Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama zor olsa da uygun şekilde tedavi edildiğinde olumlu ve etkili sonuçlar veren bir işlemdir. Vücudun bazı bölgelerinde kilo vermek zordur.

Göbek ve bel yağları inatçıdır, bu nedenle egzersiz ve diyet programları bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmak için zaman alır. Bu noktada bölgesel zayıflama tekniklerinden faydalanılabilir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Feminen hatlara ulaşmak, kilo vermek ve zayıflamak için sizi teknolojiyle buluşturan uygulamalara göz atabilirsiniz. Bu kapsamda; bölgesel zayıflama da klinik bir ortamda kıvrımlı kontur tedavileri kontrollü ile etkili sonuçlar elde edilir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Yöntemler diyet uygulayarak, egzersiz yaparak ve zayıflama cihazlarından destek alarak yapılabilir. Cilt sıkılaştırma, vücut şekillendirme ve estetik görünüm için ideal tedavilerden biridir. Bu prosedür, etkili bir şekilde kilo vermek isteyenler için Asonic ve Radyo Frekansından (RF) en son yenilikleri kişiselleştirilmiş, doğal ve uzun süreli sonuçlarla birleştirir.

Ultrason enerjisi ile inatçı yağ hücreleri etkili bir şekilde parçalanır ve tedavi bölgesinde eşit olarak dağıtılır. RF gücü daha sonra dokunun derin termal ısıtmasını oluşturmak için kullanılır ve bu da daha odaklı enerji tedavisi ile sonuçlanır. Bu kapsamda; bölgesel zayıflama işlemi tedavi ve seans sayısını azaltır ve daha iyi sonuçlara yol açar.

Odaklanmış derinlik kontrolü, Patentli Unipolar teknolojisi sayesinde cildin farklı derinliklerindeki dokular konsantre edilebilir, güvenli ve derinlemesine ısıtılabilir. Odaklanmış derinlik kontrol teknolojisi, tamamen özelleştirilmiş ve esnek bir uygulama sunar. Tedavi, en iyi sonuçları elde etmek için cilt tipine, hastanın yağlılığına ve tedavi edilen bölgenin sorununa göre uyarlanır.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Vücut yağını çözen ve selülit görünümünü azaltan vücut şekillendirici bir tedavidir. Genel olarak vücudu tonlamayı ve şekillendirmeyi amaçlar. Selülit tedavi bölgeleri, boyun (çene altı), kollar, uyluklar, kalçalar, mide de etkilidir.

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi, normal kiloda olan kişilerde bile günümüzde bölgesel bir yağ fazlalığı oluşabilir. B. Karın ve pelvik bölgeleri ifade eder. Bölgesel yağ birikimi dediğimiz bu durum vücutta orantısız bir oluşuma yol açar. Ayrıca selülit bu bölgelerdeki kadınların korku rüyasıdır.

Selülit, cilt ve yağ dokusundaki kusurların yanı sıra selülit ve çukurların neden olduğu bir sorundur.

Selülite neden olan bölgesel yağ birikimleri obezite ile karıştırılmamalıdır. Normal kilodaki kişilerde de görülebilir. Bu durum daha çok kadınlarda görülmekle birlikte erkeklerde göbek deliğinde meydana gelir ve deri altı yağ dokusunun bölgesel bir metabolik bozukluğu olarak açıklanabilir.

Selülite neden olan pek çok etken bulunur, ancak başlıcaları şu şekildedir:

Genetik faktörler, hormonal dengesizlikler, dolaşım bozuklukları, bağ dokusu zayıflığı, kötü alışkanlıklar (diyet, kahve, kola, alkol vb.), hareketsizlik, psikolojik faktörler vardır.

Selülite neden olan birçok faktör olduğu için selülit tedavisi tek bir tedaviden ziyade multidisipliner bir yaklaşım gerektirir. Bu kapsamda; bölgesel zayıflama işleminde kombine tedavi modelleri tek tedaviye tercih edilmelidir.

Tedavide ilk adım yaşam tarzı değişikliğidir. Selülit oluşumunu tetikleyen faktörler ortadan kaldırılmalıdır. Uygun diyet ve egzersiz, alkol ve sigaradan uzak durulması, ilaç kullanımına dikkat edilmesi ve stresin kontrol altına alınması tedavinin ilk basamakları olmalıdır.

Bölgesel Zayıflama Avantajları Nelerdir?

Selülit görünümünü azaltır. Herhangi bir iz bırakmadan daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Tüm cilt tipleri için güvenli ve etkilidir.

Bölgesel zayıflama uygulamasından ne bekleyebilirsiniz? Seansı yaptıran kadınlar bunu genellikle sıcak bir masaj olarak deneyimlerler. Tedavinin verdiği his çok hoştur. Hiç acı hissetmezsiniz. İşlem tüm cilt tipleri için güvenlidir ve kısa veya uzun vadeli sağlık için yan etkileri yoktur. Kullanımdan sonra cildin yüzeyini daha pürüzsüz ve daha sıkı hissedersiniz.

Lumishape uygulama alanları; Bölgesel zayıflama ve yağ yakma, selülit görünümünde önemli azalma, lenfatik drenaj yoluyla detoks etkisi, cildi ısıtarak lifting etkisi, kırışıklık azaltma ve cilt gençleştirme

Lumishape mekanizması; 940 nm’lik IR lazer ışınları, cildi 5 mm derinliğe kadar ısıtır. Lazer, cilde daha iyi nüfuz edebilen yüksek frekanslara karşı cildin direncini azaltır. Isınan yağ hücrelerinin boyutu azalır. Kan akışını ve metabolizma hızını artırır. Yağ yakımını hızlandırır.

Bipolar yüksek frekans özelliği vardır. Bipolar yüksek frekans, cildin katmanları arasında 5-15 mm ısıtır. Isıtılan bölgede kan dolaşımı ve metabolizma artar, bu da yağ yakımını uyarır. Isıtılan yağ hücrelerinin boyutları küçülür ve parçalanır.

Yakılan yağlar kan ve lenf sistemleri yoluyla atılır. Kızılötesi lazerin verimliliği ve yüksek frekanslı dalga, vakum kafasının emme kuvveti ile artar. Vakum ve masajın etkisi kan ve lenf dolaşımını artırır.

Bölgesel Zayıflama Aletleri

Bir uzman gözetiminde yapılması gereken bu ilk adımlardan sonra yardım düşünülebilir. Merkezlerde kullanılan Lumishape cihazı bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi için en önemli cihazlardan biridir. 4 farklı fonksiyona sahip olan ve her fonksiyonun ayrı ayrı tedaviye katkı sağladığı Lumishape ile tedavi veriminiz maksimuma çıkar.

Lumishape’in 4 işlevi vardır: dokuyu derinlemesine ısıtabilen radyo frekans programı, kızılötesi ışık programı, kan dolaşımını hızlandıran ve ısı etkisini artıran vakum programı ve mekanik masaj programı vardır.

Cilt, hücre içi oksijen difüzyonunu artıran ve böylece kolajen oluşumunu hızlandıran bir radyo frekansı ve kızılötesi ışık programı ile ısıtılır. Ayrıca; bölgesel zayıflama da programlar istenen ve seçilen derinlik aralığını ısıtmak ve aynı zamanda cilt yüzeyini aşırı ısınmadan korumak için kullanılabilir.

Aynı zamanda vakum programı uygulamanın etkinliğini arttırırken, mekanik masaj programı kan dolaşımını hızlandırır ve toksinleri vücuttan uzaklaştırır. Böylece selülit tedavisinde başarılar elde edilir.

Bölgesel Zayıflama Göbek

Diyet ve egzersizin yetersiz kaldığı durumlarda sorunlu bölgelerin tedavisi için etkili bir uygulama sunar. Bölgesel zayıflama da derin ısı teknolojisi yardımıyla inatçı yağ ve selülitli bölgeleri tedavi eder. İşlem kolay, rahat, derin ve tekrarlanabilir bir vücut şekillendirme tedavisidir.

İşlem ile 3 seansta daha sıkı ve fit bir vücuda kavuşabilir, daha genç ve dinamik görünebilirsiniz. Tedavi ayrıca vücudun kendi kolajen ve elastin üretimini uyarır, cildi sıkılaştırır.

Yağ dokusunu ve selüliti azaltan, vücut şekillendirme tedavi seçeneğidir. CE ve FDA onaylı kullanımının hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulama son derece rahat ve ağrısızdır.

Yüz uygulaması, Lumi Shape tüm yüz ve yüzey tedavilerinde ilk seansta gözle görülür bir fark gösterir. Yüz hatlarını yeniden şekillendirmek için oldukça etkili bir cihazdır. Yüzdeki lifting uygulaması ile istenilen bölgelere kolaylıkla ulaşılabilmekte ve kırışıklık tedavisi hastaya daha genç bir görünüm ile daha genç bir cilt kazandırır. Lumi Shape ile ayrıca koyu halkalardan ve kırışıklıklardan da kurtulabilirsiniz.

G5 Bölgesel Zayıflama

G5, uzun yıllardır selülit ve lenfatik drenajı tedavi etmek için kullanılmıştır. Hızlı vibrasyon ve basınçlı sıkıştırma yöntemi ile fazla yağ ve selülitlerin yakılmasını sağlar. G5’in her cilt tipi için farklı başlıkları vardır.

G5 masaj aleti kilo verme sonrasında da kullanılır ve harika sonuçlar verir. G5 masajı kas gerginliğini ve krampları giderir, kaslardaki yorgunluk, laktik asit ve ödemi giderir. Ritmik masaj, kan dolaşımını hızlandırır, yaşlanma belirtilerini azaltır. Cilt elastikiyetini ve selüliti azaltan bir teknoloji sunar.

G5 masajı özellikle pasif jimnastik öncesi vücudu ısıtır ve daha erken yağ yakmaya başlar. G5 masajı tüm vücutta, ancak özellikle kalçalarda, uyluklarda, kollarda ve kalçalarda kullanılabilir ve selülitle savaşır.

G5 masajının avantajları nelerdir? Lokal kan dolaşımını düzenler, ağrıyı giderir, cildi sıkılaştırır, lokal olarak yağların yakılmasına yardımcı olur, toksinlerin atılmasına yardımcı olur, psikolojik ve fiziksel stresi azaltır, cilt esnekliğini geliştirir, kemik yoğunluğunu arttırır, kas ve eklem hareketliliğini arttırır, selülit oluşumunu önceden engeller.

Bölgesel Zayıflama Hareketleri Hangileridir?

Köprü hareketi, Şınav hareketi, Barfiks hareketi, Squat hareketi, Merdiven egzersizi gibi yöntemler uygulanabilir. İşlem çevredeki dokuyu zararsız bırakırken seçici olarak yağ hücrelerini hedefler.

Uygulanan titreşimler, yağ hücresi zarlarını tahrip eder ve bu da depolanan yağın kademeli olarak parçalanmasına ve salınmasına neden olur. Bu bağlamada; bölgesel zayıflama ile hasarlı yağ hücreleri daha sonra lenfatik sistem yoluyla atılır.

Mikroplazma modülü, benzersiz mikro plazma teknolojisi ile cildi temizler, ısıtır ve yeniler. Kontrollü perforasyonu ve odaklanmış enerji aktarımı ile Pixel RF, etkilenen bölgeyi tedavi ederken, uygulanan alanın etrafındaki sağlıklı doku bozulmadan kalır. Bu, epidermisin yenilenmesi yoluyla daha hızlı cilt yenilenmesine ve minimum risk ve daha az maruz kalma süresi ile daha iyi sonuçlara yol açar.

Pressoterapi, vücudun doğal toksin temizleme fonksiyonlarını iyileştirmek için etkili lenfatik drenaj kullanan özel bir detoks tedavisidir. Oksijen ile doku gençleştirme ve rejenerasyonu bacakları, karnı, kolları iyileştirir, şekillendirir ve ayrıca cilt tonunu iyileştirir.

Selülit tedavisi için önerilir. Kilo kaybı ve detoksifikasyon için uygundur. Liposuction’a güvenli alternatif bir yoldur. Vücut şekillendirme için uygulanabilir. Bacaklarınızı, karnınızı ve kollarınızı düz tutmaya yarar.

Pressoterapi, şişirme yardımıyla çalışan bilgisayarlı bir tansiyon sistemidir. Cihaz bacaklar üzerinde beş ayrı parçadan oluşur. Toplardamar ve lenf akışını ayak bileklerinden baldırın üst kısmına taşımayı amaçlarlar.

Pressoterapi, kan dolaşımını ve lenf akışını artırmak için tasarlanmıştır. Hücre dışı sıvıların atılımını iyileştirir, şişlik ve ödemi azaltır, bacak yorgunluğunu azaltır ve vücuttaki oksijen akışını hızlandırır.

Bölgesel Zayıflama Yaptıranların Yorumları

Sistem teknolojiyi birlikte kullanıyor. Hedef doku bir enerji kaynağı olan vakumda büyütüldüğü için kızılötesi ışınlar uygulama alanını ısıtıyor. Bundan dolayı işlemlerden çok memnun kaldım.

İşlem, cilde zarar vermeden tedavi edilen alanı daha hızlı ısıtıyor. Bipolar radyo frekansı enerjisi ısıyı hedef alan üzerinde eşit olarak dağıttığından dolayı çok başarılı gayet memnun kaldım.

Bu enerjinin ürettiği ısı, yağ hücrelerini etkiliyor ve selülit görünümünü azalttığı için çok sevdim.

Bu uyarım, kolajen ve elastin hücrelerinin üretiminin artmasına neden oluyor. Sonuç olarak cilt gerilip sıkılaştırılarak vücut silueti inceliyor ve aynı zamanda cilt kalitesinde önemli bir iyileşme oluşuyor. Bu nedenlerden dolayı gayet iyi hissediyorum.

Kesinlikle tavsiye ediyorum, herkes yaptırmalı.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2023

Fiyat bilgisi için doktorunuza danışabilirsiniz. Hangi alanlarda kullanılır? Kalçalar, bacaklar ayrıca geniş ve dar alanlar için kişiye özel tasarlanmış aplikatörler, tüm vücut için güvenli ve etkili bir tedavi seçeneği sunar.

Kullanımı güvenli midir? Klinik çalışmalar ve araştırmalar da kısa veya uzun vadeli yan etkiler göstermemektedir.

Kimler yararlanabilir? Bölgesel incelme, sıkılaşma ve selülit yok etmede son derece etkili olan bu tedaviden hemen herkes yararlanabilir. Genel olarak ilk 3 seanstan sonra selülit önemli ölçüde azalacaktır.

Dolayısıyla; bölgesel zayıflama da en etkili sonuçlar genellikle ilk seanstan yaklaşık 8 hafta sonra ortaya çıkar. Bölgesel zayıflama fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik