Ultherapy

Ultherapy

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Ultherapy ameliyatsız yüz germe uygulaması odaklanmış ses dalgalarının cildin 5 milimetre aşağısına odaklanarak burada bulunan bağ dokusunda ısı hasarı meydana getirerek kolajen üretimi tetiklenir. Bu sayede kolajen üretimi gerçekleştirilir.

Yaşlanma ve yerçekiminin etkisiyle zaman içerisinde kadın erkek tüm bireylerin cildinde kırışıklık sarkma ve gevşeme meydana gelir. Günümüz teknolojisi bu tür durumlara karşı ameliyatsız yüz germe uygulamaları gerçekleştirerek pürüzsüz ve sıkı bir cilde sahip olmayı mümkün hale getiriyor.

Ulthera cihazı ile gerçekleştirilen bu uygulama herhangi cerrahi bir uygulamaya gerek kalmadan yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Ultherapy ameliyatsız yüz germe uygulaması ile ortaya çıkan sonuçlar estetik açıdan kişileri ameliyata ihtiyaç duymadan cilt yenileme ve gençleştirme işlemlerini mümkün hale getirir.

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Ultrason teknolojisinin estetik kaygılar gözetilerek cilt yenilenme işlemlerinde kullanılmasına ultherapy denilir. Cildin doğal yapısı gereği sıkı ve pürüzsüz hale gelebilmesi için kolajen üretiminin sürekli yeni kalması gereklidir. Bu açıdan kolajen seviyesi düşen veya yeterli miktarda olmayan kişilerde bu işlemin tetiklenmesi gerekebilir.

Yüz, boyun dekolte başta olmak üzere girdin birçok alanında lifting etkisi ortaya çıkaran Ultherapy ameliyatsız yüz germe uygulaması ile genç bir görünüme sahip olmak mümkün hale gelir.

Hamilelikte kullanılan ultrasonlar ses dalgalarının vücuda yayılarak görüntü oluşumunu sağlarken, Ultherapy uygulamasında ise ses dalgaları belirli bir noktaya odaklanarak ısıl işlem meydana getirir. Bu ısıl işlem neticesinde kolajen üretime tetiklenir ve cildi sıkıştırarak yukarı doğru toparlanmasını sağlar.

Ultherapy Yüz Germe Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Derinin dermis ve smas tabakaları ile beraber cildin tüm temel tabakalarını hedef alan uygulama ile cildin daha sıkı ve pürüzsüz olmasını sağlarken cilt yüzeyinde herhangi bir iz veya hasar oluşumuna neden olmaz.

Ultherapy ameliyatsız yüz germe uygulaması tamamen güvenli ve herhangi bir yan etkisi bulunmayan sonuçları itibariyle memnuniyet verici bir uygulamadır.

Uygulama öncesinde herhangi bir hazırlık işlemi gerektirmemekle beraber ciltte makyaj veya kozmetik herhangi bir ürün bulunmamasına özen gösterilmelidir. Uygulama öncesinde cildin temiz ve gözeneklerin açık olmasına dikkat etmek gerekir.

Ultherapy Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

Ultrason enerjisi tıp alanında 50 yıldan fazla bir süre güvenle kullanılmakla beraber klinik olarak herhangi bir yan etkisi olmadığı ispatlanmıştır. Çok ileri yaşlarda etkileri sınırla kalacağı için 65 yaş ve üzeri kişilerde destekleyici olarak uygulanabilir. 40 ve 65 yaş arasında cildinde kırışıklık ve sarkma olan kişilerde daha etkili sonuçlar vermektedir.

İleri derece sarkma meydana gelen kişilerin yapmış olduğu cerrahi uygulamalar neticesinde güvenle uygulanabilir ve tamamlayıcı tedavi görevi yerine getirir. Somut ve başarılı sonuçlar görmek isteyen kişilerin güvenle tercih etti ve son yıllarda giderek popüler hale gelen bu uygulama ile genç görünmek mümkün hale gelir.

Tekrar Yüz Germe Olmak Gerekir mi?

Ultherapy ameliyatsız yüz germe uygulaması tek seans olarak uygulanır. Ayrıca cerrahi yüz germe uygulamaları ile kombine şekilde yapılarak tamamlayıcı fonksiyon icra eder. Orta yaşlı kişilerde daha etkili sonuçlar ortaya çıkarılan ameliyatsız yüz germe uygulaması ileri yaşlarda etkisi daha sınırlı seviyelerde kalır.

Uygulama sonrasında kolajen üretimi tetiklenir ve etkileri kısa sürede ortaya çıkacaktır. Etkisi 2 sene sürecek olan bu uygulama sonrasında gerek görüldüğü takdirde uzman doktorlar tarafından işlenen tekrarı gerçekleştirilebilir.

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün müdür?

Ameliyatsız yüz germe uygulaması ile derin dokularda kolajen üretimi tetiklediği için başarılı sonuçlar ortaya çıkarız. Bu uygulama ile etkili ve kalıcı sonuçlar elde etmek mümkün hale gelmiştir.

Isı etkisi yapılmak istenen tabaka hedef alınarak doğrudan atış yapıldığı için kolajen üretimi sağlanır. Cerrahi olarak iz kalmasını istemeyen ve cerrahi kaygıları bulunan kişilerde güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Genç ve güzel görünme isteği kadın ve erkek tüm bireylerin arzu ettiği durumların başında gelir. Bundan dolayı ameliyatsız yüz germe gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedir. Cilde uygulanan yüksek ısı kolajen liflerinin tutulmasına neden olan hidrojen bağlarını kopararak tekrar kolajen üretimini tetikler.

Bu işlem sonrasında kolajen lifleri büzülerek ilk günkü gibi sıkı yapısına kavuşur. Daha sonraki süreçte yeni kolajen oluşumu ve doku tamiri gerçekleşerek cildin sıkı ve pürüzsüz görünüm elde etmesi sağlanır.

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Uzman ve tecrübeli kişiler tarafından gerçekleştirilen Ultherapy ameliyatsız yüz germe uygulaması yaklaşık olarak 2 yıllık bir etki süresine sahiptir. Kolay ve hızlı sonuç almak isteyen kişiler için uygun bir yöntem olan Ultherapy yüz başta olmak üzere birçok noktaya güvenli bir şekilde uygulanır.

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Bu uygulama tamamen güvenli ve herhangi bir yan etkisi bulunmayan estetik açıdan etkili sonuçlar ortaya çıkmıştır. Uygulama derinin alt tabakasına hedef olarak gerçekleştirildiği için uygulama sonrasında kişiler rutin sosyal hayatlarına dönebilirler.

Bu açıdan zaman sorunu yaşayan kişiler için çok daha cazip hale gelmektedir. Uygulama sonrasında kişilerin davranış şekillerini değiştirmeye ihtiyaç duyulmadan günlük hayatına dönmesi tavsiye edilir.

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Sonrası Belirgin İz Kalır mı?

Deri altına hedef alarak yapıldığı için deri yüzeyinde uygulama sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Çok nadir de olsa kızarıklık meydana gelebilir ancak bu durum bir iki saatlik sürenin sonunda tamamen ortadan kalkar.

Ultherapy ameliyatsız yüz germe uygulaması ile herhangi bir yara ve ameliyat izle oluşmadan gençleşmek mümkün hale gelir. Uygulama sonrasında kişiler rahatlıkla güneş ışığına çıkabilir ve rutin hayatlarına devam edebilirler. Yaz aylarında bile sorunsuz bir şekilde uygulanabilen Ultherapy diğer cilt germe yöntemlerine göre avantaj sağlamaktadır.

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Cerrahi olarak estetik işlem Ultherapy istemeyen kişilerin son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği yöntemlerin başında ameliyatsız yüz germe uygulamaları gelir. Yüz bölgesinde ileri derece deformasyon oluşmayan kişiler Ultherapy ameliyatsız yüz germe uygulaması ile başarılı sonuçlar elde edebilirler.

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Riskleri Nelerdir?

Ultherapy ameliyatsız yüz germe uygulaması güvenirliği kanıtlanmış ve yan etkisi bulunmayan cilt gençleştirme uygulamalarının başında gelir. Tek seans olarak gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde kolajen üretimi dedik dönerek daha sıkı ve pürüzsüz cilde sahip olmak kolay hale gelir.

Kısa sürede sonuçlarını görebileceğiniz Ultherapy uygulaması ile pürüzsüz cilde sahip olmanız mümkündür. Yüz bölgesinde, gıdı ve çene altında meydana gelen sarkmalarda, boyun bölgesi ve dekolte kasımın Dağı oluşan sarkma ve kırışıklıklar bu uygulama sayesinde herhangi bir risk teşkil etmeden sıkılaştırmak mümkündür.

Ultherapy Ameliyatsız Yüz Germe Fiyatları 2023

Bu uygulama tamamen kişi ihtiyaçları göz önünde bulundurularak belirlenir. Yapılacak olan atış miktarı, uygulamayı yapacak olan merkezde hekimin tecrübe ve bilgi birikimi, tedavi edilecek bölge sayısı göz önünde bulundurularak ultherapy fiyatları belirlenir.

Güncel fiyatların takip edilebilmesi adına uygulama Merkezi veya hekim ile irtibata geçerek bilgi sahibi olmak mümkündür. Ultherapy ameliatsız yüz germe fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik