Dudak Dolgusu

DUDAK DOLGUSU

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, dudaklara hacim kazandırarak daha dolgun gözükmesi, sınırlarının belirginleşmesi, asimetrik görünümün düzeltilmesi ve yaşlanma etkisinin belirginliğinin giderilmesi amacıyla uygulanan bir işlemdir.

Dudak dolgusunun içerisindeki hyaluronik asit, yüz dolgusunun içeriğinden farklı olarak dudaklar için özel olarak üretilmiştir. Bu kimyasal bileşik dudak dokusunun içerisine enjekte edilir ve bölgede yastık görevi görür. Böylelikle istenilen sonucun sağlanmasına yardımcı olur. Yastık görevi görerek dudakları daha belirgin ve dolgun hale getiren hyaluronik asit zaman içerisinde vücudumuzdan küçük parçalar halinde atılır ve uygulama öncesindeki haline zamanla geri döner.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu uygulaması esnasında uygulanacak bölge lokal anestetik kremler sayesinde uyuşturularak hastanın ağrısını en aza indirmek amaçlanır. Uygulamanın uzman doktorlar tarafından yapılması uygulamanın başarısı ve yan etkilerinin oluşmaması açısında büyük önem taşır. Uygulama bölgesinde geçici olarak şişlik veya morluk gözlemlenebilir.

 Uygulamanın kalıcılığı, yapılan kişiye, daha önce yapılıp yapılmadığına, dolgunun miktarına göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 6-12 ay arasında kalıcılık gözlemlenebilir.

Hemen Randevu Alın