Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Nedir?

Çene Dolgusu; Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çene dolgusu son zamanlarda trend bir dolgu uygulaması haline geldi. Çenenin önde ya da geride olması, çenenin yüz hatları doğrultusunda uzun olması estetik açıdan kötü bir görüntüye neden olur.

Yüzün en temel noktalarından biri olan çenenin ideal bir yapıya kavuşması için tercih edilen çene dolgusu yüz hatlarının şekilsel forma kavuşmasına yardımcı olur.

Yüzün imajını doğrudan etkileyen en önemli işlemlerden biri de çene estetiğidir. Bu doğrultuda çene dolgusu çenedeki eşitsizlikleri ve boşlukları gidererek yüzün güçlü bir imaja sahip olmasına yardımcı olur.

Çene hattının belirgin hale gelmesi orantının net bir şekilde belirtilmesi ile başlar. Yüz hatlarına uygun ayarlanan çene ucu yapılan çene dolgu malzemesi ile daha belirgin bir görünüme kavuşur.

Çene Dolgu Öncesi

İşlem öncesinde doktor ve hasta arasında yapılan ön görüşme sırasında hasta ihtiyaç ve beklentilerini net bir şekilde dile getirmelidir. Ardından çene dolgusu yaptıracak kişinin operasyon öncesinde birtakım hususlara dikkat etmesi gerekir.

İşlemden en az 7 gün önce kan sulandırıcı iğne ya da coraspirin türü ilaçlar kullanmamalıdır. Ayrıca sigara ve alkol gibi zararlı maddelerde estetik operasyonları olumsuz etkileyebilir.

Bu nedenle hastanın çene dolgu öncesinde bazı ürünlerden uzak durması ve işlem için vücudunu hazır hale getirmesi gerekir. Aynı şekilde tercih edilen doktor ve klinik öncelikle hastanın cilt yapısını analiz etmeli ve cildin dolgu malzemesine karşı duyarlılığının olup olmadığına bakmalıdır. Aksi halde dermatoloji uzmanları tarafından onay verilmeyen hastalar çene dolgu yaptıramazlar.

Çene dolgu yaptıracak kişilerin öncelikle her açıdan yüz fotoğrafı çekilir. Ardından hasta ve doktor ortak bir noktada buluşarak yüz hatları ile orantı sağlayacak bir form belirlerler.

Çünkü yüz güzelliğini sağlamanın en önemli aşamalarından biri de çenenin yüz hatları ile orantılı olmasıdır. Altın oranı yakalamak için bu açının en iyi şekilde ayarlanması gerekir. Bu nedenle çene dolgusu öncesi tüm hazırlıklar tam olarak planlanmalıdır.

Çene Dolgu Sonrası

Ameliyatsız yapılan çene dolgu sonrasında nadir de olsa kızarıklık veya şişlik meydana gelebilir. Bu durum tamamen kişiye özel bir durumdur. Çünkü bazı ciltler hassas olacağından dolayı dolgu işleminden etkilenebilir.

Operasyon sonrası dolgunun yapıldığı alanlara dokunmamak ve tüm dış faktörlere karşı korumak gerekir. Bir iki gün boyunca dolgu alanı su ile temas etmemeli ve makyaj kullanılmamalıdır.

Çene Dolgu Erkek İçin Uygun mudur?

Ameliyatsız estetik operasyonlar içerisinde yer alan çene dolgusher ne kadar kadınlar tarafından tercih edilse de günümüzde erkekler tarafından da talep ediliyor. Erkeklerde çene dolgusyaptırarak yüz hatlarını birbiriyle uyumlu hale getiriyor. Hazırlanan dolgu maddesi erkeklerin çene hattı ve çene ucu bölgesine enjekte edilir.

Çene Dolgusunda Hangi Malzeme Kullanılır?

Medikal estetik uzmanları her geçen gün gelişme kat ederek daha başarılı işler ortaya çıkarıyor. Gelişen teknoloji ışığında kullanılan özel dolgu malzemeleri vücuda uyumlu bir şekilde üretilmiştir. Dolayısıyla günümüzde dolgu malzemesi ile birçok estetik operasyon gerçekleşiyor. Bu doğrultuda en çok talep edilen işlemlerden biri de çene dolgudur.

Dolgu malzemesi olarak kullanılan en önemli bileşen hyaluronik asittir. Bu asit zaten vücut tarafından üretilir. Aynı zamanda hyaluronik asit en güvenilir dolgu malzemelerinin başında gelir.

Yaşın ilerlemesi ile beraber vücuttaki hyaluronik asit azalmaya başlar. Bu durum beraberinde cilt esnemesine ve sarkmasına neden olur. Çene dolgu için hyaluronik asit dışında polimer ve kalsiyum hidroksilapatit kullanılır.

Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır mı?

Tüm dolgu malzemelerinde olduğu gibi çene dolgu da kullanılan malzemeler de zamanla eriyerek ilk günkü özelliğini yitirecektir. Çünkü dolgu malzemelerinin ömrü 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir.

Bu süre dolduktan sonra dolgu malzemesi vücuttan tamamen atılır ve çene yine eski haline dönüşür. Çene dolgu eridikten sonra çenede herhangi bir problem meydana gelmez.

Çene Dolgu Ağrılı Mıdır ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Cerrahi müdahale yine estetik operasyon geçirmeyi tercih etmeyen birçok kişi günümüzde dolgu malzemelerini tercih ediyor. Estetik amaçlı kullanılan dolgu malzemeleri yüzdeki pürüzleri ve deformasyonları istenilen şekilde giderir. Çene dolgu ağrılı bir işlem değildir. Medikal estetik uzmanları tarafından öncelikle hastaya anestezik krem sürülür.

Hasta belli bir süre bekletildikten sonra krem etkisini gösterir ve hazırlanan dolgu malzemesi ince uçlu bir enjeksiyon yardımı ile çene ucuna ve çene etrafına yerleştirilir. Enjeksiyon ucunun küçük olması hastanın ağrı hissetmesini ortadan kaldırıyor. Çene dolgu çenedeki şekilsel bozukluklara bağlı olarak 20 ile 40 dakika arasında tamamlanır.

Yüzün altın oranını yakalamak açısından büyük role sahip olan çene formu yapılan düzenlemeler ile belirgin bir hal alır. Ekşi sözlükte yer alan fiyatlar kişiye özel planlanan fiyatlardır. Bu nedenle fiyatlar hakkında daha doğru ve net bilgilere ulaşmak için öncelikle medikal estetik uzmanı ya da bir dermatolog ile görüşmek gerekir.

Çene Dolgu Yaptıranlar

Yüz hatlarını birbiriyle uyumlu hale getirmek amacıyla yapılan çene dolgu kişinin kendisini estetik açıdan daha alımlı ve güzel hissetmesine yardımcı oluyor. Güvenilir ve pratik bir uygulama olan çene dolgu Her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Bu nedenle çene dolgu yaptıranların sayısında her geçen gün artış görülür.

Çene Dolgusu Fiyatları 2023

Yüzü belirginleştirme ve yüz hatlarını birbiriyle orantılı hale getirmek amacıyla yapılan çene dolgusu son dönemlerde trend bir uygulama haline geldi.

Çene dolgusunun bu kadar ilgi görmesi bu konuda hizmet yürüten merkezlerin sayısını da arttırmıştır. Çene dolgu fiyatları 2023 yılında güncellenerek ilgili kişilere yapılan ön görüşmeler sırasında bildirilir.

Fiyatlar hakkında fikir sahibi olmak isteyenlerin öncelikle bu konuda hizmet yürüten klinikleri tek tek araması ve ön görüşme yapması gerekir. Çene dolgu fiyatları kişiye özel planlanır. Bu durumun nedeni ise gelen hastaların çene tiplerine sahip olmasıdır.

Dolayısıyla çene dolgu fiyatları belirlenirken kişinin çenedeki şekilsel bozuklukları, kullanılan dolgu malzemesinin miktarı ve kalitesi, doktorun deneyimi ve kliniği sunduğu ek hizmetler göz önünde bulundurulur. Çene dolgusu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik