Burun Dolgusu

BURUN DOLGUSU

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu, yüzümüzün farklı bölgelerinde kullanılan dolgu malzemesi olan Hyaluronikasitin burun bölgesinde kullanılması ile gerçekleştirilen estetik uygulamadır. Burun Dolgusunun uygulama prensipleri, yüzümüzün diğer bölgelerinde gerçekleştirilen yüz dolgusu uygulamaları ile aynıdır. Dolgu malzemesinin burun bölgesine uygulanmasının asıl sebebi, cerrahi bir müdahaleye gerek olmadan estetik sorunların azaldığı veya ortadan kaldırıldığı bir görünüm elde edilmesidir.

Burun Dolgusu Etkileri:

  • Burun eğriliklerinin giderilebilmesi veya sorunun hafifletilebilmesine yardımcı olur,
  • Ameliyat sonrasında oluşan problemlerin ortadan kaldırılmasına destek olur,
  • Burundaki asimetrik görünümün düzeltilmesine yardımcı olur,
  • Burun ucunun kaldırılmasında etkilidir,
  • Burun sırtının düzleştirilebilmesine yardımcı olur,
  • Burun ve alın arasındaki bölgenin düzeltilebilmesinde etkilidir,
  • Burun ile dudak arasındaki bölgenin belirginleştirilmesinde destekleyicidir.

Yukarıda belirttiğimiz sorunların ameliyatsız olarak ortadan kaldırılması burun dolgusu uygulamaları ile mümkün olabilmektedir, fakat burun dolguları ile burnun yerine getirmekte zorlandığı fonksiyonları düzeltmek mümkün değildir.

Burun Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Burun dolgusu uygulaması öncesinde, uygulama bölgelerine lokal anestetik krem sürülerek uygulama gerçekleştirilecek kişinin hissedeceği ağrının minimize edilmesi sağlanır. Uygulama sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulama bölgelerinde geçici hafif şişlik veya morluk gözlemlenebilir. Burun dolgusu uygulamasının uzman doktor tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat edilmesi, uygulamanın başarısı ve istenmeyen yan etkilerin oluşmaması açısından önem taşımaktadır.Uygulamanın kalıcılığı, hastaya göre ve dolgunun miktarına göre değişmekle birlikte ortalama olarak 12-18 ay kadar kalıcılık göstermektedir.

Hemen Randevu Alın