İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz Mezoterapi Nedir?

İğnesiz mezoterapi cilt yenileme uygulaması olarak tercih edilir. Bu uygulama sayesinde bölgesel zayıflama, yara izleri, cilt lekeleri, çatlaklar ve deri hastalıkları profesyonel anlamda tedavi edilir. Cildin kolajen üretimini yeniden tetikleyen mezoterapi cildin yenilenmesini ve onarılmasını sağlar.

İğnesiz Mezoterapi iğneli olarak uygulanan Mezoterapi yöntemine alternatif olarak geliştirilen konforlu bir cilt yenileme tekniğidir. Kişiler işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı duymadan sağlıklı bir cilde kavuşurlar. Lifting özelliğine sahip iğnesiz mezoterapi ile yıllara meydan okumak mümkündür.

Cildin sağlıklı ve parlak bir yapıya sahip olmasında uygulanan bu teknik sayesinde cilt altına gönderilen ürünler cildin ihtiyaç duyduğu tüm bileşenleri içerisinde barındırır. Her türlü cilt problemine rahatlıkla uygulanan mezoterapi son dönemlerin en çok tercih edilen cilt yenileme tekniklerinden biridir.

İğnesiz Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Güvenilir ve konforlu bir uygulama olan iğnesiz mezoterapi cilt altında bulunan dokuların yeniden canlanmasını sağlar. Geçmişten günümüze yaygın bir kullanım alanı bulunan bu teknik yüzde bulunan cilt sorunlarını gidermede, sarkma ve gevşemelerde, cilt gençleştirme ve cilt tonunu eşitlemede, ince çizgileri yok etmede, leke tedavisinde, selülüt, deri çatlağı, saç dökülmesi, güneş lekeleri ve kilo kaybı gibi durumlarda tercih edilir. Ayrıca mezoterapi kişinin kendisini yorgun hissetmesi gibi durumlarda da tercih edilir.

İğnesiz Hangi Durumlarda Mezoterapi Uygulanmaz veya Uygulanması Sakıncalıdır?

İğnesiz mezoterapi yeni bir cilt yenileme tekniği olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama ve işlem sırasında herhangi bir sorun teşkil etmeyen mezoterapinin bazı durumlarda kullanılması önerilmez.

Bu doğrultuda hamile ve emziren annelerin, kanser tedavisi gören hastaların, sürekli kan sulandırıcı iğne ya da ilaç kullanan kişilerin, şeker hastaları ve ürtiker hastalarının da mezoterapi yaptırması tavsiye edilmez.

İşlem sırasında kullanılan medikal estetik malzemelerine ve ilaçlardan herhangi birine karşı alerjisi bulunan kişilerin de iğnesiz mezoterapiden uzak durması önerilir.

Mezoterapi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt bakımı konusunda kişilerin konforunu ve rahatlığını üst düzeye çıkaran mezoterapi sonrası birtakım hususlara dikkat edilmesi gerekir. Özellikle uygulama sonrası kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak gerekir.

Ayrıca işlemin gerçekleştiği bölgeyi su temas ettirmemek gerekir. Aynı şekilde tahriş edici özelliğe sahip kıyafetlerden kaçınmak ve belli bir süre makyaj yapmamak gerekir.

Mezoterapinin Özellikleri Nelerdir?

Güvenilir cilt tedavileri içerisinde yerini alan mezoterapi son dönemlerin en popüler cilt yenileme uygulamalarından biridir. Bu teknik sayesinde üretimi azalan kolejenin yeniden harekete geçmesi sağlanır. Gönderilen radyo frekans dalgaları cildin onarılmasını sağlayarak genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Bu uygulama herkese uygulanabilir.

Sağlıklı ve genç bir görünüm elde etmek isteyen herkes bu yeni nesil uygulama sayesinde estetik açıdan istediği görünüme kavuşur. Cildin onarılması amacıyla tercih edilen mezoterapi yüz, boyun ve dekolte bölgesinde kullanılır.

Mezoterapinin Yan Etkileri Nelerdir?

Güvenirliği kanıtlanan mezoterapi sonrası ciltte hafif kızarıklık ve morarmalar meydana gelebilir. Bu yan etkiler dışında herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Dolayısıyla meydana gelen kızarıklık ve morarmalar da birkaç gün içerisinde kendiliğinden yok olur.

Mezoterapi Tedavisine Cevap Ne Zaman Alınır?

Uzman kişiler tarafından uygulanan mezoterapi öncesinde hastanın cilt analizi yapılır ve ihtiyacı belirlenir. Dolayısıyla cilt hasarı ve deformasyonu göz önünde bulundurularak mezoterapi seanslar halinde uygulanır.

Cilt yapısı doğrultusunda uygulanan ilk seanstan itibaren gözle görülür başarılı sonuçlar elde edilir. Sonraki seanslarda ise artık cilt sorunları tamamen yok olur ve kişi kendisini ayna karşısında daha mutlu hisseder.

Saç Mezoterapisi

Saç dökülme problemi yaşayan kişiler için etkili sonuçlar sunan saç mezoterapisi günümüzde yaygın bir şekilde tercih edilir. Uygulama sayesinde saç dökülme sorunu ortadan kalkar ve saçlar sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşur. Uygulama öncelik ve kişiye özel olarak hazırlanır.

Yapılan analizler doğrultusunda saçın ve saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve amino asitler hazırlanarak saç derisine transfer edilir. Saç mezoterapisi ile saç kökleri yeniden canlı ve güçlü hale gelir. Saç mezoterapisi saçın ihtiyaç duyduğu vitamin kokteylinin hazırlanarak deriye enjekte edilmesi işlemidir.

Gücünü kaybetmiş ve incelerek dökülmeye başlayan saçın yeniden güçlenmesinde ideal bir uygulamadır. Kişinin ihtiyacı doğrultusunda saç mezoterapisi seanslar halinde düzenlenir. Küçük iğneler yardımı ile deriye transfer edilen özel karışım saç folikülünü yeniden canlandırarak saçın hacimli ve sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olur.

Uygulanan bu özel karışım içerisinde bulunan vitamin ve antioksidanlar dokuyu onarıp güçlendirir. Saça ve saç derisini iyi gelen mezoterapi yöntemi ile hedeflenen bölgede kan dolaşımı arttırılır. Kişinin saç dökülme problemine bağlı olarak 10 seansa kadar saç mezoterapisi uygulanabilir.

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting)

Yüz bakımı ve cilt sağlığı açısından mezolifting etkili bir uygulamadır. Uzman kişiler tarafından profesyonel anlamda uygulanan yüz mezoterapisi yardımı ile cilt hasarları giderilir ve cilt yenilenerek onarılır.

Özellikle kolajen üretimini tetikleyen mezolifting başarılı bir anti aging tedavidir. Yüz için hazırlanan özel karışım içerisinde hyalüronik asit, vitamin, mineral, antioksidan ve birçok aminoasit bulunur. Cilt için faydalı olan bu maddeler bir araya gelerek cildin nem dengesini sağlar ve elastik görünüm kazandırır.

Yüz mezoterapisi cildi yenilemenin yanında ince çizgileri yok ederek cilt sarkmalarını önler. Uygulama sonrası yenilenen cilt nefes almaya başlar. Her türlü cilt sorunu ile etkili bir şekilde mücadele eden yüz mezoterapisi sonrası gözle görülür kalıcı bir sonuç ortaya çıkar. Bu durum uygulama sonrası insanların özgüvenini yükseltir.

İğnesiz Selülit Mezoterapisi

Ciddi bir dolaşım rahatsızlığı olan selülüt pek çok kişinin korkulu rüyasıdır. Bu nedenle günümüzde mezoterapi ile selülit tedavisi uygulanır. Hormonal nedenlerden dolayı ortaya çıkan selülitler kişinin günlük hayatının aksamasına neden olur.

Olumsuz durum karşısında pek çok kişi mezoterapi uygulamasını tercih ediyor. Uygulama elektroporasyon yöntemi ile gerçekleşir. Selülit tedavisi için geliştirilen ilaçlar elektrik akımı ile deri altına transfer edilir. Bu yöntem sayesinde selülit tedavisinde başarılı ve etkili sonuçlar elde edilir.

Mezoterapi ile gerçekleşen selülit tedavisi yardımı ile kan dolaşımı hızlanarak lenf akımı düzene girer. Selülitin oluşumuna neden olan fibrotik bağ dokusu bantları çözülmeye başlayarak dokularda yenilenme baş gösterir. Mezoterapi ile gerçekleşen selülit tedavisi sırasında kanama ve morarma gibi yan etkiler görülmez.

İğnesiz Mezoterapi Fiyatları 2023

Geliştirilmiş bir uygulama olan iğnesiz mezoterapi cildin ihtiyacı olan zengin bir içeriğe sahiptir. İşlem sırasında kullanılan tüm ürünler FDA tarafından onaylanmıştır. Tüm bu maddeler vücudun ihtiyaç duyduğu yapı taşlarından meydana gelir.

Başta hyaluronik asit, selenyum, B5 vitamini, çinko, bakır ve diğer vitamin türleri kullanılır. Yaygın kullanım alanına sahip olan mezoterapi fiyatları en çok merak edilen konuların başında gelir. Fiyatların belirlenmesinde uygulamanın gerçekleşeceği alanın yapısı ve genişliği önemlidir.

Yüzde, saçta ve selülit tedavisinde kullanılan iğnesiz mezoterapi fiyatları kullanılacak bölgeye göre değişir. Bu nedenle mezoterapi fiyatları için güzellik merkezlerinden bilgi almak gerekir. İğnesiz mezoterapi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik