Dövme Sildirme

Dövme Sildirme

Dövme Sildirme Nedir?

Dövme Sildirme, günümüz popüler kültürün de etkisi ile dövme yaptırma ve paralel doğrultuda bu işlemler oldukça artmıştır. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak mevcut dövmelerini sildirmek isteyen kişiler lazerle dövme sildirme uygulamaları aracılığı ile dövmelerini sildirmektedir.

Dövme silme ve leke tedavisi için tasarlanmış olan lazerler, mevcut ışını derinin epidermis tabakasına göndererek, dermis ve deri altındaki dövmeye renk veren bileşikleri emmekte ve kimyasal maddeyi parçalayıp yok etmektedir.

Bu şekilde deri altına yapılan dövme acı ya da ağrı hissedilmeden sildirilmiş olmaktadır. Dövme sildirme işlemlerinde kullanılan lazerin dalga boyu; dövmenin boyutuna, yoğunluğuna ve rengine bağlı olarak değişmektedir.

Lazerle Dövme Sildirme

Artan popüler kültür etkisi, değişen güzellik algısı vb. gibi pek çok farklı nedenden dolayı yapılan dövme sayısı oldukça artmıştır. Dövme yaptıran kişilerin bir süre geçtikten sonra yaptırmış olduğu dövmeleri artık beğenmemesi vb. gibi durumlar ile karşılaşıldığında kişiler dövme sildirme uygulamaları yaptırmaktadır.

Dövmeler, farklı sembol ya da yazılara yüklenilen anlamların bedenlerinde taşımak isteyen kişiler tarafından yapılmaktadır. Pek çok insanın severek yaptırmış olduğu dövmeler, uzun yıllar boyunca kişilerin bedenlerinde kalmaktadır.

Fakat yaşamının bir döneminde ilgisinin çekilip dövme yaptıran, dövmeyi yaptırdıktan sonra beğenmeyen, bir süre sonra yaptırmış olduğu dövmeden sıkılan ya da bunun gibi pek çok etkenden kaynaklı olarak insanlar yaptırdıkları dövmeleri sildirmek isteyebilmektedir.

Lazerle dövme sildirme işlemi ile mevcut dövmelerini sildirmek isteyen kişilerin dövmeleri deriye herhangi bir zarar verilmeden silinmektedir. Dövme silme işlemini tıpkı dövme yaptırma işleminde de olduğu gibi alanında uzman kişiler yapmaktadır.

Lazer Tedavisi Öncesi Nasıl Bir Hazırlık Yapılır?

Dövmenin büyüklüğüne ve yapıldığı yere bağlı olarak lazerle dövme sildirme işlemi öncesi yapılan hazırlıklarda değişiklik görülür. Dövme sildirme işlemi, zorlu ve oldukça zaman isteyen bir uygulamadır.

Dövme sildirme işlemi her mevsimde yapılabilecek olan bir işlemdir. Lazer tedavisi öncesinde yapılması gereken hazırlıklardan bazıları şu şekildedir.

 • İşlemin yapılacağı bölge işleme başlamadan yaklaşık 10 ila 15 gün öncesinden itibaren güneşten korunmalıdır.
 • Sildirme işleminin gerçekleştirileceği bölgede dövmenin etrafında meydana gelmiş olan tüylenmelerin uzman bit kişi tarafından temizlenmesi gerekir.
 • İşlem yapılmadan bir gün öncesinden aspirin, kan sulandırıcı ağrı kesiciler vb. gibi ilaçlar kullanılmamalıdır.
 • Eğer demir takviyesi alıyorsanız lazerle dövme silmeişleminden yaklaşık 1 hafta öncesinden kullanmayı bırakmanız gerekmektedir.

Bu durumların dışında kişilerin dövme silmeişlemini gerçekleştiren uzman kişiler tarafından önerilen her şeyi birebir yapmaları gerekir. Aksi taktirde lazerle dövme sildirme işleminin uygulandığı bölgede geçici olmayan hasarlar meydana gelebilir.

Lazer ile Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Lazer ile dövme sildirme işlemi son zamanlarda oldukça artan bir eylem haline gelmiştir. Kişinin önceden yaptırmış olduğu dövmeden sıkılmış olması, aynı yere başka dövme yaptırmak istemesi vb. gibi durumlar sonucunda lazerle dövme silme uygulaması yapılır.

Bu durumların dışında bazı iş alanlarında da iş alanının gerektirdiği statü vb. gibi nedenlerden kaynaklı olarak da vücutta dövme bulundurmama şartı olduğu için dövme silme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Günümüzde pek çok kişiye uygulanan ve oldukça gelişmiş bir mekanizmaya sahip lazerle dövme silme işlemi, kişinin vücudunda bulunan dövmenin türüne ve dövmenin vücutta bulunduğu bölgeye göre uygulanan bir işlemdir. Lazerle dövme sildirme işlemleri sırasında en sık uygulanan teknikler arasında Q-switch bulunmaktadır.

Lazer ile Dövme Silme İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lazer ile dövme sildirme uygulaması, uzun bir süreç gerektiren işlemdir. Lazer enerjisi yardımıyla dövmeyi oluşturan bota maddesi parçalanır. Parçalanan dövme renkleri vücut hücreleri tarafından zamanla yok edilir. Lazerle dövme silme işleminden sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Dikkat edilmesi gereken durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • İşlemden sonraki ilk gün sıcak su ile duş alınmamalı ve ilgili bölge aşırı sıcaktan korunmalıdır.
 • İşlemden sonra ilk bir hafta havuz veya deniz gibi enfeksiyon riski taşıyan yerlere girilmemelidir.
 • İşlem yapılan bölgeye bir ay süreyle güneşten koruyucu kremler sürülmelidir.
 • İşlem sonrası dövme sildirme işlemini uygulayan uzman tarafından önerilenlerin dikkatlice uygulanması gerekir.

Önerilen bu durumlara dikkat ettiğiniz taktirde lazer ile dövme silme işlemi yapılan bölgede oluşabilme potansiyeli bulunan çeşitli sorunların oluşumunu engellersiniz. Bu nedenle önerilere dikkat etmeniz ve uygulamanız oldukça önemlidir.

Lazer ile Dövme Silme Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazer ışını ile deri içine enjekte edilmiş dövme boyasının parçalanarak çıkarılması işlemine lazerle dövme sildirme işlemi denmektedir. İnsan bedenine önceden yapılmış olan dövmeler ilerleyen süreçlerde çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak sildirme işlemine tabii tutulabilmektedir. Ortalama olarak 7 ila 8 seans yani yaklaşık 3 ila 4 hafta kadar süren bir zaman boyunca dövme silme işlemi sürmektedir.

Bu işlem yani dövme sildirme işleminin süresi pek çok farklı parametreye bağlı olarak değişebilmektedir. Bu parametreler arasında; yapılan dövmenin büyüklüğü, dövmenin vücutta hangi bölgeye yapılmış olduğu, bazı bölgeler daha hassas olduğu için hassas bir şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir, bu vb. gibi durumların dışında ayrıca, dövme silme işleminin yapıldığı merkez de dövme sildirme işlem süresini etkilemektedir.

Dövme Silme İşleminden Önce Yapılması Gerekenler

Dövme sildirme işlemi dövmenin büyüklüğüne ve yapılmış olduğu bölgeye göre değişebilmektedir. Dövme silme işlemi 4 mevsim boyunca yapılabilen bir uygulamadır. Fakat işlem öncesinde işlem yaptıracak olan kişinin ilgili bölgesi işleme hazır olabilmesi açısından yapması gereken eylemler bulunmaktadır.

Dövme silme işlemine başlamadan önce kişinin ortalama olarak yaklaşık 10 ila 15 gün öncesine kadar güneşten koruması ve güneş koruyucu kremler kullanması gerekir.  Ayrıca silme işlemi gerçekleştirilecek olan dövmenin etrafı ve yüzeyinde kıllanma olmuşsa kişinin lazer dövme sildirme işleminden önce bu kılları kesmesi gerekir.

İşlemden yaklaşık 1 gün öncesinden itibaren aspirin vb. gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımının bırakılması gerekir. Bu ilaçlar kişinin kanını sulandırarak olası bir durumda zorluk oluşturabilmektedir.

Kişi vitamin eksikliğinden ya da ek vitamin takviyesi gibi nedenlerden kaynaklı olarak demir ilacı kullanıyorsa lazerle dövme sildirme işleminden yaklaşık bir hafta öncesinden itibaren bu ilacı almayı bırakması gerekir.

İşlem öncesinde, işlem sırasında ya da işlemden sonra önerilen dikkat edilmesi gereken durumlara dikkat edilmesi bu sürecin daha kısa ve daha verimli geçmesini sağlamaktadır. Bu nedenle dövme silme işleminden hemen önce ve sonra uzman kişinin önerilerine dikkat etmeniz ve uygulamanız büyük önem taşır.

Dövmelerin Lazerle Silinmesi Kaç Seans Gerektirir?

Lazer ile dövme sildirme işlemi yaklaşık olarak 12 seans sürmektedir. Fakat silinen dövmelerin seans sayısında değişiklik görülebilmektedir. Çünkü dövme silme  işleminin süresini ve seans sayısını etkileyen pek çok farklı etken ve faktör bulunur. Bu faktörler arasında

 • Dövmenin insan bedeninde hangi bölgeye yaptırdığı, (çünkü hassas bölgelere yapılan ve sildirilmek istenen dövmeler ile normal bir bölgedeki dövme silme işlemi aynı değildir.)
 • Yapılan dövmenin boyutu yani büyüklüğü
 • Dövme yapımı sırasında kullanılan dövme renkleri. Dövmelerde kullanılan renkler sildirme işleminde kendi içinde kategorileşir. Bazı renkler kolayca silinebilirken bazı renklerin silinmesi daha uzun sürebilmektedir.
 • Kişinin beden hassasiyeti vb.

Bu gibi faktörler seans sayısını etkileyen ve değişmesine neden olmaktadır. Fakat genel ortalama olarak yaklaşık 12 seans içerisinde dövme sildirme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Lazer ile Her Renk Dövme Silinebilir Mi?

Kişinin yaptırmış olduğu dövmenin boyutu, yaptırmış olduğu bölge ya da tercih ettiği renk fark etmeksizin her renk dövme silinebilmektedir. Bazı renk dövmelerin silme uygulaması daha uzun sürebilirken bazı renk dövmeler daha kısa süre içerisinde silinebilmektedir. Fakat tüm bunlara rağmen her renk dövme silinebilmektedir.

Lazerle dövme sildirme işlemleri sırasında en kolay ve kısa süre içerisinde silinebilen övme renkleri arasında siyah renk gelir. Siyah gibi koyu renk dövmeler lazer cihazı tarafından daha kolay tespit edilebilmektedir. Bu nedenle en kolay koyu renk dövmeler silinmektedir.

Açık renk olan dövmeler; yeşil, kırmızı, sarı, mavi vb. gibi açık renklerin ise sildirme işlemi daha uzun sürmektedir. Fakat bu renk dövmelerin silme işlemi uzun sürüyor olsa bile uygun ekipman ve seans sayısı ile birlikte tüm dövmeler silinebilmektedir.

Lazer ile Dövme Silme İşlemi Sonrası İz Kalır Mı?

Popüler kültürün büyük etkisi ile artan dövme yaptırımları paralel bir doğrultuda dövme silme işlemlerini de etkilemiştir. Pek çok kişi tarafından uygulanan dövme sildirme işlemleri ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri olarak karşımıza lazer dövme işleminden sonra uygulama yapılan bölgede iz kalıp kalmayacağı konusudur.

Lazerle dövme sildirme işlemlerinden sonra kişinin uygulama yapılan yani dövme silinen bölge tamamen eski haine dönmez. Yani işlem sonrasında kişinin ilgili bölgesinde beyazlık ve çok az bir kabarıklık bırakır.

Bu belirtilerin dışında uygulama yapılan bölgede bir iz ya da belirgin bir leke kalmamaktadır. İşlemden hemen sonra uygulama yapılan bölgede gölgelenmeler görülmesi olağan bir durumdur. Fakat bu gölgelenme uzun süre kalmamakla birlikte kısa bir süre sonra tamamen geçmektedir.

Lazerle Dövme Silme Ağrılı Bir İşlem Midir?

Lazerle dövme sildirme işlemleri sırasında hastanın ilgili bölgesine uygulamadan hemen önce lokal anestezi ya da uyuşturucu kremler sürülür. Bölgeye uygulanan bu uygulamalar ile bölgenin uyuşması sağlanır. Yani lazer ile dövme silme işlemleri sırasında kişi acı ya da ağrı hissetmemektedir.

Lazerle Dövme Silmenin Sonrası Deride İz Kalır Mı?

Gelişen teknolojilerin de etkisi ile lazerle dövme silme işlemleri sırasında kullanılan Q-switch tekniği ile uygulanan silme tekniği en güvenli yöntemlerden biridir. Bu yöntem ile silinen dövmelerin bölgesinde herhangi bir iz kalmamaktadır.

Kalıcı Makyajları Dövme Lazeri ile Çıkarmak Mümkün Mü?

Kalıcı makyaj uygulaması, günümüzde kadınların en sık uyguladığı işlemlerden biridir. Estetik güzellik amacı ile tercih edilen bu uygulamalar pek çok kişinin yaşam şartlarını farklı açılardan kolaylaştırmaktadır. Fakat uygulanan kalıcı makyaj işleminden sonra kişilerin bir süre sonra makyajdan sıkılma gibi durumlar olabilmektedir.

Bu durumda kişiler kalıcı makyajlarından kurtulmak için lazerle dövme sildirme uygulamalarını tercih edebilmektedirler. Cildinizde bulunan kalıcı makyaj uygulaması varsa bu uygulamadan yararlanarak sizde sıkıldığınız ya da artık istemediğiniz işlemlerden kurtulabilirsiniz.

Lazer ile Dövme Silme İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer, dövme silme işlemlerinde son zamanlarda tercih edilen ve oldukça etkili bir işlemdir. İşlem sonrasında pek çok farklı faktöre bağlı olarak çeşitli yan etikler ile karşılaşılmaktadır.

Lazer ile dövme işleminden sonra uygulama yapılan bölgede kısa süreli kızarıklık, yanma hissi, ödem, kabarıklık, dövmenin koyulaşması ve kabuklanma olması oldukça normaldir.

Bu şikayetler işlemden kısa bir süre içerisinde kalkar ve dövme rengi normal renginden açılmaya başlar. Bu durumlar kısa süre içerisinde giderek uygulama yapılan bölge eski normal haline geri döner.

Dövmenin Kısmi Olarak Silinmesi Mümkün Müdür?

Kişiler yaptırmış oldukları dövmelerden bir süre sonra sıkılmaları sonucu ya da aynı yere başka dövme yaptırmaları amacıyla dövme sildirme işlemleri yapabilmektedir. Dövmenin tamamen silinmesi işlemi uygulanabildiği gibi kısmı olarak da silme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Dövme sildirme işlemi sırasında lazerler atışlar ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Kişinin arzu ettiği şekilde mevcut dövmesinde sildirme işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Hangi Bölgelerdeki Dövmeler Daha Kolay Silinir?

Dövmelerin boyut ve büyüklüğünün yanı sıra yapıldığı bölge de çok önemlidir. Dövmelerin yapıldığı bölgelere bağlı olarak sildirme işleminin süresi ve seansı da değişebilmektedir. Bu nedenle dövme silme işlemlerinde tüm faktörler kontrol edilerek seans süresi belirtilmelidir.

Kol ve bacak bölgelerinin uç kısımlarında bulunan dövme modelleri genel olarak daha dirençli dövmeler arasındadır. Her ne kadar aksi düşünülüyor olsa bile vücuda yapılmış olan dövmeler mesafe olarak kalbe ne kadar yakın bir konumda ise silme işlemi o kadar başarılı olur.

Kalp yakınlarında kan dolaşımının daha hızlı olması lazerle dövme sildirme işlemlerini kolaylaştırmaktadır. Sizler de hoşlanmadığınız, artık sevmediğiniz ya da yerine yeni dövmeler yaptırmak istediğiniz bölgelerinizde bulunan dövmeleri sildirerek yerlerine yeni dövmeler yaptırabilirsiniz.

Kişiler Neden Dövmelerini Sildirir?

Dövme sildirmenin pek çok farklı nedeni bulunur. Her kişinin dövmesini sildirmesinin kendine göre bir nedeni ve amacı bulunur. Bakıldığında ise kişiler genellikle uzun yıllar önce yaptırdıkları dövmeden sıkıldığı için, istediği gibi olmadığı için, zevklerinin ve tercihlerinin değiştiği için, mevcut dövmenin bulunduğu yere başka dövme yapılacağı için ya da vb. gibi farklı etkenlerden kaynaklı olarak kişiler dövmelerini sildirmek isteyebilmektedir.

Aynı zamanda bazı kamu kurum ve kuruluşlarda çalışma şartları içerisinde kişinin görünen herhangi bir yerinde ya da vücudunun herhangi bir yerinde dövme bulunmama şartı vardır.

Bu durumda kişiler mevcut işlerde çalışabilmek ya da bu işlerine devam edebilmek için dövme yaptırmamakta veya olan mevcut dövmelerini lazer dövme silme teknikleri ile sildirebilmektedirler. Yani kişilerin dövme sildirme nedenleri oldukça geniş bir kapsama dayanır.

Dövme sildirme tekniklerinden biri olan lazer ile dövme silme işlemi ile mevcut herhangi bir bölgenizde bulunan dövmenizi herhangi bir acı çekmeden kısa süre içerisinde sildirebilirsiniz. İşlem öncesinde bölgeye uygulanan lokal anestezi ya da anestezik kremler sayesinde işlem boyunca acı ya da ağrı hissetmeyerek konforlu bir süreç geçirmiş olursunuz.

Lazerle dövme silme işlemleri farklı parametrelere bağlı olarak fiyatı değişebilmektedir. Dövmenin boyutu, büyüklüğü, yapıldığı yer, dövme yapımı sırasında kullanılan renkler vb. gibi pek çok şey fiyatları da etkiler.

Dövme sildirme uygulama işlemi sırasında tüm bu parametrelere bağlı olarak fiyatlarda da değişiklik görülmektedir. Muayene olduktan sonra en doğru fiyat bilgisini almanız olası bir durumdur.

Lazerle Dövme Silme Fiyatları 2023

Lazerle dövme sildirme fiyatları; sildirmek istenilen dövmenin rengine, büyüklüğüne, yoğunluğuna vb. gibi parametrelere bağlı olarak değişiklik görülmesinin yanı sıra sildirme işleminin fiyatlarında da değişiklik görülmektedir.

Bu işlem süresi boyunca dövmenin boyu, dövmenin yapıldığı bölgenin hassasiyet oranı, silme işleminin kaç seans sürdüğüne göre değişmektedir.

Dövme sildirme fiyatlarını etkileyen pek çok farklı etken bulunduğu için sildirecek olduğunuz dövmeyi sildirme işlemi yapacağınız alanında uzman kişiler tarafından muayene edildikten sonra net bir fiyatlandırma almanız daha doğru olacaktır. Lazerle dövme silme fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik