Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial Dolgu; Yüzün ve vücudun estetik görünüme kavuşmasında medikal estetik uygulamalar her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Kişinin ihtiyacı ve beklentisi doğrultusunda estetik kaygılarını gidermedi büyük role sahip olan medikal estetik uygulamalar her geçen gün yeni yöntemlerle başarısını ortaya koyuyor.

Bu doğrultuda yaygın bir şekilde tercih edilen nazolabial dolgu yüzdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları ortadan kaldırıyor. Yapılan küçük dokunuşlar yüze anlamlı ve çekici bir ifade katar. Nazolabial estetiği, nazolabial olarak adlandırılan burun ve dudak arası ince çizgileri yok ediyor.

Bu noktada oluşan derin çizgiler ağız kenarından aşağı doğru ilerler. Estetik kaygı yaşayan kişileri rahatsızlık verdiği için pek çok kişi nazolabial estetiği tercih ederek genç bir görüntü elde eder. Nazolabial estetiği kişinin ihtiyacı doğrultusunda hazırlanan hyaluronik asit içerikli dolgu maddesi ile uygulanır.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Nazolabial çizgileri düzeltmek amacıyla kullanılan dolgu malzemesi içerisinde hyaluronik asit bulunur. Bu madde cildin nem dengesini koruduğu gibi cildin genç bir yapıya görünüme olmasında büyük role sahiptir. İşlem öncesinde hastanın konforunu sağlamak amacıyla anestezik krem ya da lokal anestezi uygulanır.

Ardından hazırlanan madde kontrollü bir şekilde beliren çizgiler üzerine transfer edilir. Böylece cilde gönderilen dolgu maddesi sayesinde kolajen üretimi yeniden artar ve ince ve derin çizgiler düzelir. Nazolabial dolgu ile kısa sürede etkili ve gözle görülür sonuçlar elde edilir.

Nazolabial Dolgu Kimlere Uygulanır?

Cildin esnekliğini kaybetmesi ile birlikte yaşlanma belirtileri yüz bölgesinde kendini göstermeye başlar. Bu doğrultuda yüzün nazolabial bölge olarak adlandırılan burun kanatlarından ağız kenarına kadar uzanan kısımdır. Bu bölgede meydana gelen ince çizgi ve derin görüntü zamanla estetik acaba kişiyi rahatsız etmeye başlar.

Dolayısıyla bu tür durumlarda nazolabial estetiği önerilir. 30 yaş üzeri bay bayan herkes bu uygulama ile yüzdeki kusurlarından kurtulabilir. İşlem için önemli olan kişinin dolgu maddesine karşı engelleyici bir hastalığının olmamasıdır. Bu nedenle sağlık koşulu elverişli olan herkes nazolabial estetiği yaptırarak kusursuz bir cilde sahip olabilir.

Nazolabial Dolgu Öncesi

Nazolabial estetiği öncesi kişilerin öncelikle bu konuda deneyimli kişilerden destek alması gerekir. Ardından uygulama hakkında kişiler fikir sahibi olmalıdır ve sağlık koşullarının nazolabial estetiği için elverişli olup olmadığına bakmaları gerekir. Uygulama öncesi hastanın en az 3 ile 7 gün öncesinden kullandığı kan sulandırıcı ilaçlara ara vermesi gerekir.

Nazolabial Dolgu Sonrası

Nazolabial estetiği kolay ve güvenilir bir uygulamadır. İşlem sırasında hastalara uygulanan lokal anestezi hastanın ağrı hissetmesini engeller. İşlem tamamlandıktan sonra hastalar aynı gün normal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilirler. Sadece nazolabial bölgeyi enfeksiyon riskine karşı korumak ve kimyasal ürünlerden kaçınmak gerekir. Bu süreçte makyaj yapmamak, sauna ya da spa gibi faaliyetlerden uzak durmak gerekir. Nazolabial dolgu sonrası kızarıklık ya da morluk meydana gelebilir. Tüm bu yan etkiler 1-2 gün içerisinde yok olur.

Nazolabial Dolgu Faydaları Nelerdir?

Estetik amaçlı tercih edilen nazolabial dolgu kişinin rahatsızlık duyduğu nazolabial bölgedeki ince çizgi ve derin çukurların yok edilmesinde kullanılır. Dolayısı ile bu uygulama kişiyi psikolojik ve sosyal açıdan rahatlatır. Nazolabial estetiğinin faydaları şu şekildedir:

  • Cilt yenileyici özelliğe sahip kolajen nazolabial estetiği ile yeniden tetiklenir ve kolajen üretimi bu sayede artırılır.
  • Ağız bölgesinde oluşan ince çizgiler yok edilir ve bu kısım yeniden hacimli bir görünüme kavuşur.
  • Cilt canlı ve parlak bir görünüm elde eder.
  • Uygulama sırasında kullanılan dolgu malzemesi cildi yumuşatarak esnek bir yapı kazandırır.
  • Kısa sürede gerçekleşen nazolabial estetiği ile hızlı sonuç elde edilir.
  • Nazolabial estetiği öncesi çekilen fotoğraf ile nazolabial estetiği sonrası çekilen fotoğraf arasında büyük farklar ortaya çıkar. Bu durum kişinin kendisini estetik açıdan daha iyi hissetmesini sağlar.

Nazolabial Ne Zaman Gerekir?

Nazolabial dolgu için kişinin rahatsızlık duyduğu deformasyon önemlidir. Bazı kişilerde cilt yapısına bağlı olarak 25 yaşından sonra nazolabial bölgede ince çizgiler ve derinlikler oluşmaya başlar. Özellikle hassas ciltlerde kolejen üretiminin azalması ve dış faktörlerden dolayı nazolabial kıvrımlar belirginleşmeye ve kötü bir görüntüye neden olur.

Ciltte meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar Günümüz teknolojisi doğrultusunda uygulanan nazolabial estetiği gerekli kılıyor. Bu doğrultuda profesyonel anlamda destek sunan medikal estetik uzmanları hazırladıkları özel bileşenler sayesinde nasıl bir bölgede meydana gelen kırışık ve çizgileri giderir. Nazolabial estetiği sayesinde sıkı gergin ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak mümkündür.

Nazolabial Ne Kadar Kalıcıdır?

Günümüzde estetik dolgu uygulamalarında yaygın bir şekilde hyaluronik asit içerikli madde kullanılır. Kullanılan bu madde cildin ihtiyaç duyduğu nem oranını sağlar ve kolajen üretimini tetikler. Dolayısıyla estetik dolguların cilde herhangi bir zararı bulunmuyor.

Aynı şekilde nazolabial estetiği içerisinde hyalüronik asit içerikli maddeler bulunur. İnce uçlu iğne yardımı ile enjekte edilen bu maddeler nazolabial bölgede meydana gelen ince çizgileri yok eder. Tüm dolgu maddelerinde olduğu gibi nazolabial estetiği da kalıcı değildir. Etki süresi kişiden kişiye farklılık gösterse de 6 ile 12 arasında kalıcılık gösterir.

Nazolabial Uygulaması Etkileri Ne Zaman Başlar?

Dolgu maddesi olarak cilde enjekte edilen hiyalüronik asit etkisini kısa sürede gösterir. Nazolabial bölge olarak adlandırılan burun ve ağzın aşağı kısımlarında meydana gelen ince çizgi ve kırışıklıklar dolgu maddesi ile pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

İşlem tamamlandıktan sonra hastanın yüzünde ortaya çıkan farklılığı görmek mümkündür. Kısa sürede başarılı sonuçlar sağlayan nazolabial dolgu bu yönü ile her geçen gün daha fazla talep ediliyor.

Nazolabial Dolgu Yaptıranlar

Cilt için önemli bir ihtiyaç olan hyalüronik asit günümüzde estetik dolgu maddeler içerisinde bulunur. Cilde uyumlu bir şekilde üretilen hiyalüronik asit nazolabial estetiği içerisinde yer alır ve cilt kırışıklıklarını gidermede büyük role sahiptir. Dolayısıyla nazolabial dolgu yaptıranların sayısında her geçen gün büyük artış görülür.

Estetik amaçlı yapılan nazolabial estetiği sonrası ortaya çıkan başarılı netice bu tekniğin önemini ortaya koyuyor. Nazolabial bölge olarak adlandırılan burun kenarı ve ağız kenarında oluşan ince çizgi ve derin oluşumlar dolgu maddesi ile dümdüz hale getirilir.

Nazolabial estetiği yaptıranlar operasyonun güvenilir olduğunu ve herkesin bu yöntemden yararlanabileceğini dile getirirler. Dolayısıyla nazolabial estetiği yaptırmak isteyenler yaptıran kişilerin deneyimlerinden yararlanarak merak ettikleri soruları yöneltebilirler.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2023

Her estetik operasyon da olduğu gibi nazolabial estetiği uygulaması da kişiye özel planlanır. Yapılan planlama doğrultusunda kişinin nazolabial bölgesi analiz edilir ve ihtiyaç duyduğu dolgu maddesi hazırlanır. Nazolabial dolgu fiyatları bazı kriterler doğrultusunda belirlenir.

Fiyatların belirlenmesinde hastanın beklentisi ve ihtiyaç duyduğu dolgu maddesinin miktarı, kullanılan dolgunun kalitesi, tercih edilen klinik ve doktorun deneyimi belirleyici oluyor. Nazolabial estetiği yaptırmak isteyenlerin öncelikle fiyatlar hakkında fikir sahibi olması daha sağlıklı olacaktır.

Güncel nazolabial estetiği fiyatlarını öğrenmek için bu doğrultuda hizmet yürüten merkez ve klinikler ile görüşmek gerekir. Nazolabial dolgu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik