Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Medikal cilt bakımı, uzman kişiler tarafından profesyonel anlamda yapılıp aynı zamanda cildin yeniden canlandırılması amacıyla yapılır. Cilt yüzeyinde oluşan siyah nokta ve yağlı görünüm etkili cilt ürünleri kullanılarak temizlenir.

Hızlı ve derinlemesine temizlenen cilt sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Kullanılan ürünler yardımıyla ölü tabaka giderilir ve cildin nefes alması sağlanır. Böylece kişi kendisini hem estetik açıdan daha iyi hisseder hem de cildi sağlıklı görünür.

Cilt hassas bir yapıya sahip olduğu için olumsuz hava koşullarından ve kullanılan kimyasal ürünlerden hemen etkilenir. Zamanla nefes alamayan cilt üzerinde toksinler birikir ve mat bir görüntü meydana gelir.

Bu durum cilt bakımı uygulamasını ihtiyaç haline getirir. Cildin parlaklık ve canlılık kazanmasında büyük bir öneme sahip olan medikal cilt bakımı uzman kişiler tarafından yapılır.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımında Önemli olan cildin ihtiyacı olan eksikliği belirlemektir. Bu doğrultuda uzman dermatologlar ve medikal estetik uzmanları öncelikle cildin yapısını analiz eder ve cilt deformasyonlarını net bir şekilde belirler. Medikal cilt bakımı öncesi tüm cilt yüzeyi yağ ve biriken kirlerden arındırılır. Ardından yapılan peeling işlemi ile tıkalı gözenekler açılır.

Cilde uygulanan buhar sistemi ile cildin nefes alması sağlanır. Tüm gözenekler genişler ve yumuşak hale gelir. Böylece cilt tüm mikroplardan dezenfekte edilir. Son aşamada ise cildin ihtiyaç duyduğu nem maskesi uygulanır. Tüm bu işlemlerden sonra yapılan medikal cilt bakım ile cilt sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşur.

Cilt Bakımı Aşamaları

Uzman kişiler tarafından profesyonel anlamda yürütülen medikal cilt bakım aşamalardan meydana gelir. Cilt bakımında ilk aşama cilt üzerinde oluşan kir ve gözeneklerin açılmasıdır. Kullanılan temizleyiciler ile cilt üzerinde biriken tüm makyaj kalıntıları temizlenir. Ayrıca siyah nokta ve aknelerde kontrollü bir şekilde temizlenir.

Temizleme işleminin ardından yenilikçi ve teknolojik özelliklere sahip cihazlar yardımıyla cilde radyofrekans dalgaları gönderilir. Gönderilen bu radyo frekans dalgaları kolajen üretimini tetikleyerek yeniden üretimini sağlar.

Kolajen üretimi ile birlikte cilt sağlıklı bir görünüme kavuşmanın yanında ince çizgilerde yok olur. Medikal cilt bakım uygulamasının son aşaması ise cildin ihtiyaç duyduğu özel krem ve solüsyonların kullanılmasıdır.

Cilt Bakımı Ne İşe Yarar?

Bitkisel ve dermokozmetik ürünlerin kullanıldığı medikal cilt bakım her türlü cilt yapısı için profesyonelce uygulanır. Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak isteyen birçok kişi günümüz imkanları doğrultusunda uzman kişiler tarafından uygulanan medikal cilt bakım uygulamasını tercih ediyor. Bu uygulama ile ciltte var olan tüm sorunlar etkili bir şekilde giderilir ve cilt onarımı yeniden sağlanır.

Yapılan işlemlerin ardından gözle görülür pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümü elde edilir. Medikal cilt bakım ölü hücreleri ortadan kaldırır ve cildin canlanmasına yardımcı olur. Böylece her türlü cilt sorunu cilt üzerinden alınır. Cildin ışıl ışıl ve canlı görünmesi sağlanır. Medikal cilt bakım bay bayan herkesin güzel ve nefes alabilen bir cilde sahip olmasına yardımcı olur.

Medikal Cilt Bakım Faydaları

Genetik faktörler ve olumsuz hava koşulları cildi kötü etkiler. Bu olumsuz etkiler sonrası cilt yüzeyinde siyah nokta, sivilce, leke gibi estetik açıdan rahatsızlık veren sorunlar belirir. Deneyimli uzmanlardan cilt sağlığı ve bakımı için destek almak ve bu doğrultuda periyodik aralıklarla medikal cilt bakım yaptırmak gerekir. Yapılan cilt bakımının faydaları şu şekildedir:

  • Cilt üzerinde biriken kir ve makyaj kalıntıları etkili bir şekilde temizlenir ve cildin nefes alması sağlanır.
  • Medikal cilt bakım cildin kolajen üretimini tetikleyerek yeniden üretime geçmesine yardımcı olur
  • Medikal cilt bakım cildin nem dengesini düzenleyerek parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur
  • Uygulama sırasında cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller cilde transfer edilerek cildin yeniden onarılması sağlanır.
  • Cilt elastiki yapısını yeniden kazanarak kendi kendini onarmaya başlar.

Medikal Cilt Bakım Sonrası

Profesyonel anlamda gerçekleşen medikal cilt bakımı sonrası kişilerin birtakım hususlara dikkat etmesi gerekir. Bu doğrultuda uzman doktor tarafından tavsiye edilen nemlendiriciler ve güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır. Çünkü güneş ışınlarına maruz kalan cilt olumsuz etkilenebilir.

Cilt bakımı sonrası cilt üzerinde bulunan tüm ölü hücreler vücuttan atılır ve cildin hava alması sağlanır. Mat ve yağlı görünümden kurtulan cilt tazelenerek parlak bir görünüme kavuşur. Bu etkinin uzun süre devam etmesini sağlamak amacıyla gün içerisinde bolca su tüketilmeli ve kimyasal ürünlerden kaçınmak gerekir. Ayrıca sigara ve sigara dumanı da cilde zarar verir. Bu nedenle bu tür ortamlardan kaçınmak gerekir.

Medikal Cilt Bakım Sonuçları Neler?

Medikal cilt bakımı sonrası cilt derinlemesine temizlendiği için nefes alarak yenilenir. Böylece kan dolaşımı hızlanır ve cilt için gerekli olan kolajen üretimi yeniden harekete geçer. Bu sayede kolajen üretiminin hızlanması ile birlikte cilt üzerinde görülen ince çizgiler ve kırışıklıklar zamanla yok olur. Pürüzsüz ve ışıl ışıl parlayan cilt esnek bir görünüme kavuşur.

Periyodik aralıklarla yapılan cilt bakımı sonrası ciltte görülen sivilce, siyah nokta ve akne gibi cilt problemlerinin oluşumu tamamen engellenir. Ciltte görülen matlık ya da yağlanma problemleri tedavi edilerek cildin sıkılaşması sağlanır. Medikal cilt bakımı aynı zamanda yaşlılık etkilerini de ortadan kaldırarak kişileri genç bir görünüme kavuşturur.

Medikal Cilt Bakım Yaptırmalı mıyım?

Cilt üzerinde meydana gelen tıkalı gözenekler, siyah noktalar ve biriken kirler cilt bakımı ile derinlemesine temizlenir. Gözle görülür etkili ve başarılı bir sonuç ortaya çıkaran cilt bakımı sıklıkla tercih edilir. Bu konuda birçok kişi cilt bakımı yaptırmalı mıyım gibi sorular soruyor.

Bu doğrultuda uzmanlar tarafından uygulamanın tamamen kişiye özel planlandığı ve işlem sonrasında gözle görülür mükemmel bir sonucun ortaya çıktığı dile getirilir. Bu nedenle herkesin güvenilir bir şekilde cilt bakımı yaptırması tavsiye edilir.

Medikal Cilt Bakım Yaptıranlar

Medikal cilt bakımı yaptıranlar uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek sağlıklı ve aydınlık bir cilde sahip olduklarını söylüyorlar. Her türlü cilt lekesi, makyaj kalıntısı, akne ve sivilce tedavisi için cilt bakımı ideal bir uygulamadır. Uygulamayı tercih eden kullanıcılar, düzenli cilt bakımı yaptırmak isteyen herkesin cilt bakımını tercih edebileceğini dile getirirler.

Medikal Cilt Bakım Yorumları

Medikal cilt bakımında tercih edilen güzellik merkezinin ve uzman kişinin deneyimi son derece önemlidir. Bu konuda doğru seçimde bulunanlar cilt bakımı ile ilgili yaptıkları yorumlardan uygulamanın son derece avantajlı olduğunu belirtirler.

Cildin ihtiyaç duyduğu her türlü bakım ve onarım işlemi profesyonel anlamda yürütülür. Cilt bakımı ile ilgili yapılan yorumlardan güvenilir ve etkili bir işlem olduğunu anlamak mümkündür.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları 2023

Son dönemlerin en çok tercih edilen işlemlerinden biri olan cilt bakımı ihtiyaç duyduğu her türlü bakım ve yenileme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirir. Medikal cilt bakım fiyatları ihtiyacı doğrultusunda gerçekleşen tedavinin şekline bağlı olarak değişir.

Bu nedenle bu konuda hizmet sunan polikliniklerle birebir görüşmek gerekir. Medikal cilt bakımı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik