İple Askı Yöntemi

İple Askı Yöntemi

İple Askı Yöntemi Nedir?

İple Askı Yöntemi; Yerçekiminin etkisi ve yaşlanma sonucunda kişilerin cilt yapısında meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar kişi psikolojisini olumsuz etkileyerek sosyal hayatını etkiler.

Bundan dolayı kişiler daha genç ve dinamik görünüme sahip olmak isterler. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen iple askı yöntemi sayesinde her yaşta güzel, pürüzsüz ve dinamik bir cilde sahip olurlar.

Cildimiz yaşın ilerlemesi, genetik nedenler, cildi olumsuz olarak etkileyen sigara, alkol, stres, düzensiz beslenme cildin daha erken yaşlanmasına ve yapısının bozulmasına neden olur.

Sebebi ne olursa olsun iple askı yöntemi sayesinde tüm bu olumsuz sonuçları ortadan kaldırmak mümkündür. İnsan vücudu için özel olarak tasarlanan ipler sayesinde yapısı ve görünümü bozulan cilt daha güzel ve enerjik hale gelir.

Özellikle çene kenarlarını toplayarak daha simetrik dudak ve burun hattı meydana getirir. Yüzdeki hacim yapısını toparlayarak güzel ve estetik görünüm elde etmemizi sağlar. Uzman hekimler tarafından yapılan bu uygulama kişi ihtiyaçları göz önünde bulundurularak kullanılacak ip sayısı belirlenir.

İple Askı Yöntemi ile Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Kalıcı ipler kullanılarak yapılan iple askı yöntemi cildin alt tabakasına özel olarak iplerin yerleştirilerek gergin bir görünüm elde etmek ve kolajen üretiminin tetiklenmesi sağlanır.

Uygulamanın yapılacağı alana lokal anestezi uygulandıktan sonra yukarı kaldırılacak bölgeye küçük bir kesi açıldıktan sonra ihtiyacı karşılayacak sayıda ip yerleştirilerek cildin sıkı ve pürüzsüz olması sağlanır.

Yüzde meydana gelen sarkmalar iple askı yöntem kullanılarak gergin ve sıkı cilt ortaya çıkararak yüzün yeniden şekillenmesi sağlanır. Klinik veya hastane ortamında uzman cerrahlar tarafından yapılan bu uygulama kişinin ihtiyacına göre kullanılacak ip sayısını hekim belirler.

Diğer yüz germe ameliyatlarına göre çok daha kısa ve iyileşme süreci daha hızlıdır. Herhangi bir iz meydana gelmeden acısız olan iple askı yöntem son yıllarda sıklık ve tercih ediliyor.

Orta seviye olarak tanımlanan yüz sarkmalarında, çene hattında oluşan deformasyon ile gıda bölgesindeki cilt sarkmalarında etkili sonuçlar veriyor. Kullanılan ipler daha sonra çıkarılmadan kendiliğinden eriyerek yok olurlar. Dolgu ve botulinum toksin gibi uygulamalar ile kombine şekilde yapılabilir.

İple Askı Yöntem Kimlere Uygundur?

Cilt tonunu güzelleştiren sarkmaları ortadan kaldıran iple askı yöntem yaklaşık olarak yarım saatlik kısa bir sürede gerçekleştirirler. Uygulama sonrasında cilt altına yerleştirilen özel ipler zaman içerisinde kendiliğinden kaybolur.

Bu uygulama sayesinde kılcal kan dolaşımı hızlanır hücre yenilenmesi hızlanarak kolajen üretimi istenilen seviyelere çıkar. Kol, göğüs, dekolte bölgesi, boyun, karın ve bacaklarda ip askı yöntemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan karışıklıklar ve sarkmalar kişilerin psikolojileri üzerinde ve sosyal yaşamlarında olumsuz etki yaparak yaşam kalitesini etkiler.

İple Askı Yöntem Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Herhangi bir ameliyat işlemine gerek kalmadan iple askı yöntem kullanılarak genç ve güzel görünmek mümkün hale gelir. Yan etkileri yok denecek kadar az olan bu uygulamada lokal anestezi uygulandığı için hekimin yapacağı tetkikler sonucunda uygun görülen adaylar işlem yaptırabilir. Hafif ağrı hissedilebilir ancak bu çok kısa sürelerde ortadan kalkacaktır.

Uygulama mutlaka tecrübeli ve uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmeli hekim ve uygulama merkezi doğru seçilmelidir. Tecrübeli ellerde güzel sonuçları ortaya çıkan iple askı yöntemi yaklaşık olarak 2 hafta sonra uygulama sonuçlarını görmek mümkündür. Uygulama öncesinde uygulama hakkında gerekli bilgilendirmelerin hekim tarafından yapılması önemlidir.

Uygulama süresi ve uygulama aşamaları hakkında bilgi sahibi olmak uygulamaya yapacak olan kişinin korkularını ortadan kaldıracaktır. Gergin ve uygulamanın yapıldığı belli olan ameliyatlı işlemlere göre daha doğal ve fark edilmesi oldukça güç olan bu yöntem ile kişilerin sosyal hayata adapte olmaları daha kolay ve kısa sürmektedir.

Ameliyatla yüz germe uygulamalarının alternatifi olmadığı da kişiler tarafından mutlaka bilinmelidir. Ağır seviyede sarkma ve kırışıklık meydana gelen kişiler de etkileri sınırlı seviyede kalacaktır. Belirgin doku kaybı veya deri sarkması meydana gelen kişiler de ameliyatlı uygulamalar daha kesin sonuçlar elde etmek için yapılabilir.

İple Askı Yöntem Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İple askı yöntem sonrasında kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebilirler. Uygulama sonrasında ki gün yüzün yıkanması tek önerilmez ayrıca cildi zorlayan tam çene açılması ve benzeri hareketlerden uzak durmak gerekir.

Yaklaşık 1 hafta boyunca sauna ve solaryum gibi sıcaklık artışının yüksek olduğu ortamlardan uzak durmak ve uygulama sonrasında ki gün kozmetik kullanımına ara verilmesi uygulamanın başarısı üzerinde etki yapmaktadır. Güneş ışınlarının doğrudan temas etmesinden kaçınılmalı yüzün ovuşturulması, masaj gibi uygulamalardan kaçınmak gerekir.

Yüzüstü yatma pozisyondan uzak durmak uygulamanın başarısını etkileyecektir. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve şişlik oluşabilir ancak birkaç gün içerisinde bu durumları ortadan kalkacaktır.

İple askı yöntem sonrasında temizliğe dikkat edilmeli enfeksiyonların önlenmesi adına bir hafta süreyle antibiyotik tedavisi yapılmalıdır. Ortalama kalıcılık suresi kişiden kişiye değişmekle beraber 2 yıldan 5 yıla kadar kullanılan ipin çeşidine ve çevresel faktörlere göre etkili olur.

Emilebilir (Absorbable) Caprolactone İp Nedir ve Etkisi Ne Kadar Kalır?

İple askı yönteminde kullanılan ipler tamamen emilebilen özelliklere sahiptir. Adından da anlaşılacağı gibi doku içerisine yerleştirildikten belli bir süre sonra absorbe edilir ve ipliğin türüne göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.

İple askı yöntem ile kullanılan tüm ipler steril ve doku içerisinde herhangi bir yan etki yapmayacak özelliklere sahiptir. Herhangi bir alerjik reaksiyon meydana getirmeden güvenle kullanılan bu ipler yaklaşık olarak 2 ay içerisinde tamamen eriyerek kaybolurlar.

Etkinliği ise 2 yıla kadar sürer. Cildin önceki durumuna yaşa ve çevresel faktörlere bağlı olarak iple askı yöntem süresi de değişir. Uygulama sonrasında kişiler ne kadar Dikkat ederse uygulamanın kalıcılığı da bu oranda artacaktır. Cerrahi işleme gerek kalmadan tek seans olarak uygulanan bu yöntem ile kısa hilelerde kalıcı sonuçlar elde etmek mümkündür.

İple Yüz Germe Fiyatları 2023

Lifting için tasarlanan ve üretilen ipler kullanılarak gerçekleştirilen iple askı yöntemi tamamen güvenli cilt dokusunun şeklini alarak doğal bir görünen elde etmenizi sağlar.

İple yüz germe fiyatları da uygulama Merkezi ve uygulamayı yapacak olan hekime göre değişkenlik gösterebilir. Kişi ihtiyaçları dikkate alınarak uygulamanın çerçevesi belirleneceği için fiyatlarda kişiden kişiye farklılık gösterebilir.

Kullanılan ipler ciltte kolajen cilt dokusunu uyardığı için kan dolaşımı hızlanır genç ve güzel bir cilde sahip olmak kolay hale gelmiş olur. Uygulama fiyatları ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler de uygulama merkezine başvurarak bilgi sahibi olabilirler. İple yüz germe fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik