Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgusu, yanaktaki hacim kayıplarını gidermek için geliştirilen ve kullanılan dolgu malzemeleri ile son derece profesyonel anlamda uygulanır.

Günümüzde ameliyatsız estetik işlemler konforlu ve pratik uygulamalar içerdiği için her geçen gün daha fazla tercih edilmeye başladı. Bu doğrultuda yüzün büyük bir kısmını oluşturan yanaklar çekici ve alımlı görünmenin en önemli belirtisidir.

Şekilli ve pürüzsüz yapıya sahip yanaklar kişiyi estetik açıdan güzel ve hoş gösterir. Genç ve güzel görünmenin en önemli belirtilerinden biri olan yanaklar yaşlanma ile birlikte canlı ve esnek görünümünü kaybeder. Böylece yüzde yorgun ve yaşlı bir görüntü meydana gelir.

Yanağın ihtiyaç duyduğu dolgu malzemesi enjeksiyon tekniği ile yanaktaki çöküntü alanlara transfer edilir. Bu sayede aşağı doğru sarkan yanaklar, yanak estetiği ile yukarı doğru çekilir. İdeal dolgunlukta yanaklar elde edilinceye kadar dolgu malzemesi kullanılır ve kişiler genç bir görüntüye kavuşurlar.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Doğuştan çökük yanak görüntüsüne sahip kişiler ile yanak hacmini kaybeden kişilerin başvurduğu işlemlerin başında yanak estetiği gelir. Bu doğrultuda profesyonel anlamda işlem gerçekleştiren medikal estetik uzmanlarından yardım alınır.

Uzmanın deneyimi ortaya çıkacak görüntünün başarısı açısından önemlidir. Anestezik krem kullandıktan sonra yanak dolgusu işlemi yapılır. Ardından hazırlanan özel içerikli hyaluronik asit maddesi yanak bölgesine enjekte edilir. Amaç yüze güçlü ve belirgin bir form kazandırmaktır.

İstenilen değişim doğrultusunda yanağa enjekte edilen dolgu malzemesi ile yanaktaki çöküntü görüntü ortadan kalkar. Ayrıca yanak dolgunlaştırıldığı için kırışıklıklarda giderilir. Yanak estetiği sonrası yüz hem çekici bir görünüme kavuşur hem de kavisli bir yapı ortaya çıkar.

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Yüz hatlarına uyum sağlayan hacimli yanaklar günümüzde yanak estetiği ile mümkündür. Bu estetik uygulama bay bayan herkese uygulanabilir.

Özellikle doğuştan çökük yanak görüntüsüne sahip kişiler ile yaşlanma ile birlikte sarkan yanakları yukarı doğru çekmek isteyen kişilere yanak dolgu uygulanır. Yanakta oluşan çukurlar hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi ile doldurulur ve yanaklar belirgin ve şekilli bir forma kavuşur.

Yanak Dolgu İşlemi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Yanak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle bu konuda profesyonel anlamda hizmet sunan BBM kliniğimizden destek almaları gerekir. Estetik uzmanının deneyimi ortaya çıkacak başarılı görüntü açısından önemlidir. Dolgu öncesinde doktor ile yapılan ön görüşme sırasında kişi beklentisini açıkça dile getirmelidir.

Ayrıca yanak dolgu yaptırmak isteyen kişilerin dolgu maddesine karşı alerjisi olup olmadığını bilmesi gerekir. Yanak dolgu yaptıracak kişilerin kullandıkları ilaçlar hakkında doktoru bilgilendirmeleri ve kan sulandırıcı ilaçları bir hafta öncesinden bırakmaları gerekir.

Yanak Dolgu İşlemi Sonrası

Güvenilir ve konforlu bir uygulama olan yanak dolgu işlemi tamamlandıktan sonra kişiler günlük hayatlarına devam edebilirler. Bu süre zarfında yanak bölgesine şişme ve kızarıklığa karşı buz kompresör uygulanabilir.

Dolgu işlemlerinin ardından yanak bölgesi hassas olacağından dolayı dış darbelere karşı korunmalıdır. Ayrıca vücudu zorlayacak spor ve egzersizlerden kaçınmak gerekir.

Yanak Dolgu Estetiği Ne Kadar Sürer?

Yanak estetiğinde doktorun deneyimi oldukça önemlidir. Bu konuda hız kazanan deneyimli doktorlar dolgu uygulamasını 25-30 dakika içerisinde tamamlarlar. İşlem sırasında hastanın konforu üst düzeyde sağlanır. Bu nedenle hastanın ağrı hissetmemesi için aneztezik krem kullanılır.

Yanak Dolgu Estetiği Kaç Kez Tekrarlanabilir?

Dolgun ve çekici yanakları sahip olmak her kadının hayalidir. Bu nedenle birçok kadın yüzündeki çökük yanak görüntüsünden kurtulmak amacıyla yanak estetiği uygulamasını talep eder. Fakat yanak dolgu için kullanılan dolgu malzemesi kalıcı bir uygulama değildir.

Bu nedenle belli bir zaman sonra etkisini getirmeye başlar. Bu sebeple kişiler yeniden dolgun yanaklara sahip olmak amacıyla yanak dolgu yaptırabilirler. Çünkü yanak dolgusunun tekrar edilmesinde herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Yanak Dolgunun Etkileri Nelerdir?

Yanak dolgusunun en önemli etkisi yüze anlamlı ve şekilli bir ifade kalmasıdır. Yapılan uygulamalar sonrası yanaklarda oluşan çukurlar doldurulur, elmacık kemiği daha belirgin bir hale gelir ve dolgun yanaklar elde edilir.

Bu durum bayanların kendilerini estetik açıdan daha çekici ve alımlı bulmalarına yardımcı olur. Böylece güzel ayna karşısında kendilerini iyi hissederek özgüvenleri yükselir. Yanak dolgu sayesinde yüzdeki ince çizgiler giderilir ve genç bir görünüm elde edilir.

Günümüzde güzellik algısı her geçen gün farklılık gösteriyor. Bu nedenle insanların ihtiyaçları doğrultusunda yeni teknik ve uygulamalar kullanılır. Özellikle cerrahi müdahale gerektirmeyen estetik operasyonlar her geçen gün daha fazla ilgi görüyor. Yanak estetiği ise zayıf ve çökük yanak görüntüsüne sahip kişiler tarafından tercih edilir.

Yüzdeki bu yapısal bozukluğu gidermek amacıyla kullanılan dolgu malzemeleri ile yanaklar dolgun hale getirilir. Bu durum yanakların yeniden şekil ve form kazanmasında büyük role sahiptir. Yuvarlak hale getirilen yanaklar dolgu maddeleri ile sıkılaştırılır. Bu durum kişinin yüzdeki ince çizgilerinden kurtularak daha genç ve anlamlı bir yüz ifadesine sahip olmasına yardımcı olur.

Yanak Dolgu İşlemi Ne Kadar Süre Kalıcılığını Korur?

Medikal estetikte kullanılan dolgu malzemeleri vücutta var olan maddelerdir. Özellikle yanak dolgusunda kullanılan hyaluronik asit içerikli bileşenler cildi besler ve nemli tutar. Özel olarak hazırlanan dolgu maddeleri küçük ve ince uçtu enjeksiyonlar yardımı ile yanak bölgesine transfer edilir.

Yapılan bu işlemin kalıcılığı 6 ay ile 1 yıl aralığındadır. Yani yanak dolgu kalıcı bir uygulama değildir. Dolayısıyla etkisini yitirdikten sonra bu uygulama yeniden tekrar edilebilir.

Yanak Bölgesi İçin Dolgu Maddesi Ne Kadar Enjekte Edilmelidir?

Medikal estetik uzmanları tarafından uygulanan yanak dolgu öncelikle kişinin ihtiyacı doğrultusunda belirlenir. İşleme geçmeden önce her iki yana fotoğrafı çekilir ve fotoğraf üzerinden kişinin ihtiyaç duyduğu dolgu malzemesinin miktarı belirlenir.

Ardından hyaluronik asit içerikli hazırlanan dolgu malzemesi kontrollü bir şekilde yanağa enjekte edilir. İstenilen dolgun ve şekilli yanaklar elde edilinceye kadar bu işlem devam eder. Yanak dolgusu daha çok kişinin beklentisi doğrultusunda uygulanır.

Yüzün güzel ve anlamlı bir ifadeye sahip olmasında yanaklar büyük role sahiptir. Bu nedenle estetik açıdan hacimli yanaklara sahip olmak günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda mümkündür. Deneyimli kişiler tarafından yüzün simetrisine uygun bir şekilde yanak dolgu tedavisi uygulanır. Kişinin beklentisine cevap vermek amacıyla yanak kısmındaki deformasyonlar ve ince çizgiler yapılan tedavi yöntemi ile giderilir.

Yanak Dolgusu Fiyatları 2023

Medikal estetik uygulamalar cerrahi yöntemlere göre maliyet olarak daha ekonomiktir. Bu nedenle günümüzde birçok kişi medikal estetik yöntemlerini daha çok tercih ediyor.

Bu doğrultuda en çok talep edilen işlemlerden biri de yanak dolgusudur. Yüze anlamlı bir ifade katmak, yanakları belirgin ve keskin bir forma kavuşturmak amacıyla uygulanan yanak dolgu kişiye özel planlanan bir tedavi yöntemidir.

Yanak dolgu yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında uygulamanın fiyatı gelir. Bu nedenle fiyatlar konusunda bir araştırma içerisine giren kişiler en doğru bilgiyi bu hizmeti sunan kliniklerden alabilirler.

Tercih edilen klinik ve doktorun deneyimi fiyatların farklılaşmasında belirleyici rol oynar. Ayrıca yanak dolgusu fiyatları 2023 üzerinde kullanılan dolgu malzemesinin miktarı ve kalitesi de önemli bir kriterdir.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik