Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Leke Tedavisi

Hassas yapıya sahip olan cilt genetik yatkınlık ve çevresel faktörlerden dolayı olumsuz etkilenerek lekelenmeye başlar. Ayrıca cilt lekeleri hamilelik ve hormon tedavisi sonrasında da ortaya çıkabilir. Dermatologlar tarafından geliştirilen leke tedavisi uygulamaları lekenin büyüklüğü ve derinliği doğrultusunda kalıcı sonuçlar sağlar.

Bu nedenle leke tedavisi almak isteyen kişilerin uzman ve deneyimli dermatologlardan yardım alması gerekir. Cilt sorunları için geliştirilen leke tedavisi estetik açıdan rahatsızlık veren her türlü lekenin tedavisinde profesyonel anlamda uygulanır. Böylece sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak mümkündür.

Cilt üzerinde beliren lekeler kendi arasında farklı türlere ayrılır. Pek çok kişide görülen cilt lekeleri içerisinde akne, sivilce, güneş lekesi, doğum lekesi, çil, deri döküntüsü ve melazma bulunur. Melazma, doğum ve güneş lekeleri koyu kahverengi bir görünümdedir. Özellikle yüzde görülen bu lekeler kötü bir görüntüye neden olur.

Her ne kadar cilt lekeleri kapatıcı ve fondötenler ile saklanmak istense de bunlar kalıcı çözüm yolu değildir. Bu nedenle kalıcı ve etkili sonuçlar sağlayan teknolojik cihazların kullanıldığı leke tedavisi yöntemlerini tercih etmek gerekir. Bu konuda uzman ve deneyimli dermatologlar cildinizin analizini yaparak en doğru tedavi yöntemi ile ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılamaya çalışır.

Leke Tedavisi Nedir?

Yüzde ve vücudun farklı noktalarında ortaya çıkan lekeler kişiyi rahatsız eder. Bu doğrultuda lekelere karşı etkili bir şekilde geliştirilen farklı leke tedavileri bulunur. Günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda birbirinden farklı özelliklere sahip leke tedavisi uygulamaları mevcuttur. Kişinin cilt yapısı ve ihtiyacı doğrultusunda en doğru tedavi tercih edilerek lekelerle etkili bir şekilde mücadele edilir.

Cilt lekeleri kahverengi ya da siyah bir görünümde kendini belli eder. Bu tür lekelere sahip kişilerin lekeleri önemsemesi ve doğru tedavi yöntemlerini kullanmaları uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Çünkü lekeler kişiyi estetik açıdan rahatsız eder ve bu durum ilerleyen süreçlerde sağlık açısından da risk oluşturmaya başlar.

Özellikle de güneş lekelerinin tümöre dönüşme ihtimali çok yüksektir. Bazı güneş lekeleri ise melonum olarak adlandırılan kansere dönüşür. Leke tedavisi için geç kalmamak ve uzman dermatologlardan destek almak gerekir. Deneyimi dermatologlar hemen lekenin karakterini analiz ederek en doğru tedavi yöntemini uygular. Böylece lekenin neden olduğu kötü görüntü yok edildiği gibi sağlık açısından da zararı ortadan kalkar.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Leke tedavisi çeşitli teknolojik cihazların ve ürünlerin kullanıldığı sağlık merkezlerinde gerçekleşir. Bu nedenle pek çok insanda görülen leke problemi geliştirilmiş leke tedavisi ile ortadan kalkar. Cilt yüzeyinde meydana gelen pigmentasyon bozuklukları, sivilce ve akneler, doğum ve güneş lekeleri, deri döküntüleri kişiye özel planlanan leke tedavisi ile giderilmeye çalışılır. Leke tedavisinde tek bir uygulama bulunmaz. Leke türüne ve tipine uygun leke tedavi uygulaması tercih edilir. Bu doğrultuda geliştirilen ve leke tedavisinde kullanılan uygulamalar mezoterapi, kimyasal peeling, lazer tedavisi, altın iğne tedavisi, dermapen, hydrafacial gibi uygulamalardır.

Leke Tedavisi Yaptıranlar

Lekeler farklı nedenlerden dolayı cilt üzerinde ortaya çıkar. Doğum lekeleri, güneş lekeleri, yaşlanma ile birlikte baş gösteren çeşitli lekeler, sivilce ve akne izleri kişiyi her zaman rahatsız eder. Estetik açıdan kötü bir izlenim oluşturan cilt lekelerinden günümüzde doğru tedavi yöntemleri ile kurtulmak mümkündür.

Leke tedavisi uygulamaları büyük bir ilgi görüyor. Dolayısıyla her geçen gün leke tedavisi yaptıranların sayısında büyük bir artış görülür. Kişiye özel planlanan leke tedavisi uygulamaları cildin canlı ve parlak olmasına yardımcı olur. Sağlıklı ve güzel bir cilt kişiyi her zaman mutlu eder.

Leke tedavisi uygulamalarından yararlanan kişiler tedavi sonrası ortaya çıkan sonuçlardan duydukları memnuniyeti dile getirerek deneyimlerini leke tedavisi yaptırmak isteyenlerle paylaşırlar. Böylece pek çok insan geliştirilmiş yöntemlerle leke tedavisi uygulamalarını tercih eder.

En Etkili Leke Tedavisi Yöntemleri

Medikal estetikte ve sağlık alanında yaşanan yenilikçi gelişmeler günümüz insanların tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bu doğrultuda yüzünde ve cildinde meydana gelen lekeleri yok etmek isteyenler leke tedavisi ile hayal ettikleri pürüzsüz bir cilde sahip olabilirler. Leke tedavisinde tek bir işlem yoktur. Birbirinden farklı özelliklere sahip leke tedavisi uygulamaları bulunur. En etkili leke tedavisi uygulamaları şu şekildedir:

  • Dermapen: Son dönemlerde yaygın bir şekilde kullanılan dermapen leke tedavisi cildin gençleşmesine ve nefes almasına yardımcı olur. Cilt için gerekli olan kolajen üretiminin yeniden tetikleyerek Cilt lekelerini en kısa sürede azalmasına yardımcı olur.
  • Hydrafacial: Cildin temizlenmesinde ve cilt renginin açılmasında kullanılan hydrafacial gözle görülür etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Cildi en alt katmandan başlayarak vakumlama sistemi ile temizleyen hydrafacial, cildin ihtiyaç duyduğu hyaluronik asit ve peptit gibi ürünlerin cilt altına transfer edilmesini sağlar. Böylece tüm ölü deriler yok edilir ve gözenekler temizlenir. Lekelerin yok edilmesinde ve cildin parlak bir görünüm kazanmasında hydrafacial etkili bir leke tedavisi uygulamasıdır.
  • Medikal Cilt Bakımı: Lekeleri yok etmeye çalışan etkili ürünler kullanılarak kişiye özel planlanan medikal cilt bakımı, cilt lekelerini tedavi ediyor.
  • Altın İğne: Lekelerin yok edilmesinde ve cildin genç bir görünüme kavuşmasını da altın iğne tekniği uzman dermatologlar tarafından uygulanır. Cihaz ucunda bulunan altın iğne olarak adlandırılan küçük uçlar, radyo frekans dalgasını deri altına gönderir. Gönderilen radyo frekans dalgaları cilt altından başlayarak cildin onarılmasını sağlar ve tüm deformasyonları yok eder. Etkili bir leke tedavisi uygulaması olan altın iğne tekniği sıklıkla tercih edilir.
  • Mezoterapi: lekeleri yok eden etkili ilaçlar kullanılarak kişiye özel planlanan mezoterapi, cilt lekelerini tedavi ediyor.
  • Kimyasal peeling: kimyasal çözeltiler kullanılarak geliştirilen kimyasal peeling bir tür cilt soyma tekniğidir. Leke tedavisi için geliştirilen çeşidi meyve asitlerinin kullanıldığı kimyasal peeling daha çok hafif cilt lekelerinde tercih edilir.

Leke Tedavisi Öncesi Sonrası

Cilt lekeleri için geliştirilen leke tedavisi uygulamaları sonrasında kişilerin birtakım hususlara dikkat etmesi gerekir. Farklı tedavi yöntemleri kullanılarak giderilen lekelerin yeniden ortaya çıkmaması için Güneş ışınlarına karşı dikkatli davranmak gerekir. Dolayısıyla yüksek faktörlü güneş kremleri gün içerisinde kullanılmalıdır. Ayrıca cildin nefes alabilmesi için etkili kremler kullanılmalı ve gün içerisinde bol bol su tüketilmelidir.

Leke Tedavisi Fiyatları

Yenilikçi ve teknolojik cihazların kullanılması ile birlikte vücudun farklı noktalarında ve yüzde meydana gelen lekeler etkili bir şekilde tedavi edilerek yok edilir. Cilt tipine ve leke türüne göre kişiye özel tercih edilen leke tedavisi uzman dermatologlar gözetiminde yürütülür. Leke tedavisi fiyatları hakkında net bir fiyat belirtmek pek mümkün değildir. Çünkü leke tedavisinde kullanılan birbirinden farklı özellik ve içeriklere sahip tedavi yöntemleri bulunur. Ayrıca leke tedavisinde kullanılan işlemler kişinin ihtiyacı doğrultusunda tek seansta ya da birden fazla seans şeklinde de uygulanabilir. Bu nedenle leke tedavisi fiyatları belirlenirken kişinin cilt yapısı, leke durumu, kullanılacak teknik ve seans sayısı belirleyici olur.