Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz Dolgusu; Yüzümüz zamanın etkilerini en fazla yansıtan bölge olması bakımından ve estetik açıdan en önemli bölgelerimizden biridir Zaman içerisinde ciltte hyaluronik asit, yağ tabakaları, elastik ve kollajen lift miktarı azalır ve bunlara bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir.

Yüz dolgusu yıllar içinde oluşan bu kırışıklıkların ve sarkmaların, içerisinde bulunan hyaluronik asit madde ile giderilmesine yardımcı olur. Yüz dolgu ile birlikte, cildin alt tabakalarında bulunan ve zaman içerisinde azalan bu kimyasal bileşiğin cilde tekrar kazandırılması hedeflenir. Sizler de yüz dolgusu hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Hangi Amaçla Uygulanır?

Yüz dolgu, kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesinde, yüzde yaralardan veya cerrahi müdahalelerden kalan izlerin giderilmesinde, çukur ve çizgilerin doldurulmasında, yüzdeki asimetrik görünümlerin düzeltilmesinde kullanılır.

Yüz dolgusu ile cildin altına enjekte edilen hyaluronik asit ciltteki suyu tutarak hacim kazandırmaya yardımcı olur ve bu sayede uygulanan bölgede bir dolgunluk sağlar. Bu kimyasal bileşik vücudumuzdan zaman içerisinde küçük parçalar halinde atılır ve zaman içerisinde uygulama yapılan bölge eski halini alır.

Yüz Dolgu Nasıl Uygulanır?

Yüz dolgu alın dolgusu, nazolabiel dolgusu, elmacık kemiği dolgusu ve çene dolgusunu içerir. Yüz dolgu uygulanmadan önce, uygulanacak bölgeye lokal anestetik krem sürülerek uygulama sırasında oluşabilecek ağrıyı en aza indirmek amaçlanır.

Uygulama sonrasında geçici olarak şişlik veya morluklar gözlemlenmesi normaldir. Uygulamanın başarısı ve yan etkilerinin oluşmaması açısından işlemin uzman doktorlar tarafından yapılmasına dikkat edilmelidir.

Yüz dolgusunun kalıcılığı, uygulanan hastaya ve bölgeye, sorunun boyutuna, uygulamanın miktarına ve daha önce uygulama yapılıp yapılmadığına göre değişmekle birlikte ortalama olarak 12 aya kadar kalıcılık sağlayabilmektedir.

Yüz Dolgusu Fiyatları 2023

Yüz dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik