eden kişi sayısını arttırmıştır.

Ciltteki ince çizgilerin yok olmasının yanında cilde canlılık ve dirilik kazandırır ayrıca dokularda herhangi bir dezenformasyona neden olmaz. Dış görünüşünden memnun olmayan kişiler psikolojik olarak olumsuz etkileneceği için hekime danışarak bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Doktorun yapacağı muayene sonucunda kişi ihtiyaç duyduğu estetik uygulamayı rahatlıkla yapılabilir.

İple Kaş Kaldırma Yöntemi Fiyatları 2023

Klinik ve doktora göre fiyatları da değişkenlik gösterir. Ayrıca kullanılacak ip sayısı uygulamanın yapılacağı kaşlarını yapısı ve durumu iple kaş kaldırma fiyatlarını etkiler. Uygulamayı yaptırmak isteyen kişiler doktor ve klinik araştırmalarını yaptıktan sonra buralara başvurarak fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

Sonuçları göz önünde bulundurulduğunda İple kaş kaldırma ve askılama ücretleri birçok bütçeyi zorlamadan rahatlıkla yapılabilecek seviyelerdedir.

Bu açıdan daha yaygın olarak kullanılan bu yöntem estetik ve güzel görünmeyi kolay hale getirmiştir. Kullanılan ipler deri ile uyumlu şekilde tercih edilir. İple kaş kaldırma yöntemi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik