Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, dudağın dolgun ve hacimli hale gelmesinde tercih edilen estetik operasyonlardan birisidir. Güzelliğin ve etkileyiciliğin ifadesi olan dudaklar yüzün estetik bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Hyaluronik asit içerikli kullanılan dolgu malzemeleri dudağı kalın ve hacimli gösterir.

Dudak dolgu ile ince ve esnekliğini kaybetmiş dudaklar, dudak dolgusu ile yeniden şekillenerek tasarlanır. Yapılan işlemler yüz hatları ile uyumlu bir şekilde gerçekleşir. Dudak dolgusu sayesinde alt ve üst dudaklar istenilen dolgun yapıya getirilir ve dudağın etrafındaki ince çizgiler yok edilir.

Makyaj hileleri ile uğraşıp dudak büyütme işlemleri ile uğraşmak yerine günümüz medikal estetik uygulamalarından yararlanmak daha avantajlı olacaktır. Bu doğrultuda en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri de dudak dolgudur. 35-40 dakika içerisinde istenilen hacimli dudaklara sahip olmak oldukça kolaydır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılıyor?

Dolgu maddesi olarak kullanılan hyaluronik asit dudak dokusunu desteklediği gibi şekillenmesine yardımcı olur. Dudak dolgusu Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı klinikler tarafından yapılır. Öncelikle hastanın dudak çevresine lokal anestezi uygulanır. Ardından dudağa şekillendirmek için kullanılan dolgu maddesi hazırlanır ve enjeksiyon yardımı ile dudak çevresine transfer edilir.

Dudak dolgu tamamen kişiye özel planlanır ve bu plan doğrultusunda dudaklar şekillenir. İşlem genellikle 6 ile 12 ayda bir yenilenir. Ameliyatsız bir işlem olan dudak dolgu hastanın isteği doğrultusunda kalıcı dolgular kullanılarak da yapılabilir. Bu tamamen kişinin isteği doğrultusunda gelişir.

Dudak dolgu dudağın inceliğine ve uzunluğuna göre planlanır. Ayrıca kullanılan dolgu malzemeleri ile dudaktaki asimetri düzeltilir ve estetik hoş bir görüntü elde edilir. Dudak dolgu yaptırmak isteyenlerin plastik cerrah seçiminde dikkatli davranması gerekir. Deneyimli ve uzman cerrahlar kişiyi istediği ve hayal ettiği görüntüye kavuşturur.

Dudak Dolgu Neden Yapılır?

Medikal estetik işlemlerden biri olan dudak dolgu estetiği dudağın yapısını iyileştirmek ve dolgun bir yapıya kavuşturmak amacıyla uygulanır. Özellikle dudak yapısından memnun olmayan kişilerin tercih ettiği dudak dolgu kişinin özgüvenini arttırır.

Dolgu malzemesi olarak kullanılan hyaluronik asit ve hyaluronik asit benzeri maddelerle uygulanır. Bu doğrultuda kullanılan maddeler içerisinde belotero dengesi, prevelle ipek, hylaform gibi maddeler yer alır. Bu maddeler dışında dudak dolgu için kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusu da dudağa enjekte edilerek büyütme işlemi gerçekleşir.

Dudak Dolgusu Tedavi Yöntemleri

Medikal estetik işlemleri öncesinde hasta ile yapılan ön görüşme sırasında işlemlerin detayları belirlenir. Aynı durum dudak dolgusu için de geçerlidir. Dudağın fonksiyonel ve estetik yapısına uygun yapılan değerlendirmeler sonucunda hastanın hacim kaybı ve şekilsel bozukluğu tespit edilir uygun tedavi yöntemleri ile operasyon gerçekleşir. Dudak dolgu tedavisi ile dudak hem doğal bir görünüme kavuşur hem de hacimli bir hal alır.

Yaşın ilerlemesi ile beraber cilt esneklik özelliğini kaybeder. Bu doğrultuda dudaklarda da hacim kaybı görülür. Hacim kayıplarını gidermek ve estetik bir görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği dudak dolgu tedavisi profesyonel anlamda uzman plastik cerrahlar tarafından uygulanır. Dudak dolgu tedavisi ile dudakta estetik bozukluklar deformasyonlar tedavi edilir ve yüz genç bir görünüme kavuşur.

Dudak Dolgu Sonrası

Yüzün merkezinde bulunan dolgun ve hacimli dudaklar bayanları her zaman alımlı ve çekici gösterir. Kişiyi psikolojik ve sosyal açıdan iyi hissettiren dudak dolgu, dudak yapısından rahatsız olan kişilere uygulanır.

Dudak dolgu sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir. İlk başta dudağa çok fazla hareket ettirmemek gerekir. Ardından bir gün boyunca dolgu malzemesinin bulunduğu alanı su ile temas ettirmemek ve makyaj malzemesi kullanmamak işlemin başarısı açısından önemlidir.

Operasyon sonrası ilk birkaç gün dudakta kızarıklık, şişlik ağrı görülebilir. Bu tür şikayetler birkaç gün içerisinde tamamen yok olur. Bu tür şikayetlere karşı yapılması gereken en önemli işlem ilk gün dudağa buz kompresi uygulamak olacaktır. Dudak dolgu sonrası enfeksiyon riskine karşı antibiyotik kremler doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Dudak Dolgu Avantajları Nelerdir?

Dudakların dolgun ve hacimli olması için geliştirilen dudak dolgu ağrısız bir uygulamadır. İşlem sırasında kullanılan pen tedavisi ile dolgu uygulaması yapılır. dudak dolgunun avantajları şu şekildedir:

  • dudak dolgu acısız bir işlemdir.
  • Görünüm açısından kişiyi rahatsız edecek bir görüntü ortaya çıkmaz.
  • Hızlı ve güvenilir bir işlemdir.
  • Hassas cilt yapısına sahip kişiler için en uygun tedavi yöntemidir.
  • Uygulama sırasında hastanın konforu üst düzeyde tutulur

Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

İnce dudak yapısına sahip kişiler ile yaşlanma ile birlikte dudaktaki esnekliğini yitiren kişilerin en çok tercih ettiği medikal estetik uygulamalardan biri de dudak dolgudur. Kişiye özel planlanan dudak dolgu tedavisi ile dudaklar istenilen hacimli yapıya kavuşur. Dolgu malzemesi içeriğinde hyaluronik asit bulunur. Bu nedenle hyaluronik asit belli bir süre sonra vücuttan atılır dudaklar eski haline döner.

Dudak dolgunun kalıcılık suresi kullanılan dolgu malzemesinin kalitesine bağlıdır. Yapılan incelemeler dudak dolgusunun 6 ile 12 ay arasında kalıcılık gösterdiğini kanıtlamıştır. Dolayısıyla dudak dolgu yaptıranlar dolgunun kalıcı olmadığını bilirler. Bu nedenle birçok kişi periyodik aralıklarla dudak dolgu yaptırarak estetik ve dolgun dudaklara sahip olur.

Doğal Dudak Dolgu Yaptıranlar

Daha dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak isteyen bayanların öncelikli tercihi dudak dolgusudur. İnsanların ihtiyaç ve beklentilerini karşılamaya çalışan medikal estetik uzmanları ortaya çıkardığı mükemmel sonuçlar ile dudak dolgunun popüler bir uygulama haline getirdiler. Bu nedenle dudak dolgu yaptıranların sayısında her geçen gün artış görülür. İşlemin ağrısız ve güvenilir olması popülerliğini arttırıyor.

Dudak dolgu yaptıranlar işlemden sonra duydukları memnuniyeti dile getirerek dudak dolgu yaptırmak isteyenlere yol gösterici olurlar. Dudak dolgu yaptırmak isteyenler yaptıran kişilerin deneyimlerinden yararlanabilirler. İşlemin nasıl gerçekleştiği, uygulama sonrası nelere dikkat edilmesi gerektiği, fiyatları ve kalıcılığı hakkında merak ettiği soruları yöneltebilirler.

Klinik ve doktor seçiminde kararsız kalan kişilerde dudak dolgu yaptıranlardan fikir edinerek seçimde bulunurlar. Dudak dolgu için özel olarak kullanılan hyaluronik asit vücutta bulunan bir maddedir. Bu nedenle dudakların dolgun hale gelmesinde kullanılan hyaluronik asitin herhangi bir zararı bulunmaz.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2023

Özel klinik ve merkezlerde yapılan dudak dolgusu fiyatları 2023 yılı için en çok merak edilen konuların başında gelir. Fakat dudak dolgusu için net bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Çünkü işlemler tamamen kişiye özel planlanır. Kişinin beklentisi doğrultusunda dolgu maddesi miktarı belirlenir ve dolgu maddesi dudağa enjekte edilir.

Kimi hastalar daha dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak isterken kimi hastalar ise orta kalınlıkta dudak dolgu tercih ediyorlar. Dudak dolgu fiyatları bazı kriterler göz önünde belirlenerek belirlenir.

Bu doğrultuda kişinin beklentisi ve dudak şekli, kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi, uygulamayı gerçekleştiren medikal estetik uzmanının deneyimi dudak dolgu fiyatları üzerinde etkilidir. Dudak dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik