Altın İğne

Altın İğne

Altın İğne Nedir?

Altın İğne; Ameliyatsız estetik uygulamalar her geçen gün çeşitlenerek ortaya başarılı sonuçlar çıkarıyor. Özellikle genç ve güzel bir yüz ifadesine sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği işlemlerden biri altın iğne tekniğidir.

Yüz gençleştirme teknolojisinde yeni bir çığır açan altın iğne yöntemi ile cilt deformasyonları giderilir ve canlı bir görünüm sağlanır. Uygulama fraksiyonel radyo frekans uygulaması adıyla da kullanılır

İğne tedavisi yöntemi kişiye özel planlanan bir işlemdir. Dolayısıyla seanslar halinde düzenlenir ve hedeflenen görüntü ortaya çıkıncaya kadar uygulanır. Uygulama sırasında kullanılan cihaz cilde ve dokulara zarar vermeden alt katmanlara enerji gönderilir.

Gönderilen bu enerji ile ciltte meydana gelen hasarlar ve deformasyonlar onarılır. İğne tedavisi uygulamasının en önemli avantajı ise cilt sağlığı için önemli olan kolejen üretimi yeniden tetiklenir.

Altın İğne Nasıl Uygulanır?

Teknolojik cihaz özelliğine sahip yöntemi altın iğne uygulaması cilt altına gönderilen yüksek frekanslı radyo dalgaları ile gerçekleşir. Cihaz ucunda bulunan iğne tedavisi olarak adlandırılan uçlar ısı enerjisini kontrollü bir şekilde cilt altına gönderir. İşlem sırasında hastalara lokal anestezi uygulandığı için acı hissi en az seviyeye düşürülür.

Cildin hasar ve tahribatı doğrultusunda işlem yaklaşık 35-40 dakika içerisinde tamamlanır. İğne tedavisi uygulaması sonrası ciltte kızarıklıklar meydana gelebilir. Tüm bu yan etkiler birkaç saat içerisinde kendiliğinden yok olur.

İğne Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

Cilt sağlığı ve güzelliği için güvenilir uygulamalardan biri de iğne tedavisi tekniğidir. Cildin alt katmanlarına gönderilen radyo frekans enerjisi buradaki bağ dokularını yeniden güçlendirir ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. İğne tedavisi yönteminde seans sayısı kişinin cildinde meydana gelen leke, kırışıklık ve deformasyonlar doğrultusunda belirlenir. Her seanstan sonra ciltte gözle görülür bir düzelme meydana gelir. Böylece kısa sürede genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak mümkündür.

İğne Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Pürüzsüz ve kusursuz bir cilde sahip olmak amacıyla tercih edilen iğne tedavisi uygulaması sonrasında kişilerin birtakım hususlara dikkat etmesi gerekir. İşlem sonrası doktor tarafından önerilen nemlendirici kremler kullanılmalı cildin nefes alması sağlanmalıdır. Yüze uygulanan iğne tedavisi tekniği sonrasında güneş kremi tercih edilmelidir. Tedavi sonrası kimyasal ürünlerden kaçınmak gerekir.

İğne Tedavisi Uygulaması Ne İşe Yarar?

Cildin ihtiyaç duyduğu kolajen üretimini tetikleyici uygulama olan iğne tedavisi yöntemi cildin yenilenmesi ve gençleşmesi bakımından en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. İğne tedavisi uçlu cihaz aracılığıyla dokulara zarar vermeden cilt altına gönderilen radyo frekans dalgaları cildin kolajen üretimini tetikleyerek yenilenmesine yardımcı olur. Bu teknolojik ve yenilikçi uygulama cilt üzerinde meydana gelen lekeleri, cilt kusurlarını, çatlakları, sivilce izlerini ve ince çizgileri yok eder.

İğne Tedavisi Kimlere Yapılmaz?

Cilt yenileyici özelliğe sahip olan iğne tedavisi uygulaması radyo frekans dalgaları ile uygulanır. İşlem sırasında deri altına yüksek derecede radyo frekans dalgası gönderilir. Dolayısıyla bu teknik bazı kişilere önerilmez. Hamileler, kalp pili taşıyanlar, dolaşım bozukluğu hastalığına sahip bireyler, cilt yüzeyinde ciddi cilt rahatsızlığı ve enfeksiyonu taşıyan kişilere tavsiye edilmez.

Hangi Durumlarda Yapılır?

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen herkes iğne tedavisi tekniğine güvenilir bir şekilde tercih edebilir. Cilt kusurlarını gidermede geliştirilmiş bir teknik ve uygulama olan iğne tedavisi yöntemi ile cildin yenilenmesi ve gençleşmesi sağlanır. Yaygın kullanım alanına sahip olan iğne tedavisi uygulaması şu durumlarda tercih edilir:

  • Ciltte oluşan yara ve yanık izlerinde
  • Cilt çatlaklarında
  • Yaşlanma belirtisi olan çizgi ve kırışıklıklarda
  • Göz çevresinde meydana gelen morlukların yok edilmesinde
  • Yüzde oluşan gözeneklerin sıkılaştırılmasında
  • Dekolte bölgesinde oluşan leke ve çizgilerin giderilmesinde
  • Sivilce ve akne tedavisinde
  • Hafif düzey sarkmaların giderilmesinde iğne tedavisi yöntemi başarılı bir şekilde uygulanır.

Yüzde oluşan lekeler, ince çizgiler, sivilce ve akneler bu uygulama ile yok edilir. Cildin canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan iğne tedavisi tekniği her bölgede başarılı ve etkili sonuçlar sağlar. Hedeflenen sağlıklı ve pürüzsüz görünüm elde edilinceye kadar seanslar düzenlenir. İhtiyaç duyulan seans sonrası parlak ve estetik bir görünüm elde edilir.

İğne Tedavisi Ağrılı mı?

Medikal estetik uygulamalar sırasında hastanın konforunu sağlamak amacıyla uygulanan tedavi yöntemi doğrultusunda anestezik kremler tercih edilir. Dolayısıyla iğne tedavisi tekniği işlemine geçmeden önce kullanılan anestezik krem hastanın ağrı duyma seviyesini minimum düzeye düşürür.

İğne Tedavisi Kaç Yaşında Yapılmalı?

Cilt esnek ve canlı görünümünü otuzlu yaşlardan sonra kaybetmeye başlar. Bu nedenle 25-30 yaşından sonra iğne tedavi yöntemi tercih edilebilir.  İğne tedavisi uçlu cihaz yardımıyla cildin yenilenmesi ve sağlıklı bir görünüm kazanması amaçlanır.

Altın İğne Tedavi Fiyatları 2023

Altın iğne uygulaması kişiye özel planlanır. Kişinin tercih edeceği bölge ve seans sayısı sonrasında fiyatlar belirlenir. Altın iğne tedavi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik