Led Terapi

Led Terapi

Led Terapi Nedir?

LED Terapi; vücudun aynası olan cilt hassas bir yapıya sahip olduğu için olumsuz faktörlerden hemen etkilenir. Hormonal bozukluklar, zararlı güneş ışınları, düzensiz beslenme ve zararlı alışkanlıklar cildin yapısını bozar.

Cilt sağlığı için cildi iyi tanımak ve cildin ihtiyacı olan etkenleri iyi bilmek gerekir. Cilt sorunları ile etkili bir şekilde mücadele etmek amacıyla profesyonel anlamda destek almak gerekir.

Çünkü klinik ve güzellik merkezinde bulunan teknolojik özelliklere sahip yeni nesil cihazlar yardımıyla cildin tedavi edilmesi mümkündür. LED terapi cildin yenilenmesini hızlandırarak kısa sürede tüm cilt problemlerini tedavi eder.

Gelişmiş bir uygulama olan gençlik ışığı bünyesinde barındırdığı 4 farklı renk başlığı ile cilt problemlerini ve deformasyonlarını giderir. Sarı, mavi, kırmızı ve yeşil ışık farklı özellikleri ile cildin ihtiyacını karşılar. Dokuların yenilenmesinde ve birçok cilt probleminde kullanılan gençlik ışığı güvenirliği kanıtlanmış bir uygulamadır.

Led Terapi Nasıl Çalışır?

Farklı ışık renklerinden yararlanılarak cilt problemlerinin tedavi edilmesinde kullanılan led terapi kişinin gençleşmesinde ve siyah noktalarından kurtulmasında önemli bir role sahiptir.

Her ışık rengi farklı bir dalga boyuna sahiptir. Böylece cildin en alt katmanlarına kadar gönderilen ışık enerjisi hücreleri yeniler. Işığa karşı hassas bir yapıya sahip olan insan cildi gençlik ışığı terapi sayesinde harekete geçerek dokular yenilenir.

Uygulama sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de gençlik ışığı yardımı ile cilde vuran ışık enerjisinin doğru bir şekilde ayarlanmış olmasıdır. Bu ayarlama vücudun ihtiyacı doğrultusunda kontrollü bir şekilde ayarlandığı takdirde ışık dalgaları kolajen üretimini uyararak cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Led Terapi Kimlere Uygulanır?

Işık tedavi olarak adlandırılan LED terapisi günümüzde popülerliğini ispatlamış cilt yenileme çalışmalarından biridir. Birçok cilt probleminde tedavi amaçlı kullanılan gençlik ışığı her türlü akne, sivilce, leke, pigmentasyon ve iltihap sorununda kullanılır. Bu tür cilt sorunu yaşayan bay bayan herkes gençlik ışığı sayesinde genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilir.

LED terapi birçok yerde güzellik ve gençlik ışığı olarak adlandırılır. Ölü hücrelerin vücuttan atarak kolejen dokunun hareket aktivitesini arttıran gençlik ışığı her türlü doku onarımı, yenilenmesinde ideal bir seçimdir.

Bu nedenle gençlik ışığı hiçbir yan etkisi bulunmuyor. Dolayısıyla cilt problemleri için pek çok kişi güvenilir şekilde uygulamayı talep edebilir. LED terapisi sadece epilepsi hastalarına önerilmez.

Gençlik Işığı Kullanım Alanları

LED terapisi birçok farklı özelliğe sahip çift sorununda Tedavi amaçlı tercih edilen bir uygulamadır. Dolayısıyla ciltte görülen ince çizgilerin giderilmesinde, yara ve leke tedavisinde, akne iltihap ve pigmentasyon tedavisinde gençlik ışığı önerilir.

Bunun dışında sedef hastalığında, eklem ağrılarında, vitiligo hastalığında, siğil ve yanık tedavisinde, UV ışınlarının neden olduğu güneş lekelerinde LED terapisi kullanılır.

Tüm cilt tipleri için her türlü başarılı sonucu bünyesinde barındıran gençlik ışığı vücudun farklı noktalarında rahatça kullanılabilir. Daha çok yüz bölgesinde tercih edilmekle birlikte göğüs ve boyun kısmında da kullanılabilir.

Gençlik Işığı Avantajları Nelerdir?

LED terapisi tedavisi sırasında kullanılan ışıklar cildin farklı ihtiyaçlarını karşılar. Sarı ışık daha çok kan dolaşımının hızını artırır. Hassas yapıya sahip ciltler için mavi ışık tercih edilir. Önemli bir yere sahip olan kırmızı ışık işse cilt için yenileyici özelliğe sahip kollajen üretimini tetikler. Böylece cildin onarılması sağlanır ve genişlemiş gözenekler sıkılaştırılır.

Ayrıca ameliyat sonrası vücutta oluşan ödemlerin giderilmesinde de kırmızı ışık önemli bir tedavi aracıdır. Leke tedavisinde ise daha çok yeşil ışık tercih edilir. Tüm bu ışık seçenekleri gençlik ışığı avantajlarını ortaya koyuyor. Uygulamanın en önemli avantajı ise her cilt tipine göre ayarlanabilir olmasıdır.

Gençlik ışığı her ne kadar ameliyat sonrası oluşan ödem ve yara izlerinin giderilmesinde kullanılsa da farkı cilt sorunları için de mükemmel bir uygulamadır. Dolayısıyla sivilce izleri, ince çizgiler ve koyu lekeler güvenilir ve herhangi bir yan etki içermeyen LED terapisi ile tedavi edilir.

Uygulama sırasında hastanın konforu üst düzeyde tutulur ve ağrı hissedilmez. Gençlik ışığı sonrası kişiler günlük hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. İşlemin herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için tüm cilt tiplerine kolayca uygulanabilir.

Gençlik Işığı Faydaları Nelerdir?

Güzellik algısının her geçen gün farklılık gösterdiği günümüzde estetik ve cilt bakımı konusunda yeni nesil cihazlar tercih edilir. Özellikle son dönemlerde yaygın bir şekilde kullanılan gençlik ışığı cilt yenileme yöntemleri içerisinde önemli bir yere sahiptir.

Işık enerjisi sayesinde cildin ışıl ışıl olması sağlanır. Victoria pide kullanılan farklı özelliklere sahip renklerin ışığından gelen güzellik kişinin özgüvenini artırdığı gibi sosyal ilişkilerini de olumlu etkiler.

LED terapinin sağlık ve estetik açıdan birçok faydası bulunur. Bu yenilikçi uygulama sayesinde sıkı bir cilt görünümü elde edilir, derin ve ince çizgiler yok olur. Gençlik ışığı birçok deri hastalığına da iyi gelerek cildi iyileştiren özelliği ile hastaları güzel bir görünüme kavuşturur.

LED terapisi kişiye özel planlandığı için cildin yenilenmesini kısa sürede gerçekleştirir. Hasarlı dokular çabucak iyileşerek cildin pürüzlü görünümü ortadan kalkar. Böylece ışık tedavisi ile gençleşmek ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak mümkündür.

Led Terapisi Uygulama Sonuçları Nasıldır?

Renklerin gücü yani terapisi ile birçok cilt probleminden kurtulmak mümkündür. Cilt ve kişisel bakım ihtiyaçları sonucunda geliştirilen ve terapi doku yenilenmesinde güvenilir bir uygulama olarak kullanılır.

Uygulama sonrası yara izleri, sivilce ve siyah nokta izleri, sedef hastalığı gibi iyileşmeyen deri hastalıkları ve deri tümörleri, eklem ağrıları ve güneş lekeleri giderilir. Ayrıca LED terapi sonrası cildin sıkılaşarak genç bir görünüm elde eder.

LED terapisi öncesi gençlik ışığı sonrası ortaya çıkan farkı görmek mümkündür. Düzenli yapılan seanslar Sonrasında uzun vadeli kalıcı sonuçlar elde edilir. Anti aging etkisiyle cilt çizgileri ve kırışıklıkları düzelirken sarkan yüz hatları toparlanır.

Led Terapi Fiyatları 2023

Cilt bakımına ve cilt güzelliğine önem veren kişiler için geliştirilen birbirinden farklı özellikleri bünyesinde barındıran uygulamalar bulunur.

Günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda güzellik merkezlerinde kusursuz güzelliği elde etmek amacıyla uygulanan yenilikçi ve etkili cihazlar bulunur. Bu cihazların başında gelen ve yaygın bir kullanım alanına sahip olan LED terapi cildi yenileyerek, kolajen üretimini hızlandırır.

Böylece elastin yapı cilde yeniden kazandırılır. Kısa sürede uzman ve eğitimli kişiler tarafından yapılan işlemler sonucunda genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak mümkündür. Gençlik ışığı sonrası ortaya çıkan başarılı sonuç uygulamanın avantajını kanıtlıyor. Dolayısıyla birçok kişi LED terapiyi merak ederek gençlik ışığı fiyatları hakkında fikir sahibi olmayı amaçlıyor.

LED terapi fiyatları uzman doktorlar gözetiminde yapılan cilt analizi doğrultusunda belirlenir. Cildin hasarlı ve deformasyona uğrayan noktaları belirlendikten sonra işlemin ne kadar süreyle kaç seans kullanılacağına karar verilir.

Bu nedenle uygulama fiyatlarının belirlenmesinde kişinin cilt yapısı, gençlik ışığı seans sayısı, işlemi gerçekleştirecek doktorun deneyimi ve kliniğin ek hizmetleri göz önünde bulundurulur.

LED terapi fiyatları ve bilmek ve bu doğrultuda uygulama için belli bir bütçe ayırmak gerekir. Led terapi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik