Oksijen Terapi Tedavisi

Oksijen Terapi Tedavisi

Oksijen Terapi Tedavisi Nedir?

Oksijen Terapi Tedavisi; Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için her gün cilt bakımına ve cilt temizliğine önem vermek gerekir. Çünkü cildimiz hassas bir yapıya sahip olduğu için genetik ve çevresel faktörlerden olumsuz etkilenir. Bu konuda periyodik aralıklarla uzman desteği alarak profesyonel anlamda cildin ihtiyaçlarını karşılamak gerekir.

Sağlıklı ve güzel bir cilt aynı zamanda göze de hitap edeceğinden dolayı kişiler kendilerini ayna karşısında daha iyi hissederler. Bu doğrultuda hayati elementlerden biri olarak görülen oksijen terapi tedavisi cilt ve sağlık açısından önemli bir insandır. Bu uygulama sayesinde hücre bölünmesi kolaylaşarak cildin onarımı hızlanır.

Cildin yenilenmesinde büyük bir ihtiyaç olan oksijen yaşın ilerlemesi ile beraber tıkanan damarların işlevini yerine getirmeye başlar. Yani yaşlanma ile beraber cildin oksijen miktarı azalır ve böylece cilt tazeliğini yitirir. Bu nedenle uzman doktorlar gözetiminde oksijen terapi tedavi alarak gözeneklerin açılması sağlanır ve kan dolaşımı hızlanır.

Tıpta yaygın bir şekilde kullanılan oksijen terapi birçok cilt sorunu ile etkili bir şekilde mücadele eder. Yanık ve leke tedavisinde, göz altı morluklarında, vücut ödemlerinde, cilt renginin parlaklığını yitiren kişilerde ve sivilce akne tedavisinde kullanılır.

Oksijen Terapi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Genç, pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak amacıyla cilde oksijen terapi tedavi uygulanır. Cildin ihtiyaç duyduğu kadar oksijen cilt tabakalarına gönderilerek burada dokuların iyileştirilmesi amaçlanır.

Ayrıca dokuların onarılması ile birlikte kolajen üretimini gerçekleştiren fibroblastlar yeniden hareketlerek hücre yenilemeye başlarlar. Özel bir cihaz yardımı ile gerçekleşen oksijen terapi tedavi belli dozda vücuda gönderilir.

Terapi sırasında vücuda gönderilecek oksijen miktarı tamamen kişinin cilt yapısına ve hasarlarına bağlıdır. Uygulama sırasında vücuda püskürtülen oksijen terapi ile birlikte vücudun gereksinim duyduğu vitamin ve mineraller de içerisine eklenir. Oksijenle birlikte cilde uyumlu bir şekilde kullanılan vitaminler ve cilt tarafından emilir. Bu yöntem sayesinde istenilen etkili ve başarılı sonuca ulaşanlar.

Oksijen terapi tedavi sırasında cildin ihtiyaç duyduğu vitamin ve enzimler belirlenir. Cilt tarafından püskürtülen oksijen ile birlikte hazırlanan vitamin, enzim ve hyaluronik asit türü maddelerinde emilimi sağlanır.

Dolayısıyla birçok kişi oksijen terapi tedavi ile gençleşir ve sıkı bir vücuda sahip olur. Oksijen terapi bazı cilt bakım yöntemleri ile kombine edilerek kullanıldığı takdirde cildi pürüzsüz ve gözeneklerden arındırılmış yapıya kavuşturur.

Oksijen Terapi Tedavi Kimlere Uygulanır?

Cildin üst tabakasını oluşturan epidermisin hassas yapısına zarar vermeden basınçlı enjeksiyon ile oksijen alt tabakalara gönderilir. Böylece yorgun ve işlevini yitirmiş hücreler yeniden canlandırılır.

Özellikle yüzün parlak ve diri bir görünüme kavuşması için tercih edilen oksijen terapi tedavi cildin sıkılaşmasını sağlayarak ince çizgileri ve kaz ayaklarını yok eder.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oksijen terapi yaygın bir şekilde kullanılır. Bu uygulama cilt sağlığına önem veren kişiler tarafından tercih edilir. Özellikle yağlı, lekeli ve ince çizgilerin olduğu ciltlerde etkili sonuçlar ortaya çıkarır.

Dolayısıyla 25 yaşından sonra azalmaya başlayan kolajen üretimi kişi estetik ve sağlık açısından rahatsız etmeye başlar. Çünkü cildin kendini yenilemesi yavaşlar ve bu durum cilt sorunlarına neden olur.

Bu tür durumlarda belli donanıma sahip eğitimli kişiler tarafından cilde uygulanan oksijen terapi tedavi ile cildi ölü hücrelerden arındırmak ve yorgun görünümü ortadan kaldırmak gerekir.

Yaşlanmayla birlikte hücre bölünmesi azalır ve cilt incelmeye başlar. Elastiki yapısını yitiren cilt kırışarak parlak ve canlı görünümünü yitirir. Yaşın neden olduğu cilt lekeleri meydana gelir. Bu durum karşısında oksijenin cilt için önemini bilmekte yarar vardır.

Çünkü oksijen cilde hayat ve sağlık kazandırır. oksijen sayesinde hücreler enerji kazanarak yenilenme özelliğine sahip olurlar. Böylece cilt her zaman gergin sıkı ve sağlıklı görünür.

Oksijen Terapi Tedavi Kullanım Alanları

Deneyimli ve eğitimli kişiler tarafından uygulanan oksijen terapi pek çok alanda tercih edilir. Kullanım alanlarına baktığımız zaman oksijen terapi tedavi daha çok yüzün nefes almasında ve sıkılaşmasında tercih edilir. Cilde gönderilen oksijen ile birlikte vitamin ve enzimler cildin rahatlamasını ve canlanmasını sağlar.

Cilt yenileme ve bakımı konusunda oksijen terapi bilinçli kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Oksijen terapi sadece cildin ve hücrelerin yenilenmesinde değil uçuk tedavisinde leke izlerinde, baş ağrısında, uyku problemi bulunan kişilere kanser tedavisi sırasında tercih edilir. İnsan yaşamının vazgeçilmez elementlerinden biri olan oksijen günümüzde pek çok alanda kullanılır.

Özellikle tıpta yaygın bir şekilde kullanılan oksijen daha çok solunum yolu rahatsızlığı yaşayan kişilere uygulanır. Bunun dışında cilt problemleri eklem rahatsızlıkları ve gençleşmek amacıyla da oksijen terapi tedavi tercih edilir. Oksijen terapi vücutta biriken tüm toksinler dışarı atar. Kötü toksinlerin vücuttan atılması ile birlikte kişi kendini rahatlamış ve enerjik hisseder.

Oksijen Terapi Tedavisi Fiyatları 2023

Günümüzün yeni trend uygulamalarından biri olan oksijen terapi giderek yaygınlık kazanarak her geçen gün daha fazla talep ediliyor. Bu doğrultuda işlemi gerçekleştiren uzman ve deneyimli kişiler kişinin ihtiyacı doğrultusunda kontrollü bir şekilde oksijen terapi tedavi ile beklentileri karşılar.

Oksijen terapi uygulamasının giderek yaygınlık kazanması ve insanlar tarafından bilinmesi tercih edilmesini arttırmıştır. Bu nedenle birçok kişi oksijen terapi tedavisi fiyatları konusunda bir araştırma içerisine girerek fikir sahibi olmayı amaçlar.

Tedavi yöntemi, tedavinin gerçekleşeceği alan, tercih edilen klinik ve tedaviyi gerçekleştirecek doktorun deneyimi fiyatların belirlenmesinde belirleyici olur. Oksijen terapi tedavisi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik