Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite lazer epilasyon, güçlendirilen ışık demetinin Alexandrite adı verilen bir kristalden geçmesi sağlanarak oluşturulması nedeni ile adını alan bu lazerler, lazer epilasyon cihazlarında 755 nanometre dalga boyuna sahiptirler.

Uygulama gücü, uygulama hızı, uygulama yapılan alanın büyüklüğü, uygulamadan alınan sonuç, uygulamanın kolaylığı ve ağrı oranının az olması alexandrite lazer epilasyon tercih edilmesinde etkilidir. Alexandrite epilasyon, yüz ve tüm vücut için uygulanabilir. Ortalama 6-8 seans arasında işlem tamamlanmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Alexandrite epilasyon daha çok doğru bir biçimde seçilen kişilerde kullanıldığı zaman olumlu sonuçlar vermesi beklenir. Kişilerin hormon yapısına göre değişiklik göstermekle birlikte en önemli özelliği düzenli ve kaliteli cihazlar kullanılarak yapıldığında etkili sonuçlar verdiği gözlenecektir.

Alexandrite Epilasyon Yöntemleri

Alexandrite lazer epilasyonu uygulama sırasında daha çok olgun özelliğe sahip olan kıl kökleri etkilenirken ince ve yeni olan kıl köklerinin etkilenme düzeyi de farklı olacaktır. Bu sebeple alınan sonuçların kişilerin sahip olduğu fiziki özelliklere göre farklılık göstermesi bir kez daha vurgulanmış olacaktır. Seans özelliklerine göre tekrarlanan atışların nitelikleri ile alınan sonucun etkisi birbiri ile bağlantılı olacaktır.

Alexandrite Lazer Avantajı Nedir?

Alexandrite epilasyon koyu renkli olan tüylerin çeşitli atışlar halinde yok edilmesi ve özellikle belirli bölgelerde etkili sonuçlar verdiği görülmüştür. Yüzeye yakın ve olgun olan kıl köklerinin belirlenen seviye içinde düzenlenerek yok edilmesi temel hedef olarak belirlenmiştir.

Avantaj olarak koltukaltı, bacak ve genital bölgede etkili sonuçlar verdiği gözlenen bir uygulama olarak görülür. Ancak açık renkli tüylerde etki alanının sınırlı olduğu tespit edilmiştir. Hızlı bir yöntem olarak kullanılması en önemli avantajlarından biri olarak belirlenmiştir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Alexandrite epilasyon tüm vücuda uygulanabilen bir işlemdir. Çeşitli nitelikleri sayesinde daha çok kıl köklerine rahatlıkla ulaşılabilen alanlarda uygulanması son derece kolay etki sağlayacaktır.

Lazer epilasyonun etkisi,

 • Uygulama yapılan kişinin;
 • Ten rengi ve cilt tipine,
 • Kıl yapısına
 • Hormonal durumuna,
 • Yaşına,
 • Uygulama öncesi ve uygulama süresince kullandığı ve kullanacağı ilaçlara,
 • Geçirdiği veya devam eden sağlık sorunlarına, Kullanılmakta olan protezlere,
 • Uygulama yapan kişinin uzmanlığına,
 • Uygulama yapılan cihazın kişiye uygun olup olmamasına,
 • Seans sayısına ve düzenli olarak yapılıp yapılmamasına bağlı olarak değişiklik gösterir.

 Alexandrite Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 • Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin, cildinde herhangi bir krem veya kozmetik ürün bulunmaması gerekmektedir. Özellikle, cilde uygulanan kimyasal peeling gibi ürünler lazer epilasyon öncesi cilde zarar vermektedir.
 • Lazer epilasyon yaptırmadan önce bir uzmanla görüşerek, epilasyona hazırlık işlemleri yapılmalıdır. Bir ay öncesinden bronzlaşma veya güneşe maruz kalınmaması gerekmektedir.  Lazer epilasyon öncesi ve uygulama süresince ağda önerilmemektedir.
 • Lazer epilasyonda hassas cilde sahip ve ciltte rahatsızlığı olan kişiler, epilasyon uzmanına bu bilgiyi vermelidirler. İstanbul Lazer Epilasyon, Anadolu Yakası Lazer Epilasyon, Üsküdar Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Lazer epilasyon sonrası, uygulanan bölgede hassasiyet ve tahriş oluşabilmektedir. Bu nedenle cilt, işlem sonrası nemlendirilmelidir.

Alexandrite Epilasyon Kaç Seans Yapılmalıdır?

Lazer epilasyon kişinin kıl yapısına, ten rengine, uygulama yapan kişinin uzmanlığına, uygulama yapılan cihazın uygunluğuna, uygulamanın düzenli olarak yapılıp yapılmamasına ve buna benzer etkenlere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 6-8 seansta işlem tamamlanmaktadır.

 Alexandrite Lazer uygulanan bölgelere belirli bir süre;

 • Kese ve peeling yapılmamalıdır,
 • Duş alınacak suyun sıcak olmamasına dikkat edilmelidir,
 • Solaryuma girilmemelidir ve güneşlenilmemelidir.

Alexandrite Epilasyon İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

Hormonlarımız, vücudumuzda bulunan tüylerin gelişiminde önemli bir etkendir. Hormonlarımızın düzensiz olması, vücudumuzda tüylenmeye yol açabileceği gibi lazer epilasyon uygulamalarının etkinliğinin düşmesine de neden olabilir.

Gelişimini tamamlamamış, ergenlik çağında bulunan kişilerin ve hamilelik sürecinde olan kişilerin hormonlarının düzensiz olarak çalıştığını söylemek mümkündür.

Epilasyon yaptırmak için bulunduğunuz yaşın öneminin, hormonal durumunuzla alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda, sonuç etkinliğinizin düşük olabileceğini göz önünde bulundurarak hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

Alexandrite Epilasyonun Uygulanabileceği Bölgeler:

Kişinin cilt ve kıl yapısının uygunluğuna bağlı olarak ihtiyaç duyulan bölgelerde yüz ve tüm vücut lazer epilasyon olarak uygulanır.

Alexandrite Epilasyon Nasıl Etki Eder?

Alexandrite epilasyon seans sayısı kişilere göre değişiklik göstermekle birlikte alınan sonuçların boyutu da uygulanan bölgeye göre değişir. Seans olarak ortalama 4 ve 8 seans arasında değişiklik göstermekle birlikte tüm seanslar bittikten sonra üç yıl içinde tüylerin tekrardan çıkma olasılığı görülmüştür.

Etki düzeyi ve sınırlı bölgelerde uygulamanın yapılması farklı sonuçlar vereceği için seansların niteliği de değişmiş olacaktır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Yorumları

Alexandrite epilasyon yorumları işlemi yaptıran kişilerin özelliklerine ve aldıkları sonuçlara göre değişiklikler göstermiş olacaktır. Alınan sonuçların en önemli özelliği kişilerin yorumlarını da etkilemiştir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Merkezleri

Çeşitli merkezlerde yapılmakla birlikte bireylerin etkili sonuçlar almaları için yapılır. Alexandrite epilasyon tüylerin renklerine göre etki alanı değişiklik göstermiş olacaktır. Uygulama merkezlerinin istenilen sonucu vermek için dizayn edilmiş ve olması alınacak olan sonuçların etkileri için önem taşır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatları 2023

Alexandrite epilasyon fiyatları seans sayısına ve kişilerin sahip oldukları özelliklere farklılıklar gösterir. Kişilerin en çok hangi bölgeye uygulama yaptırmak istemelerine karar verilmesi ve sonrasında işlemlerin yapılması sonuçların etkili olması üzerinde incelenecektir.

Lazer epilasyon fiyatları kıl köklerinin yoğunluğu ve seansların süresine göre farklılık göstermiş olur. Alexandrite lazer epilasyon fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik