FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE saç ekimi saçların özellikle lokal anestezi yöntemiyle çıkarıldığı bir yöntem olarak tanımlanır. Tek tek lokal anestezi ile çıkarılan saç kökleri aynı zamanda köklerin saçsız alana nakledilmesiyle oluşturulur. Bu sayede en çok kullanılan yöntemler arasında yer aldığı tespit edilmiştir.

Herhangi bir ağrı ve iz oluşturmadığı için dünya genelinde en çok tercih edilen saç ekim yöntemi olarak görülür. Belirgin özelliklerinin yanı sıra incelenerek dünya genelinde tercih edilmesi önem kazanmıştır. Sizler de fue saç ekimi hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE saç ekimi esnasında kesi oluşmadığı için aynı zamanda dikiş de atılmadığı için kullanım alanı yaygınlık göstermiştir. Saç ekimi yapılmadan önce belirli bir hazırlık dönemi oluşturulur.

Örneğin uzman kişi tarafından inceleme ve analiz yapılması en önemli basamak olarak görülür. İnceleme sonrasında hangi alana yoğunlukla saç ekileceğine karar verilmiş olur.

Özellikle köklerin alındığı yerlerde küçük çizikler oluşur. Ancak herhangi bir dikiş izine rastlanmadığı kanıtlanmıştır. FUE saç ekimi geliştirilen yöntemin usulüne uygun olarak kullanılmasını gerektirdiği gibi alınan sonuçların da beklenen düzeyde olması kapsamın tercih düzeyini arttırmıştır.

Saç ekimi öncesi, işlem sırası ve özellikle işlem sonrasında da alınan sonuçların düzenlenmesi ile ön plana çıkmıştır. Her aşamanın tek tek kontrol edilerek uygulanması alınan geri bildirimlerin olumlu olmasını sağlayacaktır.

Kişilerin karar vermesinden sonra özellikle lokal anestezi yöntemi ile birlikte gün içerisinde birtakım ara verme yöntemleri kullanılarak yapılan uygulamalardır. Gün içinde ara verilerek yapılan bir yöntem olduğu için alınacak olan sonucun kalitesine de dikkat çekilmiş olacaktır.

Özellikle belirlenecek olan saç çizgisinin tasarım yapılacağı esnasında belirlenmesi işlem yaptıracak kişi ile beraber karar verilmesi söz konusudur. Sahip olduğu özellikler ve uygulama esnasında kullanılan yöntemlerin geliştirilmesi her geçen gün artış gösteriyor. Bu sayede tercih edilen saç ekim önemini korumaya devam ediyor.

Öncelikle saç köklerinin çıkış yönünün iyi bir biçimde ayarlanması ve bu doğrultuda düzenli olmasının sağlanması önemlidir. Bu sebeple uzman kişilerden destek alınması önem taşır. Yapılacak olan saç tasarımları ile birlikte saç yoğunluğunun iyi bir biçimde ayarlanması hususu önem taşır.

FUE Saç Ekim Kimlere Uygulanır?

FUE saç ekim saç ekimi yaptırmaya karar vermiş olan kişilerin aldıkları karar doğrultusunda uygulanacak bir yöntemdir. Saç ekimi için gerekli araştırmaları yapacak olan kişiler araştırma sırasında herhangi bir aksama ile karşılaşmamak için doğru ve güvenilir bir biçimde bilgi edinmeye çalışmalıdırlar.

Doğru ve güvenilir bilgiler doğrultusunda saç ekimi kararı veren kişiler sahip olduklar özellikler ile istediklerini eşleştirirler. Uzman kişi ile konuşularak saç çizgisinin nasıl belirleneceğine karar verilmiş olur.

Verilen karar sonrasında çıkıntı ve girintilerin nasıl olacağı hususunda da belirgin özellikler üzerinde durulmuş olur. En belirgin özellikle saç çizgisi olduğu için bu aşama oldukça önemli bir yere sahip olmuştur. FUE saç ekim sayesinde kişiler kendilerini aynada istedikleri gibi görebilmenin mutluluğunu yaşamış olacaklardır.

Dış görünüşünde radikal değişiklikler yapmaya karar verenler olduğu kadar çeşitli faktörlerle saçları dökülen kişiler için uygulanması söz konusudur. FUE saç ekim yaptırmak isteyen kişiler danışmanlar tarafından verdikleri kararın uygulama esnasında da herhangi bir pürüzle karşılaşmamak için gerekli önlemler alınır.

FUE Saç Ekim Yöntemi

Karar veren kişilere uygulanması ve alınan karar doğrultusunda işlemlere başlanılmasını kapsar. Lokal anestezi yöntemi ile saç köklerinin tek tek belirlenmiş olan yerlere uygulanması esası uygun kabul edilir.

Saç ekimi esnasında beklenilen düzeyde sonuç alınması ve bu doğrultuda geri bildirimlerin alınması beklenir. Uygulanan FUE saç ekim yöntem sayesinde ağrı ve dikiş izlerinin olmaması bu bakımdan beklenilen özellikler arasındadır.

Uygulama esnasında birçok hastanın beklediği en önemli özellik ağrı ve sızının en az seviyede olmasıdır. Belirlenmiş olan yöntemin uygulanması esnasında kişinin hangi aşamaların uygulanacağını bilmesi ve bu doğrultuda kararlı hareket etmesi ile alınan sonuçlar arasında bağlantı kurulmuş olur.

FUE Saç Ekimi Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Saç ekim öncesinde iyi bir biçimde yapılan araştırma sonrasında merak edilen tüm soruların yanıtları verilmeye çalışılır. Bu sayede daha çok merak edilen soruların listesi yapılır ve gönül rahatlığı ile uygulama aşamasına geçilmesi sağlanır.

Saç ekimi öncesinde hangi basamakların uygulanacağının bilinmesi ve bu doğrultuda adımlar atılması önemli bir yere sahip olmuştur. saç tasarımının yapılması ve yüz şekline en çok uyum sağlayacak olan yöntemin geliştirilmesi söz konusudur.

Saç ekimi öncesinde karar verilen saç çizgisi ve özellikle girinti ve çıkıntıların yönünde uygun bir biçimde düzenlenmesi gerekli görülen basamaklar arasında yerini almıştır. Bu sayede beklenilen sonuçların alınması adına ilk aşamalara geçilmiş olacaktır.

FUE Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Dökülmeye karşı dirençli olan ense bölgesinden alınan ekilmek üzere üzerinde durulan saç köklerinin uzunluk ve yönlerine doğru düzenlenmesinin yapılması gerektiği vurgulanır. Uygulama esnasında herhangi bir dikiş izinin olmaması birçok kişinin bu yöntemi kullanmak istemesinde etkili olmuştur.

Saç ekimi öncesinde bilinmesi gereken tüm basamakların sonrasında da etkilerinin görülmesi üzerinde incelemeler yapılmıştır. Yapılan işlem sonrasında alınan ve ekilen saç köklerinin saç köklerinin herhangi bir zarar görmemesi son derece önemlidir.

Saç kökleri için açılan kanalların lokal anestezi yöntemi ile uygulanması ve tek tek yerleştirilmesine dikkat edildiği için sonraki süreçte oldukça önem kazanmıştır. İşlem sonrasında saç köklerinin herhangi bir zarar görmemesi için dikkat edilmesi ve korunması gerektiği belirtilmiştir.

Ekilen saç köklerinden özellikle çıkan saçların bir ay içinde dökülmeye başlandığı gözlenmiştir. Sadece bir süreç olduğu bilinir ve bu doğrultuda gözleler yapılmış olur. Beş ay içerinde kalıcı saçların çıkmaya başladığı gözlemlenmiştir.

FUE Saç Ekim Yaptıranlar

Memnun kalanların sayısı her geçen gün artış göstermiştir. İstenilen saç tasarımlarının yapılması ve bu sayede beklenilen sonuçların alınması bakımından ayrı bir yere sahip olmuştur.

Saçları yaptırıp memnun kalanların sayısı her geçen gün artmakla birlikte verimli bir biçimde saçların çıktığı için memnun kaldıkları gözlenmiştir. Saç tasarımlarının incelenmesi ve beklenilen sonuçlarla karşılanması saç ekimi yaptıranlar için önem kazanmıştır.

FUE Saç Ekim Yorumları

Saç ekim yorumları ve kişilerin büyük bir çoğunluğu memnuniyetlerini dile getirmişlerdir. Özellikle alınan sonuçların olumlu olması ve beklenilen düzeyde olması işlemi uygulayanları memnun ettiği gözlenmiştir.

Saç ekimi sonrasında da dikkat edilecek unsurların incelenmesi ve bu bakımdan etkili olduğunun görülmesi de alınan sonuçlar arasında yer almıştır. Alınan sonuçların olumlu olması ve beklenilen düzeyi de karşılaması gözlemlenen sonuçlar arasında yer almıştır.

FUE Saç Ekimi Fiyatları 2023

FUE saç ekim fiyatlandırma konusunda kullanılan yöntemin özellikleri ve süresine göre değişiklikler göstermiş olacaktır. Saç kökü miktarı ve diğer özellikleri başta olmak üzere değişiklik göstereceği için sabit bir fiyatlandırma da söz konusu değildir.

Kullanılan tekniğin nitelikleri ve saç köklerinin yoğunluğuna göre de fiyat aralıklarının değiştiği gözlenmiştir. Bu sebeple sabit bir fiyat verilmesi mümkün değildir. Fue saç ekimi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Hizmet Form

WHATSAPP
0533 512 94 27

TELEFON
0216 334 73 61

INSTAGRAM
bbmestetik