Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer epilasyon her mevsim uygulanan ağrı derecesi son derece düşük ve teknolojik sistemlerin kullanıldığı bir lazer epilasyon yöntemidir. Bu nitelikleri sayesinde soprano buz lazer birçok kişinin tercihi arasında yer almasını sağlamıştır.

Lazer epilasyon özelliklerinin ağrısız olması buz lazer epilasyon üst sıralarda yer almasını sağlamıştır.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon epilasyonlar arasında en hızlı, acısız ve son teknolojinin kullanıldığı bir yöntem olarak belirlenmiştir. Birçok lazer yöntemini kendi bünyesinde taşıdığı gözlenmiştir. En belirgin özelliği birçok yöntemi bütün halde sunması ve beklenilen sonuçları hızlı bir biçimde vermesidir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Buz lazer epilasyon kullanım esnasında daha çok olumlu ve konforlu sonuçların alındığı etkili bir yöntemdir. Etkili bir biçimde ısıtma yöntemi sayesinde kıl köklerini cilde zarar vermeden yok etmesi ile uygulama alanını genişletir.

Son teknolojinin kullanılması ve birçok lazer epilasyon yöntemini bir arada kullanması da etkili sonuçların alınmasını sağlamış olacaktır. Kullanılan yöntemin cilde zarar vermemesi ve etkisini kısa sürede göstermesi de önemli ola özellikleri arasında yer alır.

Cilt üzerinde herhangi bir yanık riskini ortadan kaldıracak nitelikte kullanıma sahip olması sistemin en belirgin özelliğidir. Sistem olarak teknolojinin son avantajlarından da yararlanılarak sunulması etki derecesini arttırmıştır.

Kademeli bir şekilde ısıtmalı yöntemi uygulanması ve var olan kıl köklerini tesirli bir biçimde tahrip etme sistemi ile işlem başlatılır. Temel amaç kıl köklerini tahrip etmek ve uzun vadede etkili çözümler alabilmektir.

Soprano Buz  Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin, cildinde herhangi bir krem veya kozmetik ürün bulunmaması gerekmektedir. Özellikle, cilde uygulanan kimyasal peeling gibi ürünler lazer epilasyon öncesi cilde zarar vermektedir.
 • Lazer epilasyon yaptırmadan önce bir uzmanla görüşerek, epilasyona hazırlık işlemleri yapılmalıdır. Bir ay öncesinden bronzlaşma veya güneşe maruz kalınmaması gerekmektedir.  Lazer epilasyon öncesi ve uygulama süresince ağda önerilmemektedir.
 • Lazer epilasyonda hassas cilde sahip ve ciltte rahatsızlığı olan kişiler, epilasyon uzmanına bu bilgiyi vermelidirler. İstanbul Lazer Epilasyon, Anadolu Yakası Lazer Epilasyon, Üsküdar Lazer Epilasyon

Buz  Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Lazer epilasyon sonrası, uygulanan bölgede hassasiyet ve tahriş oluşabilmektedir. Bu nedenle cilt, işlem sonrası nemlendirilmelidir.

Soprano Lazer Epilasyon Kaç Seans Yaptırılmalıdır?

Buz Lazer epilasyon kişinin kıl yapısına, ten rengine, uygulama yapan kişinin uzmanlığına, uygulama yapılan cihazın uygunluğuna, uygulamanın düzenli olarak yapılıp yapılmamasına ve buna benzer etkenlere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 6-8 seansta işlem tamamlanmaktadır.

Lazer Epilasyon Yüze Uygulanır mı?

Buz lazer epilasyon öncelikle yüz bölgesinde belirlenmiş olan alanlarda kullanılması ile de dikkat çekmiştir. Hızlı ve kesin çözümler sunması yüz gibi önemli bir bölgede kullanımı içinde soprano buz lazer etkili olmuştur. Yüz bölgesinde keskin hatların bulunduğu özellikle kaş arası için de uygulanması söz konusudur.

Yüz bölgesi için özel olarak tasarlanmış olan uç sayesinde ulaşılması zor olan tüm alanlara ulaşılarak işlem yapılmasını kolaylaştırmıştır. Özel olarak tasarımı yapılmış olan uç sayesinde yüz hatlarında kolaylıkla epilasyon işleminin yapılmasını sağlar.

Lazer epilasyonun etkisi,

 • Uygulama yapılan kişinin;
 • Ten rengi ve cilt tipine,
 • Kıl yapısına
 • Hormonal durumuna,
 • Yaşına,
 • Uygulama öncesi ve uygulama süresince kullandığı ve kullanacağı ilaçlara,
 • Geçirdiği veya devam eden sağlık sorunlarına, Kullanılmakta olan protezlere,
 • Uygulama yapan kişinin uzmanlığına,
 • Uygulama yapılan cihazın kişiye uygun olup olmamasına,
 • Seans sayısına ve düzenli olarak yapılıp yapılmamasına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Buz  Lazer uygulanan bölgelere belirli bir süre;

 • Kese ve peeling yapılmamalıdır,
 • Duş alınacak suyun sıcak olmamasına dikkat edilmelidir,
 • Solaryuma girilmemelidir ve güneşlenilmemelidir.

Lazer Epilasyon İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Hormonlarımız, vücudumuzda bulunan tüylerin gelişiminde önemli bir etkendir. Hormonlarımızın düzensiz olması, vücudumuzda tüylenmeye yol açabileceği gibi lazer epilasyon uygulamalarının etkinliğinin düşmesine de neden olabilir.

Gelişimini tamamlamamış, ergenlik çağında bulunan kişilerin ve hamilelik sürecinde olan kişilerin hormonlarının düzensiz olarak çalıştığını söylemek mümkündür.

Epilasyon yaptırmak için bulunduğunuz yaşın öneminin, hormonal durumunuzla alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda, sonuç etkinliğinizin düşük olabileceğini göz önünde bulundurarak hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

Buz Lazer Epilasyonun Uygulanabileceği Bölgeler:

Kişinin cilt ve kıl yapısının uygunluğuna bağlı olarak ihtiyaç duyulan bölgelerde yüz ve tüm vücut lazer epilasyon olarak uygulanır.

Buz Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?

Lazer epilasyon yılın 4 mevsiminde rahatlıkla ve güvenli bir biçimde yapılabilir.

Her mevsim kullanım niteliğine sahip olması ve herhangi bir pürüz olmaması da etki derecesini arttırmıştır.

Buz Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Epilasyon yaptıran kişilerin uzun vadede olumlu sonuçlar almaları ve bu doğrultuda yöntemi sürdürmeleri etkili olmuştur. Rutin aralıklarla yapılan işlemlerin aksatılmadan devam etmesi cilt üzerinde de etkisini göstermiş olur.

Soprano Buz Lazer Epilasyon Fiyatları 2023

Lazer epilasyon kullanım özelliği ve uygulanacak bölgenin yoğunluğuna göre farklılıklar göstermiş olacaktır. Lazer epilasyon uygulamaları alınan sonuçların etkileri başta olmak üzere uygulandığı alana göre de farklılık gösterir.

Fiyatları da uygulanan bölgenin yoğunluğuna ve seans sayısına göre değişiklik göstermiş olacaktır. Buz lazer epilasyon fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik