Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir?

Günümüzde ameliyatsız estetik işlemler konforlu ve pratik uygulamalar içerdiği için her geçen gün daha fazla tercih edilmeye başladı. Bu doğrultuda yüzün büyük bir kısmını oluşturan yanaklar çekici ve alımlı görünmenin en önemli belirtisidir. Şekilli ve pürüzsüz yapıya sahip yanaklar kişiyi estetik açıdan güzel ve hoş gösterir. Genç ve güzel görünmenin en önemli belirtilerinden biri olan yanaklar yaşlanma ile birlikte canlı ve esnek görünümünü kaybeder. Böylece yüzde yorgun ve yaşlı bir görüntü meydana gelir.

Yanaktaki hacim kayıplarını gidermek için geliştirilen yanak dolgusu kullanılan dolgu malzemeleri ile son derece profesyonel anlamda uygulanır. Yanağın ihtiyaç duyduğu dolgu malzemesi enjeksiyon tekniği ile yanaktaki çöküntü alanlara transfer edilir. Bu sayede aşağı doğru sarkan yanaklar, yanak dolgusu ile yukarı doğru çekilir. İdeal dolgunlukta yanaklar elde edilinceye kadar dolgu malzemesi kullanılır ve kişiler genç bir görüntüye kavuşurlar.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Doğuştan çökük yanak görüntüsüne sahip kişiler ile yanak hacmini kaybeden kişilerin başvurduğu işlemlerin başında yanak dolgusu gelir. Bu doğrultuda profesyonel anlamda işlem gerçekleştiren medikal estetik uzmanlarından yardım alınır. Uzmanın deneyimi ortaya çıkacak görüntünün başarısı açısından önemlidir. Yanak dolgusu öncesi anestezik krem kullanılır.

Ardından hazırlanan özel içerikli hyaluronik asit maddesi yanak bölgesine enjekte edilir. Amaç yüze güçlü ve belirgin bir form kazandırmaktır. İstenilen değişim doğrultusunda yanağa enjekte edilen dolgu malzemesi ile yanaktaki çöküntü görüntü ortadan kalkar. Ayrıca yanak dolgunlaştırıldığı için kırışıklıklarda giderilir. Yanak dolgusu sonrası yüz hem çekici bir görünüme kavuşur hem de kavisli bir yapı ortaya çıkar.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Yüz hatlarına uyum sağlayan hacimli yanaklar günümüzde yanak dolgusu ile mümkündür. Bu estetik uygulama bay bayan herkese uygulanabilir. Özellikle doğuştan çökük yanak görüntüsüne sahip kişiler ile yaşlanma ile birlikte sarkan yanakları yukarı doğru çekmek isteyen kişilere yanak dolgusu uygulanır. Yanakta oluşan çukurlar hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile doldurulur ve yanaklar belirgin ve şekilli bir forma kavuşur.

Yanak Dolgusu İşlemi Öncesi

Yanak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle bu konuda profesyonel anlamda hizmet sunan bir klinikten destek almaları gerekir. Estetik uzmanının deneyimi ortaya çıkacak başarılı görüntü açısından önemlidir. Dolgu öncesinde doktor ile yapılan ön görüşme sırasında kişi beklentisini açıkça dile getirmelidir. Ayrıca yanak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin dolgu maddesine karşı alerjisi olup olmadığını bilmesi gerekir. Yanak dolgusu yaptıracak kişilerin kullandıkları ilaçlar hakkında doktoru bilgilendirmeleri ve kan sulandırıcı ilaçları bir hafta öncesinden bırakmaları gerekir.

Yanak Dolgusu İşlemi Sonrası

Güvenilir ve konforlu bir uygulama olan yanak dolgusu işlemi tamamlandıktan sonra kişiler günlük hayatlarına devam edebilirler. Bu süre zarfında yanak bölgesine şişme ve kızarıklığa karşı buz kompresör uygulanabilir. Dolgu işlemlerinin ardından yanak bölgesi hassas olacağından dolayı dış darbelere karşı korunmalıdır. Ayrıca vücudu zorlayacak spor ve egzersizlerden kaçınmak gerekir.

Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Yanak dolgusunda doktorun deneyimi oldukça önemlidir. Bu konuda hız kazanan deneyimli doktorlar dolgu uygulamasını 25-30 dakika içerisinde tamamlarlar. İşlem sırasında hastanın konforu üst düzeyde sağlanır. Bu nedenle hastanın ağrı hissetmemesi için aneztezik krem kullanılır.

Yanak Dolgusu Kaç Kez Tekrarlanabilir?

Dolgun ve çekici yanakları sahip olmak her kadının hayalidir. Bu nedenle birçok kadın yüzündeki çökük yanak görüntüsünden kurtulmak amacıyla yanak dolgusu uygulamasını talep eder. Fakat yanak dolgusu için kullanılan dolgu malzemesi kalıcı bir uygulama değildir. Bu nedenle belli bir zaman sonra etkisini getirmeye başlar. Bu sebeple kişiler yeniden dolgun yanaklara sahip olmak amacıyla yanak dolgusu yaptırabilirler. Çünkü yanak dolgusunun tekrar edilmesinde herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Yanak Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

Yanak dolgusunun en önemli etkisi yüze anlamlı ve şekilli bir ifade kalmasıdır. Yapılan uygulamalar sonrası yanaklarda oluşan çukurlar doldurulur, elmacık kemiği daha belirgin bir hale gelir ve dolgun yanaklar elde edilir. Bu durum bayanların kendilerini estetik açıdan daha çekici ve alımlı bulmalarına yardımcı olur. Böylece güzel ayna karşısında kendilerini iyi hissederek özgüvenleri yükselir. Yanak dolgusu sayesinde yüzdeki ince çizgiler giderilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Günümüzde güzellik algısı her geçen gün farklılık gösteriyor. Bu nedenle insanların ihtiyaçları doğrultusunda yeni teknik ve uygulamalar kullanılır. Özellikle cerrahi müdahale gerektirmeyen estetik operasyonlar her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Yanak dolgusu ise zayıf ve çökük yanak görüntüsüne sahip kişiler tarafından tercih edilir.

Yüzdeki bu yapısal bozukluğu gidermek amacıyla kullanılan dolgu malzemeleri ile yanaklar dolgun hale getirilir. Bu durum yanakların yeniden şekil ve form kazanmasında büyük role sahiptir. Yuvarlak hale getirilen yanaklar dolgu maddeleri ile sıkılaştırılır. Bu durum kişinin yüzdeki ince çizgilerinden kurtularak daha genç ve anlamlı bir yüz ifadesine sahip olmasına yardımcı olur.

Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Süre Kalıcılığını Korur?

Medikal estetikte kullanılan dolgu malzemeleri vücutta var olan maddelerdir. Özellikle yanak dolgusunda kullanılan hyaluronik asit içerikli bileşenler cildi besler ve nemli tutar. Özel olarak hazırlanan dolgu maddeleri küçük ve ince uçtu enjeksiyonlar yardımı ile yanak bölgesine transfer edilir. Yapılan bu işlemin kalıcılığı 6 ay ile 1 yıl aralığındadır. Yani yanak dolgusu kalıcı bir uygulama değildir. Dolayısıyla etkisini yitirdikten sonra bu uygulama yeniden tekrar edilebilir.

Yanak Bölgesi İçin Dolgu Maddesi Ne Kadar Enjekte Edilmelidir?

Medikal estetik uzmanları tarafından uygulanan yanak dolgusu öncelikle kişinin ihtiyacı doğrultusunda belirlenir. İşleme geçmeden önce her iki yana fotoğrafı çekilir ve fotoğraf üzerinden kişinin ihtiyaç duyduğu dolgu malzemesinin miktarı belirlenir. Ardından hyaluronik asit içerikli hazırlanan dolgu malzemesi kontrollü bir şekilde yanağa enjekte edilir. İstenilen dolgun ve şekilli yanaklar elde edilinceye kadar bu işlem devam eder. Yanak dolgusu daha çok kişinin beklentisi doğrultusunda uygulanır.

Yüzün güzel ve anlamlı bir ifadeye sahip olmasında yanaklar büyük role sahiptir. Bu nedenle estetik açıdan hacimli yanaklara sahip olmak günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda mümkündür. Deneyimli kişiler tarafından yüzün simetrisine uygun bir şekilde yanak dolgusu tedavisi uygulanır. Kişinin beklentisine cevap vermek amacıyla yanak kısmındaki deformasyonlar ve ince çizgiler yapılan tedavi yöntemi ile giderilir.

Yanak Dolgusu Fiyatları 2021

Medikal estetik uygulamalar cerrahi yöntemlere göre maliyet olarak daha ekonomiktir. Bu nedenle günümüzde birçok kişi medikal estetik yöntemlerini daha çok tercih ediyor. Bu doğrultuda en çok talep edilen işlemlerden biri de yanak dolgusudur. Yüze anlamlı bir ifade katmak, yanakları belirgin ve keskin bir forma kavuşturmak amacıyla uygulanan yanak dolgusu kişiye özel planlanan bir tedavi yöntemidir.

Yanak dolgusu yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında uygulamanın fiyatı gelir. Bu nedenle fiyatlar konusunda bir araştırma içerisine giren kişiler en doğru bilgiyi bu hizmeti sunan kliniklerden alabilirler. Tercih edilen klinik ve doktorun deneyimi fiyatların farklılaşmasında belirleyici rol oynar. Ayrıca yanak dolgusu fiyatları üzerinde kullanılan dolgu malzemesinin miktarı ve kalitesi de önemli bir kriterdir.