Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi

Bıyık Ekimi Nedir?

Bıyık Ekimi özellikle dudak üstünde bulunan kılların çıkmadığı durumlarda ya da bu bölgeyi gürleştirmek isteyenlerin uyguladıkları yöntemdir. Bu yöntemin uygulanması için ön muayene yapılır ve saç köklerinin uygun olarak muhafaza edilmesi ile uygulandığı görülmüştür.

Lokal anestezi uygulanan bu yöntem FUE yöntemi olarak bilinmekle birlikte en yaygın olan yöntemlerden biri olarak biliniyor. Yöntemlerin başarıyla uygulanması kişilerin istekleri doğrultusunda gerçekleştirilmiş olur.

Kullanılan yöntemin hijyen koşullarının sağlandığı ortamlarda uygulanması olumlu sonuçların alınması kapsamında önemli bir yere sahiptir. Bıyık ekme işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken hususların da belirlenerek karar verilme süreci hızlanmış olur.

Son zamanlarda yaygınlık gösteren bıyık ekimi işlemleri kadınların olduğu kadar erkeklerin de dış görünüşüne verdikleri önemi ortaya koymuştur. Sahip olunan özelliklerin yansıtılması ve aynaya bakıldığında beklenilen görüntü ile karşılaşılması kişileri mutlu edecektir. Bu sebeple uygulanan tüm yöntemlerin sonuçları gözden geçirilerek karar verildiği görülmüştür.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Bıyık uygulamaları saç ekimi yöntemlerinde olduğu gibi nakil yapılacak olan bölgenin tespit edilmesiyle başlar tespit edilme aşamasından sonra en çok gereksinim duyulan kısımlar ayrıntılı bir şekilde belirlenerek düzenlemeler yapılmış olacaktır.

Bıyık öncesi ne kadar önemli ise uygulama aşaması da alınan sonuçların istenilen düzeyde olması bakımından önem taşır. Bıyık ekmek birçok kişinin en çok uygulamayı düşündüğü işlemler arasında yerini almıştır. Ağrısız ve dikiş izi olmadan yapılan uygulamalar en çok merak edilen kısımlarıdır.

Toplanılan saç kökleri kişinin gereksinim durumuna göre analiz edilerek kullanıma hazır hale getirilmiş olur. Sadece dudak üstü bölgeye lokal anestezi uygulanarak ekim yapılacak olan kısım açık bırakılır ve bu bölgenin üç gün boyunca yıkanmamasına özen gösteriliş olur.

Lokal anestezi yönteminin uygulanması birçok kişi için çekici bir boyuta gelmiştir. Bu özellikleri sayesinde en çok uygulanan teknikler arasında yerini almıştır. Bıyık ekmesi yaptırmak isteyen kişilerin saç bölgesinden bıyık kısmında özellikle hangi alana uygulama yaptırmak istediği belirlenmiş olur.

Yapılan belirleme sonrasında daha çok dikkat edilmesi gereken hususlar da belirlenerek istenilen düzeye ulaşması sağlanır. Yapılacak olan uygulamada lokal anestezi yöntemini barındıran FUE yönteminin içerikleri araştırıldığında en çok tercih edilen yöntem olduğu belirlenmiştir.

Uzman doktor ile birlikte öncesinde yapılan test ve tahliller ile birlikte karar verme süreci başlatılmış olur. Yaş sınırlaması olarak 24 yaş ve üzeri olan erkeklere uygulanmasına karar verilmesi de Dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yerini almıştır.

 Bıyık Ekimi Kimlere Uygulanır?

Bıyık ekim işlemleri bıyık bölgesinde dökülme olan ya da bıyıkları çıkmadığı gibi gürleşmesi isteyen kişiler için uygulanan yöntemdir. Kişilerin tercihlerine göre değişiklik göstermekle birlikte belirgin özellikleri üzerinde durularak karar verildiği görülür.

Yapılan araştırmalar bıyık ekme işlemi yaptırmak isteyenlerin dış görünüşünde en çok görmek istedikleri özelliklere göre tercih yaptıklarını göstermiştir. Yapılan seçimlere göre saçın belirli bölümünden bıyıklar için temel örnekler alınır uygulama aşamasında kullanılmak üzere muhafaza edilmiş olur.

İşlemlerin uygulanması sırasında olduğu kadar sonrasında da dikkat edilmesi gereken tüm unsurlara uyulması alınan sonuçları etkiler. Tüm şartları sağlayan bireylere uygulama yapılması aynı zamanda alınan sonuçlar açısından da önemli bir yere sahiptir.

Yapılan ilk ekim işleminden ortalama olarak 4 ay sonrasında seyrek olarak bıyık çıkan bölümler için ayrı bir ekim işlemi yapılması da ön görülebilir. Bu özellikleri sayesinde kişilere göre değişiklik gösterdiği de kanıtlanmış olacaktır.

Deri tabakasına kıl köklerinin acısız bir biçimde ekilmesi ile birlikte gerçekleştirilen bıyık ekme ile istenilen sonuçların alındığı görülmüştür. Yaş sınırlaması olarak 24 yaş ve üzeri olan erkeklere uygulandığı tespit edilmiştir. Sadece belirli kriterleri taşıyanlara uygulanmasına dikkat edilmesi de önemli bir ayrıntı olarak görülmüştür.

Gerekli şartları taşıdığı görülen kişilerin uygulama yaptırması ve beklenilen sonuçların alınmasını sağlaması da uygulamanın avantajları arasında yerini almıştır. Uygulamanın istenilen düzeyde olması ve daha çok olumlu sonuçları sayesinde tercih edildiği görülmüştür.

Bıyık Ekim Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Bıyık ekim sayesinde kullanılan yöntemlerin geliştirilmesi ve kişilerin isteklerine göre düzenlenmesi de beklenilen özellikleri arasında yerini almıştır. Bıyık ekme ile birlikte dış görünüşünde istediği sonucu elde etmek isteyen bireylerin sıklıkla araştırdığı konular arasında yerini almıştır.

Kullanılan yöntemlerin ağrısız sızısız ve dikiş izi olmadan yerine getirilmesi en çok beklenilen özellikleri arasında olduğu için birçok kişi tereddüt etmeden uygulamaya yönelmiştir. Herhangi bir dikiş izinin kalmaması da bireylerin karar verme süreçlerini etkilemiş olacaktır.

Alınan saç köklerinin 0,7 mm’ civarında ekim yapabilme kapasitesine sahip olan cihazlarla yapıldığı görülmüştür. Bıyık ekim sırasında gerçekleştirilen basamakların hiçbir aşamasının atlanılmadan yerine getirilmesi de önem kazanmıştır. Yapılan uygulamaların beklenilen kalitede olması için gerekli görülen düzenlemelerin yapılması da istenilen düzey için önemlidir.

Bıyık Ekiminde Kanallar Nasıl Açılmalı?

Bıyık ekim operasyonu öncesinde çeşitli test ve tahliller yapılarak uygun şartlar taşınıp taşınmadığı kontrol edilir. Kontrol sonrasında kişilere verilen bilgiler doğrultusunda karar verme süreçleri desteklenmiş olur.

Belirlenmiş olan kriterlere göre bıyık ekme FUE yönteminin gerçekleştirileceği özel uçlu cihazlar kullanılarak kanalların açılması ile desteklenir. Kanaların açılacağı esnada olası bir olumsuz durum ile karşılaşılmaması için operasyon öncesinde birtakım kurallara uyulması gerekli görülmüştür.

Operasyon öncesinde sigara içilmemesi uygun görülmekle beraber bıyık ekmek için uygun görülen şartlara uyulması da son derece önem kazanmıştır. Bıyık öncesinde alkol kullanılmaması gibi şartlara özen gösterilmesi gerektiği görülmüştür. Rutin olarak kullanılan ilaç kullanımları söz konusu ise doktorun özellikle bilgilendirilmesi gerekli görülmüştür.

Bıyık Ekimi Yaptıranların Yorumları

Bıyık ekmeyi yaptıran kişiler istedikleri sonucu elde ettikleri için kendilerini daha iyi hissettiklerini belirtmişlerdir. Bu sayede olumlu sonuçlara alarak yaşadıkları değişimlerin etkilerini anlatmışlardır. Bıyık ekim sürecinde dikkat edilmesi gereken tüm hususlara harfiyen dikkat edilmesi alınan sonuçları son derece etkilemiş olacaktır.

Dış görünüşünde değişiklikler yaşayan kişilerin kendilerine olan güvenleri gelmekle birlikte daha iyi hissettikleri ortaya konulmuştur. Böylece çevrelerinde bıyık ekme işlemi yaptırmak isteyenlere de iyi bir örnek oluşturmuş olacaklardır.

Hızlı bir iyileşmenin söz konusu olması da beklenilen sonuçlar arasındadır. Sonuçların olumlu yönde olması ve uygulanan yöntemin olumlu yönlerinin her anlamda yansıması kişileri memnun edecek düzeyde hazırlanmıştır. Alınan tedbirler sayesinde daha çok olumlu sonuç ile karşılaşılması da bireylerin seçimlerini etkilemiş olacaktır.

Bıyık Ekimi Fiyatları 2023

Bıyık uygulama esnasında kullanılacak olan köklerin yoğunluklarına göre değişiklikler göstermiş olacaktır. Özellikle işlem yapılacak olan bölgenin tespit edilmesi ve bu doğrultuda hareket edilmesi de istenilen özellikler arasında bulunur.

Bıyık ekme süreci sonrası beklenilen sonuçlar ortalama 8 ya da 10 ay arasında farklılıklar göstermekle birlikte aynı zamanda kişilerin fiziki özelliklerine göre de değişiklikler göstermiş olacaktır. Bu sebeple belirlenmiş olan fiyat aralıkları da farklılıklar göstermiş olacaktır.

Yapılan operasyon sonrasında bıyık ekim işleminden istenilen seviyede sonuç alınması ve bunun yansıtılması görülmüştür. Bireylerin bıyık ekimi öncesinde yaptıkları araştırmalar sonrasında kaliteli ve sağlıklı seviyede sonuçlar alması da etkili olmuştur. Bıyık ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik