Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık Kemiği Dolgusu, Güzellik anlayışının her geçen gün farklı algılandığı günümüzde estetik amaçlı birçok uygulama bulunur. Özellikle yüzün güzel ve estetik görülmesinde büyük role sahip olan elmacık kemiği önemli bir noktadır.

Elmacık kemiğinin şekli, yüksekliği ve yapısı son derece önemlidir. Bu nedenle yüz hatlarının karşıdan bakıldığında V formunda görünmesini sağlamak amacıyla elmacık kemiği dolgusu kişilere uygulanır. Elmacık kemiğinin belirgin olması kişinin yüzünün daha genç görünmesini sağlar.

Yaşın ilerlemesi ile birlikte cildin esnek yapısı zamanla canlılığını yitirir. Bu nedenle yüzde sarkma ve ince kırışıklıklar baş gösterir. Bu doğrultuda geliştirilen medikal estetik uygulamalar yüz kusurlarını gidermede büyük role sahiptir.

Yüze estetik ve şekilsel bir form kazandırmak amacıyla uygulanan elmacık kemik dolgusu ile elmacık kemikleri yüzün daha diri bir şekilde görünmesini sağlayacaktır.

Elmacık Kemiği Neresidir?

Göz ve kulak arasında bulunan kemiğe elmacık kemiği denir. Yüze karşıdan bakıldığında belirgin bir şekilde elmacık kemikleri hemen kendini gösterir. Yüzün estetik formunu sağlamada önemli bir yere sahip olan elmacık kemiklerini daha da belirgin hale getirmek için günümüzde elmacık kemiği dolgusu uygulanır.

Uygulanan bu dolgu sayesinde elmacık kemikleri keskin bir forma kavuşur. Yüzün ifadesini ve estetik yapısını olumlu yönde etkileyen elmacık kemik dolgusu günümüzde bayanlar tarafından en çok tercih edilen medikal estetik operasyonlarından biridir.

Elmacık Kemiği Dolgu Ne Sağlar? Ne İşe Yarar?

Elmacık kemiği dolgu yaşın ilerlemesi ile birlikte hacim kayıplarını gidermek amacıyla tercih edilir. Yaygın bir şekilde kullanılan elmacık kemiği dolgu sayesinde genç ve şekilli yüz hatlarına sahip olmak mümkündür. Kişiye özel planlanan işlemle elmacık kemiği daha belirgin bir hale getirilir ve böylece çekici bir yüz ifadesi elde edilir.

Yapılan dolgu işlemleri sayesinde yüzdeki yorgun ve yaşlı görüntü yok olur. Yaşlanmaya karşı tercih edilen elmacık kemiği dolgu yüzün V şeklinde görünmesini sağlar. Bu durum özellikle bayanlara estetik açıdan alımlı ve çekici bir hava katar. Ayrıca yapılan elmacık kemiği dolgu ile bayanlar kendilerini ayna karşısında daha iyi hissederler.

Elmacık Kemiği Dolgu Neden Yapılır?

Medikal estetikte kullanılan pratik tedavi yöntemleri her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Uygulanan yöntemlerden biri olan elmacık kemiği dolgusu yüze anlamlı bir ifade kazandırmak amacıyla uygulanır.

Yaşlanma belirtilerinin ilk gözlendiği noktalardan biri olan yüz zamanla canlılığını kaybeder ve sarkmalar meydana gelir. Bu doğrultuda yüzdeki deformasyonları gidermek amacıyla elmacık kemiği dolgu kişiye özel planlanır ve uygulanır. Yapılan işlemler sonucunda 100 gayet güzel ve çekici bir ifadeye sahip olur.

Elmacık Kemiği Dolgu Nasıl Yapılır?

Dolgu malzemesi olarak kullanılan vücuda uyumlu özel içerikler yüzdeki deformasyonları gidermede büyük role sahiptir. Elmacık kemiği dolgu kişinin ihtiyacı ve beklentisi doğrultusunda deneyimli kişiler tarafından uygulanır.

Dolgu malzemesi olarak daha çok hyaluronik asit tercih edilir. Bazen kişinin talebi doğrultusunda vücudundan alınan yağ dokusu da dolgu malzemesi olarak kullanılabilir.

Elmacık kemiği dolgu öncelikle hazırlanan dolgu karışımının ince uçlu enjeksiyon yardımıyla elmacık kemiği üzerine transfer edilmesi ile gerçekleşir. İşlem öncesinde hastanın ağrı hissetmemesi ve konforunu arttırmak amacıyla anestezik krem sürülür. Son derece güvenli bir işlem olan elmacık kemiği dolgu vücut dokularına zarar vermeden en uygun şekilde yapılır.

Elmacık Kemiği Dolgusunda Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Yenilikçi ve teknolojik gelişmeler medikal estetik uygulamalarında kullanılan malzemelerin yapısını her geçen gün daha kullanışlı hale getiriyor. Bu doğrultuda dolgu malzemesi olarak kullanılan özel bileşenler insan vücuduna sakıncası bulunmayan bir yapıda üretilir.

Dolayısıyla insan vücudunda zaten bulunan hyaluronik asit dolgu malzemelerinin vazgeçilmez maddesidir. Aynı şekilde elmacık kemiği dolgu içerisinde de hyaluronik asit, vitamin ve mineral gibi ürünler bulunur. Tüm bu maddeler elmacık kemiği üzerine küçük adımlarla transfer edilir.

Elmacık Kemiği Dolgu Zararlı mıdır?

Estetik amaçlı tercih edilen elmacık kemik dolgusunun herhangi bir zararı bulunmaz. Çünkü kullanılan malzemeler zaten insan vücudunda doğal olarak üretilen bileşenlerdir. Fakat bu bileşenler yaşın ilerlemesi ile beraber azalmaya başlar.

Özellikle vücudun ihtiyacı olan hyalüronik asit elmacık kemiği dolgu içerisinde etkili bir şekilde bulunur ve enjeksiyon yardımıyla elmacık kemiği üzerine enjekte edilir. Vücuda uyumlu olan bu maddelerin herhangi bir zararı bulunmadığı gibi kişiyi psikolojik ve sosyal açıdan olumlu etkileyerek kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

Elmacık Kemiği Dolgu Kalıcı mıdır?

Dolgu malzemeleri vücudun hangi noktasına uygulanırsa uygulansın kalıcı değildir. Dolayısıyla elmacık kemiği de belli bir zaman sonra etkisini yitirmeye başlar. Dolgu malzemeleri 6 ay ile 1 yıl gibi kalıcılık süresine sahiptir. Bu nedenle estetik amaçlı tercih edilen elmacık kemiği dolgu kişinin isteği doğrultusunda periyodik aralıklarla yeniden yaptırılabilir.

Zamana ve yaşlanmaya meydan okumak isteyen bayanların cerrahi müdahaleye gerek duymadan en çok başvurdukları estetik uygulamalardan biri de dolgu malzemeleridir. Buruna, dudağa çeneye ve elmacık kemiğine uygulanan dolgu işlemleri sayesinde genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Fakat kullanılan dolgu malzemeleri kalıcı bir işlem değildir. Bu nedenle yaklaşık 6 ay ya da 1 yıllık süre zarfından sonra etkisini kaybetmeye başlar. Elmacık kemiği yaptıracak kişilerin bu hususu göz önünde bulundurarak uygulamayı tercih etmesi gerekir.

Elmacık Kemiği Dolgu İşlemi Ağrılı mıdır?

Elmacık kemiği dolgu sırasında ince uçlu bir enjeksiyon kullanılır. İşlem sırasında hastanın herhangi bir ağrı hissetmesine engellemek için daha çok anestezik krem kullanılır. Anestezik krem yardımıyla uyuşan bölgeleri ince uçlu iğne ile dolgu malzemesi transfer edilir.

Dolayısıyla elmacık kemiği dolgu ağrılı bir işlem değildir. İslam tamamlandıktan sonra hafif kızarıklık ya da şişlik meydana gelebilir. Bu yan etkiler tamamen geçici durumlardır. İşlem tamamlandıktan sonra kişiler aynı gün normal hayatlarına dönüş yapabilirler.

Elmacık Kemiğine Ne Kadar Dolgu Uygulanacağına Nasıl Karar Verilmelidir?

Elmacık kemiği dolgu son dönemlerin en trend uygulamalarından biri haline geldi. Etkisi ve başarısı ile alımlı ve çekici bir ifade katıyor. Elmacık kemiği kişinin tamamen yüz hatları doğrultusunda uygulanır. Dolayısıyla kullanacak dolgu miktarı yüzdeki deformasyona ve yaşlanma ile birlikte meydana gelen esnekliğin kaybı doğrultusunda belirlenir.

Bu doğrultuda denetimli medikal medikal estetik uzmanları kişiye özel bir tedavi yöntemi belirler. Bu doğrultuda kişinin her açıdan fotoğrafı çekilir ve elmacık kemiğinin sahip olacağı belirginlik netleşir.

Ardından hazırlanan dolgu malzemesi kontrollü bir şekilde elmacık kemiği üzerine enjekte edilir. Böylece elmacık kemiği dolgu başarılı bir şekilde tamamlanır ve yüz anlamlı bir ifadeye sahip olur.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2023

Dolgu işlemlerinde tedavi yöntemi tamamen kişiye özel planlanır. Bu nedenle dolgu fiyatları kişinin beklentisi ve ihtiyacı doğrultusunda ortaya çıkar. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları belirlenirken kullanılan dolgu malzemesi nem miktarı ve kalitesi göz önünde bulundurulur.

Ayrıca tercih edilen klinik ve medikal estetik uzmanının deneyimi de fiyatlar üzerinde belirleyici bir role sahiptir. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik