Dermapen

Dermapen

Dermapen Nedir?

Dermapen; İnsan vücudu hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle cilt çevresel faktörlerden yoğun bir şekilde etkilenir. Zararlı güneş ışınları, kimyasal ürünler ve olumsuz hava şartları cilt sağlığını tehdit ediyor.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltte görülen deformasyonlar ve kahverengi lekeler kötü bir görüntüye neden olur. Dolayısıyla çevresel faktörlerin ve yaşın neden olduğu cilt düzensizlikleri için geliştirilen en uygun tedavi yöntemlerinin başında dermapen gelir.

Mikro iğnelerden oluşan cilt üzerinde gezdirilerek cildin kolajen üretimini tetikler. Bu uygulama sırasında cildin üst derisi olan epidermis zarar görmez. Cildi tahriş etmeden kontrollü bir şekilde kullanılan dermapen ile cilt sorunlarından kurtulmak mümkündür. Yenilikçi bir uygulama olan ile cilt lekeleri, ince çizgiler ve gözenekler tedavi edilir.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı için geliştirilen yenilikçi yöntemlerden biri olan deneyimli uzman hekimler tarafından uygulanır. Cildin sağlıklı ve düzgün bir görünüm kazanmasında büyük role sahip olan tedavi de mikro iğneler bulunur. Bu mikro iğneler üst deriye zarar vermeden cilt yüzeyinde gezdirilir ve cildin yeniden sağlıklı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

Dermapen tedavisine başlamadan önce cilt solüsyonlar kullanılarak derinlemesine temizlenir. Ardından dermapen yardımı ile cilt üzerinde mikro kanallar açılır. Açılan kanallar cildin nefes almasına yardımcı olur. Titreşimli iğneleme uygulaması ile kullanılacak ürünlerin cilt tarafından emilimi sağlanır. Kısa sürede yenilenmiş ve canlı bir cilde kavuşmak tedavi ile mümkündür.

Vücudun yaygın bir kısmında kullanılan dermapen alın ve kaş kısmında meydana gelen ince çizgileri, kaz ayağı çizgilerini, akne ve sivilce izlerini, koyu lekeleri ve büyük gözenekleri yok eder. Kişinin cilt hasarlarına bağlı olarak seanslar halinde uygulanır.

Dermapen Uygulaması Nasıl Uygulanır?

Cihaz küçük mikro iğnelerden oluşur. Bu iğneler cildin üst katmanı üzerinde gezdirilir ve cildin kendi kendini onarmasına yardımcı olur. Özel tasarımlı yapıya sahip olan tüm tıkalı gözenekleri açarak cildin nefes almasını sağlar. Ayrıca küçük mikro iğneler cildin kolajen üretimini yeniden tetikleyerek cildin sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Tedaviye başlamadan önce cilt üzerinde biriken kir ve gözenekler temizleyiciler yardımı ile derinlemesine temizlenir. Ardından cildin ihtiyaç duyduğu hyaluronik asit, solüsyon, amino asit içerikli özel karışımlar hazırlanır.

Dermapen tedavisinin uygulanacağı bölgeye cihaz ile ucunda bulunan iğneler yardımı ile kanallar açılır. Kanal açılmasının nedeni ise hazırlanan özel karışımın cilt tarafından emilimini sağlamaktır. Tedavi sonrası gözle görülür bir şekilde sağlıklı ve parlak bir cilt görünümü elde edilir.

Dermapen Kaç Seansta Sonuç Verir?

Dermapen cilt bakım tedavisinde sayısı cildin yapısına bağlı olarak değişir. Yapılan analizler doğrultusunda seans sayısı 3 ile 6 arasında değişir. Her seans arasında 2-4 hafta bulunur. Böylece pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak tamamlanan seans sayısı sonrası mümkündür. İlk seanslardan itibaren gözle görülür bir şekilde düzelme meydana gelir.

 Dermapen Faydaları Nelerdir?

Kadın ve erkekler her zaman bakımlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Bu talep doğrultusunda uygulanan tedavi ile yüzdeki deformasyonlar yok edilir. Uzman doktorlar tarafından uygulanan dermapen tedavisinin cilde faydaları şu şekildedir:

  • Siyah nokta, sivilce ve akne izlerini yok eder.
  • Alın, göz kenarında meydana gelen ince çizgileri azaltır.
  • Doğum ve güneş lekelerini zamanla azaltır.
  • Gözenekleri sıkılaştırır
  • Cilt çatlaklarına ideal bir uygulamadır
  • Olumsuz hava koşullarından kaynaklı ciltte görülen hasarlar onarılır ve yaralar iyileşir.
  • Cilt sarkmaları engellenir.

Dermapen Ne İşe Yarar?

Son dönemlerde popüler bir şekilde kullanılan dermapen tedavisi pek çok kişi tarafından merak edilen bir uygulamadır. Bu konuda birçok kişi tedavinin ne işe yaradığını merak ediyor. Mikro iğneler cildin üst dokusuna zarar vermeden küçük kanallar açarak cildin yenilenmesine ve kolajen üretiminin tetiklenmesine yardımcı olur.

Cilt dermapen ile uyarılır ve yeni hücreler oluşur. Bu yöntem sayesinde cilt yüzeyinde meydana gelen lekeler, sivilce izleri, ince çizgiler ve geniş gözenekler tamamen yok olur. Güzellik ve gençlik mucizesi olarak görülen tedavi her yaş grubu için idealdir. Kısa sürede cerrahi müdahale gerektirmeden başarılı sonuçlar elde edilir. Ayrıca yan etki içermediğinden dolayı güvenilir bir uygulamadır.

Dermapen Öncesi Sonrası

Dermapen yardımı ile sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak için deneyimli bir klinikten destek almak gerekir. Burada dermapen tedavisi öncesi ve sonrası çekilen fotoğraflar yardımı ile ortaya çıkan başarılı ve mucizevi sonucu görmek mümkündür.

Uygulamayı tercih eden kullanıcılar tedaviden duydukları memnuniyeti dile getirerek cilt bakımı konusunda etkili bir tedavi yöntemi olduğunu deneyimleyerek anlatırlar.

Dermapene başlamadan önce cilt yüzeyi etkili solüsyonlar yardımı ile derinlemesine temizlenir. Ardından cildin ihtiyaçları doğrultusunda özel karışımlar hazırlanarak uygulamaya geçilir. Seanslar halinde uygulanan tedavi sonrası cildin nem dengesini korumak gerekir. Ayrıca düzenli bir şekilde cilt bakımına aksatmamak önerilen ürünleri kullanmak gerekir.

Zararı Var mı?

Uzman kişiler tarafından klinik ve merkezlerde uygulanan dermapen tedavisinin herhangi bir yan etkisi bulunmuyor.

Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Açılan kanallara yedirilen hyaluronik asit içerikli özel karışımlar cildin onarılmasını ve yenilenmesini sağlar. Cilt için önemli bir ihtiyaç olan kolejen yeniden uyarılarak artmaya başlar.

Cilt bakımı düzenli aralıklarla yapılmalı ve olumsuz hava koşullarına karşı cildin etkili bir şekilde korunması gerekir. Özellikle zararlı güneş ışınlarına karşı koruyucu güneş kremi kullanmak gerekir.

Dermapen Yorumları

Dermapen tedavisi ile ilgili yorumları bazı forum sayfalarında görmek mümkündür. Kullanıcılar tedavi sırasında yaşadıkları deneyimleri ve ortaya çıkan mükemmel sonucu burada karşılıklı olarak paylaşırlar.

Yapılan yorumlardan dermapen tedavisinin son derece güvenilir bir uygulama olduğunu ve ilk seanstan itibaren gözle görülür etkili sonuçların ortaya çıktığını dile getirirler. Hangi leke türünün dermapen ile etkili bir şekilde yok edildiği ve kaç seans uygulama gerektirdiği dile getirilir.

Dermapen Uygulaması

Cilt son derece hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle düzenli aralıklarla bakım ve temizliğe ihtiyaç duyar. Bu konuda etkili bir yapıya sahip olan dermapen uygulaması cilt sağlığı adına ideal bir uygulamadır.

Cildin epidermis tabakasına zarar vermeden kolajen üretimini tetikleyen lekelerden arınmış sağlıklı bir cilt için önemli bir uygulamadır. Kişiye özel planlanan uygulama da cilt analizi yapılır, cildin ihtiyaç duyduğu özel karışımlar cilde transfer edilir ve cildin yeniden onarılması sağlanır.

Dermapen Fiyatları 2023

Cildin pürüzsüz ve onarılmış bir yapıya sahip olmasında etkili bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Cilt bakımı konusunda başarısı kanıtlanmış tedavisi fiyatları hakkında net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Çünkü uygulama kişinin ihtiyacı doğrultusunda seanslar halinde düzenlenir.

Dolayısıyla ciltteki sorun ve deformasyonlar seans sayısını arttırır ve seans sayısının artması da fiyatları etkiler. Dermapen fiyatları için uzman doktor ve kliniklerden fikir almak gerekir.

Dermapen tedavi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz. Dermapen fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik