Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Epilasyon

blank

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon vücudun belirli bölgelerinde bulunan tüylerin lazer sistemi ile yok edilmesi yönteminin adıdır. Uygulanırken titizlikle yerine getirilmesi gereken işlem basamakları vardır. Lazer sisteminin kendine has özellikleri içinde yer alan renge duyarlılık aşaması vardır.

Renk seçimine dikkat ederken rengi koyu olan tüyleri belirlenmiş olan seanslar sonrasında ortadan kaldırmayı hedefler. Lazer epilasyon kıl köklerinin lazer yöntemi ile yakılması ve elde edilen sonuçların da tatmin edici olmasını amaçlayacaktır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Bakımlı olmak isteyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Seansların düzenli bir biçimde uygulanması alınacak olan sonuçların etkili olmasını sağlayacaktır.

Geliştirilmiş olan özelliklerin kullanılması ve en çok tercih edilen yöntemler esnasında titizlikle işlem yapıldığı gözlemlenir. Belirlenmiş olan kıl köklerinin yanmasının sağlanarak tüyler kısaltılır bu amaçla yanması daha kolay olacaktır. Lazer epilasyon ortalama yirmi yıl gibi bir süredir üzerinde çalışmalar yapılan bir alan olarak belirlenmiştir.

Yoğun bir şekilde günümüzde bakımlı olmayı tercih eden birçok kişi tarafından kullanıldığı görülür. Tüylerin yapısına sonuçların değişkenlik göstereceği bir işlemdir.

Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer epilasyon geçmişten bu yana uygulanması ile birlikte çeşitli yöntemlerin kullanıldığı bir uygulamadır. Kullanım durumlarına göre çeşitli yöntemleri de beraberinde getirmesi bireylere farklı seçenekleri sunarak ön plana çıkmayı başarmıştır.

Uygulama sistemleri içinde epilasyon çeşitlerini incelemek gerekirse Diode lazer başta olmak üzere yok edilmesi amaçlanan tüylerin azaltılmasını hedefler. Bunun yanı sıra kullanılan bir diğer yöntem ise Alexandrite lazer epilasyodur. Bir diğer yöntem ise Nd Yag epilasyon da bir başka çeşit olarak belirlenmiştir.

Kullanılan epilasyon yöntemlerinin istenilen sonuçları verebilmesi için düzenli ve rutin aralıklarla yapılması uygun görülür. İşlem sıralamasına dikkat edilerek titizlikle gerçekleştirilmesi gereken bir uygulama olarak yerini almıştır.

Lazer Epilasyon Kimler İçin Uygulanır?

Bakımlı olmayı ilke olarak belirlemiş aynı zamanda vücudunda istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok etmeyi hedefleyen kişiler için uygulanır. Özellikle genetik veya hormon dengesinden dolayı aşırı tüylenme sorunu yaşayan bireyler için sıklıkla uygulanan yöntemler arasında yerini almıştır. Kullanım amaçlarına uygun olarak geliştirilmeyi amaçlayan lazer epilasyon sayesinde birçok kişi memnun kalmış kalıcı sonuçlar alınmaya başlandığını belirtmişleridir.

Çeşitli incelemeler yapılarak en iyi sonuç veren yöntemler araştırılmış ve bu doğrultuda incelemeler yapılmıştır. Esas olarak kullanılan yöntemlerin uygulama esnasında etkili sonuçlar vermesi de önem kazanmış olacaktır. Bireylere göre değişiklik göstermiş olan epilasyon yöntemlerinin etkisi kişilere göre de değişiklik göstermiş olur.

Epilasyonun Etkileri,

Uygulama yapılan kişinin;

 • Ten rengi ve cilt tipine,
 • Kıl yapısına,
 • Hormonal durumuna,
 • Yaşına,
 • Uygulama öncesi ve uygulama süresince kullandığı ve kullanacağı ilaçlara,
 • Geçirdiği veya devam eden sağlık sorunlarına, Kullanılmakta olan protezlere,
 • Uygulama yapan kişinin uzmanlığına,
 • Uygulama yapılan cihazın kişiye uygun olup olmamasına,
 • Seans sayısına ve düzenli olarak yapılıp yapılmamasına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Lazer uygulanan bölgelere belirli bir süre;

 • Kese ve peeling yapılmamalıdır,
 • Duş alınacak suyun sıcak olmamasına dikkat edilmelidir,
 • Solaryuma girilmemelidir ve güneşlenilmemelidir.

Epilasyon İçin Uygun Yaş Aralığı Nedir?

 • Hormonlarımız, vücudumuzda bulunan tüylerin gelişiminde önemli bir etkendir. Hormonlarımızın düzensiz olması, vücudumuzda tüylenmeye yol açabileceği gibi lazer epilasyon uygulamalarının etkinliğinin düşmesine de neden olabilir.
 • Gelişimini tamamlamamış, ergenlik çağında bulunan kişilerin ve hamilelik sürecinde olan kişilerin hormonlarının düzensiz olarak çalıştığını söylemek mümkündür.
 • Epilasyon yaptırmak için bulunduğunuz yaşın öneminin, hormonal durumunuzla alakalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda, sonuç etkinliğinizin düşük olabileceğini göz önünde bulundurarak hareket etmenizi tavsiye ediyoruz.

Epilasyonlar Kaç Seans Yapılmalıdır?

 • Epilasyon kişinin kıl yapısına, ten rengine, uygulama yapan kişinin uzmanlığına, uygulama yapılan cihazın uygunluğuna, uygulamanın düzenli olarak yapılıp yapılmamasına ve buna benzer etkenlere bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama olarak 6-8 seansta işlem tamamlanmaktadır.

Epilasyonun Uygulanabileceği Bölgeler:

 • Kişinin cilt ve kıl yapısının uygunluğuna bağlı olarak ihtiyaç duyulan bölgelerde yüz ve tüm vücut lazer epilasyon olarak uygulanır.

Epilasyonların Kullanım Alanları

Lazer epilasyon kullanım alanları kişilerin tercihlerine göre değişmekle birlikte özellikle belirlenmiş alanlara uygulanması söz konusudur. En çok tercih edilen bölgelerden biri olarak yüz bölgesi olmakla birlikte en zorlayıcı bölgelerden biri olarak görülmüştür. En ideal ve uygun yöntemlerin seçilerek karar verilmesi bu doğrultuda yapılacak çalışmayı da etkilemiş olur.

Yüz bölgesinde bulunan tüylerin yoğunluklarına göre alınan sonuçların da etkisi farklılık göstermiş olacaktır. Epilasyon yöntemlerinin uygulama aşamaları başta olmak üzere alınacak olan sonuçların özellikleri de etkili olur. Epilasyon yöntemlerinin kullanıldığı bir diğer kullanım alanları ise vücut bölgelerinde genital bölge, koltuk altı, alt bacak bölgesi olmak üzere kısımlara ayrılmıştır.

Uygulama sonrası en iyi sonucu verecek olan kısımlar da farklılıklar göstermiş olur. Epilasyon uygulama aşaması ne kadar önemli ise alınan sonuçların özellikleri de bu derece önemli olacaktır. Bireylerin özelliklerine göre farklılık gösteren bir niteliğe de sahip olduğu görülür. Epilasyon da uygulanan diğer bakım işlemleri gibi düzenli olduğu sürece olumlu sonuçlar verecektir.

Epilasyon Uygulaması

Bireylerin seçimlerine göre karar verdikleri vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesini amaçlayan bir yöntem olarak belirlenmiştir. Bu yöntemin etkili olarak incelenerek kısa sürede sonuç alınması için rutin olarak düzenini koruması gereklidir.

Rutin aralıklarla yapılan epilasyon uygulamaları beklenilenden de daha kısa sürede sonuç verebilir. Öncelikle kıl köklerinin yakılması hedeflendiğinden aynı zamanda kısaltılma süresi de önemli bir yere sahiptir. Kısaltılan tüyler yakılınca beklenilen seviyeye taşınması da istenilen sonuç için önemlidir.

Epilasyon uygulamaları alınan sonuçların düzeyine göre tercih edilir. Vücudun hangi bölgesinde uygulanmak isteniyorsa buna göre karar verilir ve düzenlemeler yapılır. Yapılan programa uygulaması lazer epilasyon uygulamalarının etkili olmasını sağlayacaktır.

Erkek Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon bakımlı kadınların tercihi olduğu kadar erkekler içinde önemli bir yere sahip olan uygulamalar arasında yerini almıştır. Günümüz dünyasında bakımlı erkeklerin de kendilerini daha iyi hissedebilmek ve daha iyi görünebilmek amacıyla epilasyon yaptırdıkları tespit edilmiştir.

Erkekler için de vücudun belirli bölgelerinde uygulanacak olan epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerin yok edilmesi hedeflenmiş olacaktır. Belirlenmiş olan bu hedefin doğru ve etkili sonuçlar vermesi için kaliteli cihazların kullanılması uygun görülmüştür.

Epilasyon Cihazları

Kişilerin isteklerine göre seçilmiş olan yöntemin kapsamına göre kullanılan cihaz da farklılık göstermiş olur. Uygulama esnasında kullanılan cihazların özellikleri ve istenilen sonucu vermesi de bu kapsamda değerlendirilmiştir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Epilasyon merkezleri uygulama koşullarına göre kurulmuşlardır. Bu merkezlerde sağlıklı ve hijyen koşullarının sağlanarak istenilen seviyede sonuç alınması için çeşitli çalışmalar yapılır. Epilasyon merkezlerinde uygulanan yöntemlerin ve kullanılan cihazların özellikleri de alınacak sonuçları tamamen etkileyecektir. Lazer epilasyon merkezleri içinde kullanılacak yönteme karar veren bireylerin tercihleri son derece önemlidir.

Uygulanan yöntemlerin özellikleri ve aynı zamanda cihazların steril olması da etkili sonuçların alınmasını kolaylaştıracaktır. Bu sayede karar verilen yöntemin içeriklerini araştıran kişiler hangi aşamalardan geçeceklerini incelemiş ve öğrenmiş olacaklardır. Bireylerin fiziki yapıları olduğu kadar hormon dengelerine göre değişiklik gösteren sonuç alma süreçleri vardır. Alınan sonuçların kalıcı olarak devam etmesi için belirlenmiş olan seansların tamamının bitirilmesi uygun görülmüştür.

Epilasyonun Faydaları

Vücudun belirli bölgelerinde bulunan istenmeyen tüyleri yok etmeye yönelik bir işlem olduğu için kişilerin kendilerini daha bakımlı hissetmelerini sağlayacaktır. Hormonlar sebebiyle aşırı tüylenme sorunu yaşayan kişilerin bu olumsuzluktan kurtulabilmeleri için etkili olan yöntemlerin başında geldiği tespit edilmiştir.

Epilasyonların kalıcı sonuçlar vermesi ve istenilen kalitede bir işlem yapılması bu sayede bireylerin memnun kalması sağlanmış olur. Uygulama sonucunda etkili çözümlerin alınması ve devam ettirilmesi bu sürecin daha etkili geçmesini sağlayacaktır.

Lazer Epilasyon Yorumları

Bireylerin yorumları aldıkları sonuçların kalıcılığına göre de değişiklik göstermiştir. Kişilerin fiziki yapıları başta olmak üzeri tüylerin yoğunluğu da etkili sonuçların alınmasını etkilemiştir

Epilasyon uygulamaları sonrasında alınan sonuçların düzeyine göre alınan yorumlar doğrultusunda birçok kişinin memnun kaldığı saptanmıştır. Düzenli ve rutin aralıklarla işlemi devam ettiren kişilerin aldığı sonuçların etkileri daha etkili olmuştur.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2021

Lazer epilasyon uygulamaları kullanılan yöntem ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Aynı zamanda lazer epilasyon yaptırmaya karar veren kişilerin fiziki yapılarına göre değişiklik gösteren fiyat aralığı mevcuttur.

Tüm vücut ya da vücudun sadece belirli bölgelerinin uygulama esnasında tüylerinin yok edilmesi açısından belirlenir. Uygulanan yöntem ve seans özellikleri etkili olan temel özellikler arasında yer almıştır. Lazer epilasyon fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.