Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir?

Profesyonel Cilt Bakımı; Mevsimsel geçişler, hormonal bozukluklar, kötü yaşam tarzı ve düzensiz beslenme cildi olumsuz etkiler. Hassas yapıya sahip olan cilt zamanla nem dengesini kaybederek deformasyona uğrar.

Bu durum kişiyi estetik açıdan ne kadar rahatsız etse de sağlık açısından da bazı cilt sorunlarına yol açar. Özellikle cilt üzerinde oluşan akne, siyah nokta ve koyu lekeler cildin gözeneklerini tıkayarak pH dengesini bozar. Dolayısıyla profesyonel cilt bakımı ideal bir seçim olacaktır.

İnsanlarda yaşın ilerlemesi ve olumsuz hava koşullarının etkisiyle cilt sorunları baş gösterir. Cilt üzerinde oluşan ölü hücreler cildin sağlıksız ve mat görünmesine neden olur. Bu nedenle cilt bakımı için ekipman ve cilt bakım ürünlerinin kullanıldığı profesyonel cilt bakımı tercih edilmelidir.

Cilt sorunlarını ve hasarlarını minimum düzeye indirmek amacıyla periyodik aralıklarla cilt bakımı yaptırmak gerekir. Yapılan profesyonel müdahale sonucu cilt ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri alarak nem dengesini korur. Böylece cilt sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme sahip olur.

Profesyonel Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Cildin periyodik aralıklarla bakıma ihtiyacı vardır. Bu bakım her ne kadar birçok kişi tarafından evde yapılmaya çalışılsa da her zaman istenilen sonuç elde edilmeyebilir.İsminden de anlaşılacağı üzere profesyonel cilt bakımı yeni nesil uygulamalar kullanılarak yapılır.

Cilt bakımı için yürütülen hizmetler cildin yapısına uygun bir şekilde planlanır. Dolayısıyla zil analizi yapılır ve yapılan analiz doğrultusunda cilt hasarları tespit edilir. Ardından derinlemesine temizlenen cilt ozon buharı ile yumuşak hale getirilir. Böylece tıkalı gözenekler açılır ve cildin nefes alması sağlanır. Cildin ihtiyaç duyduğu hyaluronik asit ve benzeri maddeler cilde enjekte edilerek kolajen üretimi artırılmaya çalışılır.

Profesyonel cilt bakım uzman dermatologlar ve hekimler gözetiminde cildin ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleşir. Cilt için gerekli peeling ve maskeler hazırlanır. Hazırlanan bu maskeler içerisinde vücuda uyumlu üretilen vitamin, mineral ve meyve asitleri bulunur. Yapılan tüm aşamalardan sonra sildin pH dengesi sağlanır ve cilt nefes almaya başlar.

Cilt Bakım Kimlere Uygulanır?

Cilt yapısına uygun doğru ürünlerin kullanılması ile yapılan profesyonel cilt bakım tüm cilt problemlerini etkili bir şekilde gidermeye çalışır. Eğitimli kişiler tarafından planlanan profesyonel cilt bakım kadın erkek tüm hastalara yapılabilir.

Cilt problemi yaşayan 20 yaş üzeri tüm bireyler profesyonel cilt bakım yaptırarak yaşadığı bu problemi giderebilir. Cilt 27 28 günde bir kendini yeniler. Bu nedenle cilt bakımını ayda bir yaptırmak cildin canlılığı açısından önemlidir. Çünkü cilt hassas bir yapıya sahiptir ve bu nedenle olumsuz hava koşullarından hızlıca etkilenir.

Cilt Bakım Faydaları Nelerdir?

Hem sağlık hem de estetik açıdan cildin bakım ve temizliğine önem vermek gerekir. Yapı itibariyle insan cildi hassas bir özelliğe sahiptir. Bu konuda bilinçli kişiler eğitimli ve deneyimli cilt bakım uzmanlarından profesyonel cilt bakım alarak sağlıklı bir cilde sahip olurlar. Böylece yıpranmış olan cilt ihtiyaç duyduğu vitamin mineral ve enzimleri alarak daha hoş ve güzel bir yapıya sahip olabilir. Profesyonel cilt bakımının yararları şu şekildedir:

  • Cilt yağ ve kirlerden arınarak tüm kötü toksinlerden arındırılır
  • Ozon buharı ile yumuşatılan cilt üzerinde bulunan tüm tıkalı gözenekler açılır
  • Ölü hücrelerin cilt üzerinden uzaklaştırılması ile birlikte cildin kolajen üretimi artar ve böylece kan akışı hızlanır
  • Güneş ışınları ve hava koşullarından olumsuz etkilenen cilt ihtiyaç duyduğu hyaluronik asit içerikli tüm vitamin ve mineralleri yapılan işlemler sırasında alır böylece nemli bir görünüme kavuşur.
  • Kan dolaşımının hızlanması ile birlikte ciltteki eşitsiz renk tonları düzelmeye başlar.

Cilt Bakım Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Profesyonel cilt bakımı almak isteyen kişilerin öncelikle bu konuda referans sahibi kliniklerden destek alması gerekir. Uzman ve deneyimli kişilerin bu konuda yeterli donanıma sahip olması hastanın beklentisini en iyi şekilde karşılayacaktır. Profesyonel cilt bakım öncesinde doktor ile yapılan ön görüşme sırasında hastanın cilt sorunları ve cilt yapısı analiz edilerek doğru tedavi yöntemi belirlenir.

İşlem sırasında kullanılacak maddelere karşı alerjisi olup olmadığına bakılır. Ayrıca profesyonel cilt bakımı alacak kişilerin uygulama öncesinde kullandığı birtakım ilaçlara ara vermesi gerekir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar uygulamadan 7 gün önce bırakılmalıdır.

Profesyonel Cilt Bakım Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Cilt bakımı sonrası kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım hususlar bulunur. Yani yapılan işlemin etkisini uzun süre devam ettirebilmesi için kişinin uzman doktor tarafından tavsiye edilen uygun nemlendirici ve solüsyonlar kullanması gerekir.

Sabah akşam cilt yıkanarak temiz tutulmalıdır. UV ışınlarına karşı yüksek faktör özelliğine sahip güneş kremleri tercih edilmelidir. Profesyonel cilt bakım sonrası ilk 2 gün makyaj yapılmamalı ve cildi olumsuz etkileyen kötü ortamlardan kaçınılmalıdır.

Cilt Bakım Neden Gereklidir?

Cilde gereken özenli bakım yapılmadığı takdirde cilt üzerinde ölü hücreler meydana gelir ve bu durum cildin mat bir görüntüye sahip olmasına neden olur. Bu durum beraberinde cilt üzerinde siyah nokta ve aknelerin oluşmasına ortam hazırlar. Böylece cilt üzerinde pürüzlü bir görüntü meydana gelir ve kişi estetik açıdan rahatsız olur. Bu tür olumsuzluklarla karşılaşmamak için ayda bir ya da iki ayda bir profesyonel cilt bakım yaptırmak gerekir.

Profesyonel cilt bakımı önemlidir çünkü uygulamayı gerçekleştiren kişiler bu konuda gerekli bilgi ve donanıma sahipler. Her ne kadar birçok kişi kendi kendine cilt bakımı yapmaya çalışsa da profesyonel anlamda başarı ve kalıcılık elde edilemez. Dolayısıyla her zaman işi uzmanına yaptırmak gerekir.

Cilt Bakım Aşamaları Nelerdir?

Güzellik merkezleri ve kliniklerde uzman kişiler gözetiminde yapılan profesyonel cilt bakım belli aşamalardan meydana gelir. Her aşama kontrollü bir şekilde yürütülür ve ortaya istenilen sağlıklı görüntü çıkar.

Öncelikli olarak hastanın cilt yapısı analiz edilir ve cildi tıkayan gözenekler açılarak ölü hücreler vücuttan atılır. Derinlemesine yapılan cilt temizliğinin ardından peeling uygulamasına geçilir.

Peeling uygulaması sonrası cilde verilen ozon buharı ile cilt yumuşak hale gelir. Böylece cilt üzerinde oluşan tüm siyah noktalar temizlenir. Siyah nokta ve sivilcelerin temizlenmesi ile birlikte gözenekler sıkılaşmaya başlar ve cilde lifting uygulaması yapılır. Son aşamada ise cildin ihtiyaç duyduğu bileşenlerden hazırlanan karışım cilde uygulanarak istenilen başarılı sonuç elde edilir.

Profesyonel Cilt Bakım Fiyatları 2023

Cilt bakımı konusunda hassas ve bilinçli kişiler periyodik aralıklarla profesyonel anlamda yürütülen cilt bakım hizmetlerinden yararlanmayı tercih edenler. Cildin akne ve kirlerden arındırılarak yağ dengesinin sağlandığı profesyonel cilt bakımında cildin nefes alması sağlanır. Sağlıklı bir görünüme kavuşan cilt parlak ve ışıl ışıl görünür.

Ortaya çıkan başarılı ve muhteşem sonuç sonrası birçok kişi profesyonel anlamda cilt bakımı uygulamalarını tercih ediyor. Bu nedenle öncelikli olarak insanlar cilt bakımı fiyatlarını merak ediyorlar. Fiyatlar hakkında net bir rakam söylemek mümkün değildir. Çünkü cilt bakımı kişinin cilt tipi ve yaşadığı problem doğrultusunda planlanır.

Bu nedenle profesyonel cilt bakımı fiyatları kişiye özel olarak belirlenir. Profesyonel cilt bakımı fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için  bizler hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

INSTAGRAM
bbmpoliklinik