Sivilce Akne Skar Tedavisi

Sivilce Akne Skar Tedavisi

Sivilce Akne Skar Tedavisi Nedir?

Sivilce Akne Skar Tedavisi; Sivilce ve akne izleri hormonal bozukluk, çevresel faktörler ve düzensiz beslenme sonucu çift üzerinde üzerinde çıkar. Hafif düzeydeki sivilceler kendiliğinden geçerken derin sivilce ve akneler cildi olumsuz etkiler.

Özellikle cilt üzerinde oluşan çukur şeklindeki izler kişi estetik açıdan rahatsız eder. Bu tür sivilceler alt katmanlarına kadar ilerlediği için profesyonel anlamda sivilce akne skar tedavisi gerektirir.

Uzman ve deneyimli doktorlardan alınan doğru tedavi yöntemleri ile sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkündür. Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan fraksiyonel lazer, mezoterapi, dermapen, medikal cilt bakımı, PRP, hydrafacial gibi cilt bakım bit temizleme tedavileri bulunur.

Sivilce ve akneler için etkin bir sonuç elde etmek amacıyla bu uygulamalardan biri tercih edilebilir. Sivilce akne skar tedavi sivilcenin ciltte bıraktığı hasar doğrultusunda planlanır. Sizler de sivilce akne skar tedavisi hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Sivilce Akne Skar Tedavisi Ne Zaman Yapılmalı?

Cildin mat ve sağlıksız görünmesine neden olan sivilce ve akneler profesyonel anlamda uygulanan tedavi yöntemleri ile etkili bir şekilde yok edilir. Tercih edilen işlem doğrultusunda periyodik aralıklarla bu uygulamalar devam eder. Fraksiyonel lazer gibi tedavi uygulamaları kişiye özel seanslar halinde düzenlenir ve 4 haftalık aralıklarla tekrarlar.

Bunun dışında altın iğne yöntemi, dermapen, mezoterapi gibi etkili tedavi yöntemleri de düzenli olarak tercih edilebilir. Sivilce akne skar tedavisi için geliştirilen bu başarılı tedavi yöntemleri tamamen kişinin cilt sorunları ile şekillenir.

Cildin hasar boyutunun fazla olması uygulanan işlemlerin seans sayısını artırır. Dolayısı ile bu konuda profesyonel anlamda yardım almak ve doğru tedavi yöntemleri ile süreci değerlendirmek gerekir.

Sivilce Akne Skar Tedavi Kullanılan Yöntemler

Sivilce ve akneler için geliştirilen etkili ve farklı uygulama yöntemleri bulunuyor. Ciltte bulunan sivilce izlerinin yaygınlığı ve büyüklüğü tedavi yöntemini ve seans sayısını belirler. Fraksiyonel lazer hasar gören dokuları onarıp iyileştirmeyi hedefler. Bu tedavi yöntemi ile akne skarları, kolajen üretiminin artması ile beraber yeniden yapılanmaya başlar.

Sivilce akne skar tedavi için tercih edilen bir diğer uygulama ise altın iğne tekniğidir. Cihaz ucunda bulunan küçük iğneler yardımı ile deri altına enerji gönderilir ve cildin yeniden yapılanması sağlanır. Tedavi sonrası gözle görülür bir şekilde düzelme meydana gelir. Bu tekniğin en büyük avantajı ise her mevsim rahatlıkla kullanılabilir olmasıdır.

Sivilce akne skar tedavi ile birlikte kullanılan destek amaçlı tedavi yöntemlerinden biri de mezoterapidir. Mezoterapi ile kolajen arttırıcı hyaluronik asit içerikli ürünler cilde enjekte edilir. Böylece cilt karşılıklı uygulanan tedavi yöntemleri ile kısa sürede canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.

Hangi Bölgelere Sivilce Akne Skar Tedavi Yapılabilir?

Önemli bir cilt problemi olan akne, yağ bezlerinin ve kıl köklerinin nefes almaması sonucu sivilceye dönüşerek kötü bir görüntüye neden olur. Her yaş grubu insanı etkileyen bu cilt problemi zamanla iltihaplı sivilcelere dönüşür.

Dolayısıyla sivilce akne skar tedavi için Uzman kişilerden gerekli yardımları almak gerekir. Aksi takdirde cilt üzerinde oluşan bu bakteriler tüm gözeneklerin tıkanmasına ve cilt üzerinde ölü hücrelerin birikmesine neden olur. İnsan vücudunu tehdit ve rahatsız eden sivilceler, çoğunlukla yüz, alın, çene, omuz ve göğüslerde meydana gelir.

Deri hastalığı olarak bilinen sivilceler günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda en iyi tedavi yöntemleri ile etkili bir şekilde yok edilir. Dolayısıyla vücudun hangi noktasında sivilce görülürse görülsün kontrollü bir şekilde zamanla etkisini kaybeder. Yüz, boyun, göğüs ve sırt bölgesi için geliştirilmiş sivilce akne skar tedavi mevcuttur.

Sivilce İzlerinin En Yaygın Türü Nedir?

Cildin nefes alamaması sonucu tıkanan gözenekler sivilceye neden olur. Vücudun birçok farklı noktasında oluşan sivilceler zamanla kötü bir iz görüntüsü ortaya çıkarır. Yaygın görülen sivilce izleri içerisinde ıce pick izleri, boxcar yara izleri, rolling scars ve keloid yara izleridir.

Sivilce Nasıl Geçer?

Günümüzde profesyonel anlamda yürütülen cilt bakım tedavi yöntemleri bulunur. Dolayısıyla sivilceler için kullanılan yenilikçi ve modern uygulamalar ciltte bulunan tüm problemleri giderir. Sivilce izleri için kullanılan etkili tedavi yöntemleri içerisinde kimyasal peeling, altın iğne yöntemi, dermapen, mezoterapi yöntemleri tercih edilir.

Sivilce İzlerine Ne İyi Gelir?

Hormonal düzensizlikler ve yanlış beslenme şekli cilt üzerinde sivilcelerin oluşmasına neden olur. Sivilce izlerine iyi gelen ve kolayca bulunan doğal ürünler bulunur. Bu ürünlerin düzenli kullanılması sivilce izlerini zamanla yok edecektir.

Bunun dışında sivilce izlerinden önleyen besinlerden yardım almak gerekir. E vitamini, çinko ve omega-3 yağ asitleri bakımından zengin ürünler tercih edilmelidir.

Sivilceli Ciltlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere uzman tavsiyesinde uygun temizleyicilerle cildi temizlemek gerekir. Derinlemesine yapılan cilt temizliğinin ardından uygun tonikler kullanılmalıdır.

Cildin nefes almasını sağlayan nemlendiriciler tercih edilmelidir. Ayrıca periyodik aralıklarla uzman destekli cilt bakım uygulamaları tercih edilmelidir. Sivilce akne skar tedavisi için dengeli beslenmeye ve bol su tüketimine önem verilmelidir.

Yüzeysel Sivilce İzleri

İsminden de anlaşılacağı üzere yüzeysel sivilce izleri erken dönemde yapılan peeling işlemleri ile kısa sürede izler giderilir. Deri üzerinde meydana gelen hafif kırmızı ve kahverengi şeklinde kendini belli eden yüzeysel sivilce izleri derinin üst tabakasını etkiler. Dolayısıyla derin işlemlere gerek yoktur.

Derin Sivilce İzleri

Derin sivilce izleri ise üst tabakadan etkilediği gibi alt tabakayı da olumsuz etkileyerek kötü bir görüntüye neden olur. Derin sivilce izleri için geliştirilen tedavi yöntemleri bulunur. Çünkü bu sivilceler deri yüzeyinde çökük ve kötü bir görüntü oluşturur. Özellikle derin sivilceler için fraksiyonel lazer ideal bir tedavi yöntemidir.

Sivilce Akne Skar Tedavisi 2023

Yaygın görülen deri hastalıklarından biri de sivilcelerdir. Yağ bezesi şeklinde vücudun farklı bölgelerinde görülen sivilceler genellikle yüzde daha fazla görülür. Ergenlik döneminde başlayan sivilceler ilerleyen dönemlere kadar etkisini gösterir. Dolayısıyla sivilce tedavisinde erken dönemde yapılan müdahaleler cildin hassas yapısını koruyacaktır.

Sivilcelerin ilerlemesi ve giderek kötü bir görüntü kazanması uygulanacak tedavi yönteminin şeklini de değiştirir. Bu nedenle sivilcelerin oluşumu ile birlikte hemen dermatologlardan destek almak gerekir. Hafif düzeydeki sivilceler için uygun beslenme şekilleri, krem ve ilaçlar tavsiye edilir.

İleri düzey sivilce akne skar tedavisi için lazer ve altın iğne tedavi yöntemleri tercih edilir. Kişiye özel planlanan seanslar sonrası istenilen sağlıklı görünüm cilde kazandırılır. Sivilce akne skar tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik