Kaş Ekimi

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş Ekimi; Yüz içinde en çok dikkat çeken ve gözleri belirgin hale getirmiş olan kaşların görünümü oldukça önemlidir. Kaşların yapısı yüz hatlarının görünmesi ve bu sayede daha iyi bir görünüm elde edilmesi için kazanılması söz konusudur.

Son zamanlarda uygulama alanı yaygınlık kazanmış olan kaş ekimi içeriği ve detayları inceleme altına alınmıştır. Sahip olduğu özellikler sayesinde kaşların gür ve istenilen şekilde olması için gerekli işlemler yapılması söz konusu olmuştur.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş ekimi, FUE tekniği kullanılarak en yaygın bir biçimde yerine getirilmiş olur. Kullanılan teknikerin olumlu sonuç vermesi için uygunluk derecesi kontrol edilmiş olacaktır. Genetik faktörlere bağlı olarak da kaşların dökülmesine maruz kalmış olan bölgeye uygulamalar yapılmış olacaktır.

Saç kıran başta olmak üzere kaşların uzun süre boyunca alınmış olması da etkili olacaktır. Bu sebeple daha çok dökülme yaşanmış olan kısımların tespit edilerek düzenleme yapılması üzerinde durulur. En çok dökülme yaşanan bölgenin analizi yapılarak kaş çiziminin yüz hatlarına uygun bir biçimde uyarlanması üzerinde durulmuş olur.

Kaş çizimi yapılarak bireylerin istekleri de dikkate alınarak en uygun olan çizimlerin yapılmasına özen gösterilmiş olacaktır. Dudak, burun ve elmacık kemikleri kısımları içinde en belirgin hatlara sahip olan kaş bölgesidir. Kaş bölgesinin düzgün bir biçimde çiziminin yapılması beklenen sonuçların alınmasını sağlamış olacaktır.

Öncelikle uygulanacak olan FUE yöntemi sayesinde kaş yönünün doğal olmasına dikkat çekilmiş olur. Lokal anestezi uygulaması yapılarak saçların ense kısmındaki en alt bölümündeki ince kılların bulunduğu alan olarak seçilmiş olacaktır. Bu sayede daha çok kontrol altına alınması beklenen kısımların incelenmesi ön görülmüş olacaktır.

Mikro motor desteği ile birlikte en ince olan kökler de toplanmış olacaktır. Kullanımlarına dikkat çekilen köklerin en uygun bir biçimde muhafaza edilmesi sağlanarak yeniliklerin yapılması uygun görülmüş olur. Kaş bölgesinde uygun görülen kanalların açılarak işlem basamakları uygulanmaya başlamıştır.

Kaş Ekim Kimlere Uygulanır?

Özellikle kaş dökülmesi yaşayan kişilerin dökülen bölgedeki kaşlarının çıkmadığı kısımları için uygulanır. Operasyon yapılması uygun görülen alanların belirlenerek ön muayeneden geçirilmesi gerekli görülmüştür. Böylece istenilen seviyede sonuç alınması esasına dayanarak prosedür uygulanmış olur.

Kaşların dökülme yaşayan kişilerin kaşlarına istenilen seviyede dolgunluk kazandırmak ve yerine getirmek için uygulanmış olur. Kaşlarında yaşanan dökülme genetik ya da diğer faktörlere bağlı olan kişiler bu işlemi uygulayabilirler.

Özellikleri ve beklenen sonuçları sayesinde inceleme altına alınan bu operasyonun içerikleri kişilerin fiziki özelliklerine göre de farklılıklar göstermiş olacaktır.

Kaş Ekim Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Kaş ekim öncesi bilinmesi gerekenler oldukça önemlidir. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler detaylı bir araştırma yaparak hangi aşamalardan geçecekleri üzerinde durmuş olurlar. Edinilen bilgilerin özelliklerine göre karar verilme aşaması sağlanır.

Karar verildikten sonra yüz hatlarına en uygun olan kaş çizim tekniği uygulanır. Kaş çizim tekniğinden sonra ensede bulunan kıl kökleri uygun bir biçimde uyarlanmak üzere koruma altına alınır. Daha sonrasında ise uygulanacak bölgede işlem basamakları için lokal anestezi uygulanması üzerinde durulur.

Lokal anestezinin yanı sıra DHI ve CHOI implant tekniklerinin de kullanılması ile istenilen estetik sonuçlara ulaşılması da söz konusu olacaktır. estetik görünümlerin elde edilmesi ve kişilerin memnuniyetlerinin sağlanması uygulama basamaklarının özelliklerine göre de değişiklik göstermiş olacaktır.

Kaş Ekim Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Uygulama sonrası işlem basamakları kadar önem taşır. Belirgin özelliklerinin yanı sıra işlem sonrasında yaşanan ilk gün içinde özellikle pansuman yapılarak bakımların nasıl yapılması gerektiği hususu üzerinde durulmuş olur.

Ekim sırasında uyulacak kurallar başta olmak üzere aynı zamanda yapılan çalışmanın olumlu sonuç vermesi dikkat edilmesi gereken öğeler üzerinde durulması da uygun görülmüştür. Yapılacak olan bakımların alınacak olan tedbirler bakımından da önem taşıdığı kanaatine varılmıştır.

Kaş Ekim Anlaşılır Mı?

Doğal görünümlerin elde dilmesi için uygulanmakla birlikte estetik açıdan inceleme altına alınır. Mümkün mertebe doğal görünümlere kavuşulduğu görülmekle birlikte istenilen sonuca odaklandığı görülür.

Kaş Ekim Kalıcı Mıdır?

Ekim işlemi uygulandıktan alınan sonuçların süresi de etkilidir. Bu yöntemlerin etkili sonuç vermesi özellikle belirlenmiş olan zaman aralığı içinde düzenlenir. Kişilerin bakım sonrası dikkat çektiği özelliklere de uyum sağlaması etkili olacaktır.

Ekiminin yapıldığı bölgede özellikle ilk üç ay içerisinde olumlu sonuç alınmaya başlandığı gözlenecektir. En son sonuç ise ortalama 8 ya da 12 arasında değişkenlik göstermiş olacaktır. Doğru tekniklerin kullanılması ile kaş ekimi sonrasında kalıcı bir işlem olduğu gözlenmiştir.

Kaş Ekim Ne Kadar Sürer?

İşlem basamaklarına göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama 2 ya da 3 saat aralığındadır. Bu işlem süresi farklılık gösterebildiği gibi alınan sonuçların düzeyini de etkilemiş olacaktır.

Kaş Ekim Şekil Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Kaş ekimi işlemi esnasında yapılan kaş çizimleri sayesinde şekil vermeyi de desteklemiş olacaktır. dağınık halde bulunan kaşların toparlanması esasına dayanır.

Düzenlemek, şekil vermek ve gürleştirmek kuralı ile işlemler üzerinde durulmuştur. Kaş ekimlerinin istenilen estetik görüntülere kavuşulmasında etkili olması da önem kazanmasını sağlamıştır. Görüntü olarak en çok istenilen seviyeye ulaşılması kaşlara verilen şekil verdirme ile de mümkün olmuştur.

Kaş Ekim Sonrasında Kaşlar Ne Zaman Çıkar?

Uygulama sonrasında ortalama olarak il 3 ay içinde kaşlarda düzelme, yenilenme ve gelişme görülür. Sonrasında ise özellikle nihai sonuçların alınması da 8-12 ay civarında olduğu gözlenmiştir. Belirlenmiş olan özeliklerin incelenmesi ile karar verme süreci de dahil olmak üzere alınan sonuçların etkisi de incelenmiş olur.

Kaşlar Neden İncelir ve Dökülür?

Kaşlar başta genetik faktörler olmak üzere sonradan etkili olan çevresel faktörler başta olmak üzere kaşların sürekli alınması da son derece önemlidir. Kalıcı makyaj uygulamaları da kaşları etkileyen bir başka faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Çevresel faktörlerin yanı sıra düzeltme, kaşlara şekil verme amacıyla kullanılan çeşitli kimyasal ürünler de kaşların dökülme sebep olur. Bu sebepleri ortadan kaldırmak ve kaşları eski haline dönüştürmek amacıyla kaş ekim işlemleri yapılmış olacaktır.

Kaş Ekiminin Olası Yan Etkileri

Ödem başta olmak üzere kızarıklık, enfeksiyon gibi yan etkilerin olası olduğu tespit edilmiştir. Ancak uygulanan yöntemlerin doğru ve uzman eller tarafından uygulanması açısından olumlu sonuçlar alınması beklenir.

Kaş Ekim Yaptıranların Yorumları

Kaş ekim yaptıranların kendini daha iyi hissettiği ve uygulama sonucunda alınan sonuçlar sayesinde estetik açıdan olumlu sonuçlar aldıkları gözlenmiştir. Beklenen sonuçların uygulanması ile yaptıran kişilerin memnuniyeti de son derece önemli bir detay olarak görülür.

Kaşlarında dökülme yaşayan kişilerin bu sorunlarının ortadan kalkması kendilerine olan güvenlerini tazelediklerini ortaya çıkarmıştır.

Kaş Ekimi Fiyatları 2023

Kaş ekimi fiyatları da kişilerin dökülme oranlarına göre değişiklikler göstermiş olacaktır. Bu sebeple belirgin bir fiyat aralığından bahsetmek mümkün değildir.

Uygulama esnasında kullanılacak olan yöntem ve köklerin yoğunluğu da bu konuda etkili olmuştur. Kaş ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik