Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek lazer epilasyon bakımlı olmayı tercih eden erkeklerin çoğunlukla seçtikleri uygulamalar arasında yer almıştır. Geliştirilmiş olan teknolojik cihazların uygulanması ile seansları özel bir biçimde hazırlamıştır.

Günümüz dünyasında yaygınlaşmış olan son teknolojilerin geliştirilmesi ile birlikte popüler hale gelen işlemler arasında yerini almıştır. Bakımlı olmayı tercih eden kadınlar olduğu gibi erkeklerin de bu alana yöneldiği görülmüştür.

Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Kadınlar için uygulanan süreçlerin erkekler için de aynı süreçleri kapsamıştır. Bu özellikleri ile tercih edilme seviyeleri artış göstermiştir. Her mevsim uygulanabilen lazer epilasyon yöntemlerinin kullanılması erkekler için de aynı işlem basamaklarını taşır.

Uygulanan işlem basamaklarının kriterleri aynı olduğu gibi belirgin sonuçların elde edilmesi beklenen etkiler arasındadır. Erkeklerde uygulaması yapılan lazer epilasyonların süre olarak kadınların yaptırdıklarına göre farklılık gösterdiği saptanmıştır.

Süre olarak daha uzun bir süreye yayılması en belirgin özellikleri arasında yerini almıştır.  Geniş ve büyük başlıklı lazer epilasyon cihazlarının kullanılması etkili sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Etkili sonuçlar alınması için düzenli aralıklarla uygulamaların yapılması şart olarak belirlenmiştir.

Erkek Lazer Epilasyon İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Erkekler için etkili sonuçlar verebilmesi için özellikle ergenlik çağı geçildikten sonra erkek lazer epilasyon 18 yaşından sonra uygun görülmüştür. Öncelikle 18 yaşından sonra belirlenen yaş aralığı ile birlikte etkili sonuçların alınması için düzenlemeler yapılmıştır.

Yapılacak olan lazer epilasyonun etkilerini arttırabilmek için kullanılan yöntemin olduğu kadar uygulanacak olan bölgenin yoğunluğu da önem kazanmış olacaktır.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Yapılmalıdır?

Lazer epilasyon kadınlara uygulanan lazer epilasyona göre farklılıklar göstermiş olacaktır. Özellikle belirlenen özelliklerinin aynı zamanda kıl köklerinin niteliğine göre de değiştiği gözlenmiştir. Erkelerde var olan kıl köklerinin daha sert olması lazer epilasyon seans sürelerini de etkilemiş olacaktır.

Kişilerin sahip olduğu fiziksel ve hormon dengesine göre farklılık gösteren bir yapı ile uygulamalar yapılmış olur. Yapılan bu uygulamalar ile alınan sonuçların nitelikleri de seans sayılarını belirlemiş olacaktır.

Ortalama olarak 4 ya da 6 seans aralığı uygun görülmekle birlikte en çok seçilen bölgenin özellikleri etkili olacaktır. Düzenlenen seansların etki derecesi kıl köklerinin özelliklerine göre de farklılık gösterecektir.

Lazer Epilasyon Erkek Bireyler İçin Nasıl İlerliyor?

Lazer epilasyon uygulamalarında kıl köklerinin kalınlığı ve özellikle rengi de son derece etkilidir. Etkili sonuçların elde edilmesi kıl köklerinin yoğunluğuna göre farklılığa sebep olur. Erkeklerin ten rengi de lazer epilasyon sırasında etkili olan faktörler arasında yerini almıştır.

Uygulama yapılacak olan alanların sayısı da lazer epilasyon için etkili olacaktır. Lazer epilasyon öncesinde dikkat edilecek unsurlar olduğu gibi sonrasında da özellikle güneşe çıkılmaması ve güneş kremi kullanılması önemli bir detay olarak belirlenmiştir.

Lazer Epilasyonun Uygulanabileceği Bölgeler

Lazer epilasyon özellikle belirlenen bölgelerin içinde sırt bölgesi, ense ve sakal üstü yanak kısımları üzerinde etkili olmuştur. Uygulama yapılan bölgenin niteliği ve yoğunluğunun fazlalığı alınacak sonuçları etkilemiş olur.

Kıl köklerinin sertlik derecesi ve koyu renkli olup olmama gibi durumları da etkili olmuştur. Lazer epilasyon yapılan bölgelerin etkili sonuç vermesi için özellikle sırt bölgesi, sakal üstü yanak kısımları gibi hassas alanların kontrollü bir biçimde yapılması gerekir.

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Öncelikle uygulama yapılmadan öncesinde cımbız, ağda, epilatör ve tüy dökücü kremlerin kullanılmaması belirtilmiştir.

Kıl köklerine tesir edebilecek bu uygulamaların yapılmaması için çeşitli tedbirler alınması şart olarak belirlenmiştir. Lazer epilasyon öncesi olduğu kadar işlemin yapıldığı esnada da bazı niteliklerin incelenmesi de gerekli görülmüştür.

Lazer epilasyon öncesinde özellikle zamana aralığı olarak bir ay öncesi itibariyle güneş ışığı ve bronzlaşmak gibi özelliklerden kaçınılması gerekli görülmüştür.

Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek lazer epilasyon sonrasında da dikkat edilmesi gerekenler kontrol altına alındığı zaman etkili sonuçlar alınması söz konusu olacaktır. Güneşlenmekten kaçınılması ve özellikle solaryuma girilmemesi gibi hususlara dikkat edilmesi özellikle belirtilmiştir.

Lazer epilasyon sonrasında özellikle ultraviyole gibi zararlı ışınlardan uzaklaşılması kontrol altına alınması belirtilmiştir. Epilasyon sonrasında belirlenmiş olan en az iki haftalık süre içinde güneş koruyucu krem kullanılmasına titizlikle dikkat edilmesi uygun görülmüştür.

24 saat boyunca da özellikle lazer epilasyon uygulanan bölgenin kaşınmaması ve aşırı sıcak su ile yıkanmaması tavsiye edilmiştir. Öncelikle belirlenmiş olan bu önerilerin dikkate alınması etkili sonuçlar alınmasını kolaylaştıracaktır.

Lazer epilasyon uygulanan bölgeye belirli bir süre parfüm sıkılmaması da dikkat edilmesi gereken özellikler arasında yer almıştır. Belirlenen özelliklerin en çok olumlu sonuçlar vermesi uygulanması da işlemlerin boyutunu etkilemiş olacaktır.

Erkek Göğüs Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon son zamanlarda en çok lazer yaptırılmak istenen bölgeler arasında yer almıştır. Erkekler için en çok tercih edilen göğüs bölgesi kılları kıl kökleri bakımından incelenerek işlem altına alınmış olur. Yapılan işlemler sonrasında daha çok etkili sonuç alınması beklenir.

Erkek Sırt Bölgesi Lazer Epilasyon

Erkekler için uygulanan bir diğer lazer epilasyon bölgesi de sırta bölgesidir. Bu sırt bölgesi içinde istenmeyen tüylerin yok edilmesi ile etkili sonuçlar alınır.

Her mevsim rahatlıkla uygulandığı görülen lazer epilasyon yöntemi ile alınan sonuçların düzeyi arasında bağlantı kurulmuştur.

Erkek Lazer Epilasyon Merkezleri

Erkek lazer epilasyon merkezleri temel özelliklerinin kullanılan yöntemin kalitesi ve cihazların son teknoloji donanımına sahip olmasıdır. Kullanılan yöntemlerin son teknolojik cihazlar eşliğinde gerçekleştirilmesi beklenen nitelikler arasında yer almıştır.

Epilasyon merkezlerinin sahip oldukları özellikler alınacak olan sonuçların kalitesini ve etkisini gösterecektir. Sahip olunan hijyenik koşulların istenilen seviyede sağlanması için çeşitli tedbirler alınarak uygulamalar yapılır.

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları 2023

Erkek lazer epilasyonda da tüylerin yoğunluğu ve lazer epilasyon yapılacak olan bölgenin sayısına göre çeşitlilik gösterdiği görülmüştür. Fiyat aralığı da bu kapsamda incelenerek belirlenmiş olacaktır.

Kullanılacak olan lazer epilasyon yöntemlerinin etkili olma derecesi de bireylerin fiziki yapılarına göre de farklılık gösterecektir. Erkek lazer epilasyon fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik