Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

blank

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr) Nedir?

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği; Estetik ve güzel bir görünümün oluşmasında önemli bir yer tutan göz kapaklarında zaman içerisinde sarkmalar ve kırışıklık meydana gelir. Göz kapaklarında oluşan deforme görünümün cerrahi işlem gerektirmeden alınması işlemine göz kapağı estetiği denilir. Alt veya üst göz kapağında oluşan karışıklıkları ameliyat gerektirmeden cildi gençleştirmek bu sayede mümkün hale gelir. Uygulama gaz halindeki su buharı ve azot yüksek enerji ile plazma haline dönüştürüldükten sonra bununla cilt üzerinde bulunan sorunlu dokular ortadan kaldırılır.

Bu sayede ciltte sıkılaşma başlar ve yeni doku oluşumu tekrar pürüzsüz bir cildin oluşmasını sağlar. Tek seans olarak uygulanan ameliyatsız göz kapağı estetiği cerrahi işlem istemeyen bireylerde başarılı bir şekilde uygulanır. Bu uygulama plexr adı verilen cihaz kullanılarak gerçekleştirilir. Cildin üst tabakası olan epidermis bu cihaz aracılığıyla buharlaştırılır. Bu şekilde ciltte kasılmalar meydana gelerek sıkı ve güzel bir cilt ortaya çıkacaktır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr) Kimlerde Faydalı Olur?

Göz kapak estetiği kadın veya erkek fark edilmeksizin tüm yaş gruplarında ve tüm cilt tiplerinde zaman kısıtlaması olmadan gerçekleştirilir. Ancak ince cilde sahip olan kişilerde daha etkili sonuçlar elde etmek mümkündür. Alt veya üst göz kapağında başarılı sonuçlar veren bu uygulama ile genç görünmek mümkün hale gelir.

Kalın cilde sahip olan kişilerde etkinliği daha sınırlıdır. Uzman hekim tarafından yapılacak olan tetkik ve muayeneler sonucunda doğru karar verilmesi gerekir. Göz kapağının görünümünden memnun olmayan her yaştan kişinin yaptırabileceği tamamen güvenli ve etkili bir uygulamadır.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr) Nasıl Uygulanır?

Plexr cihazı kullanılarak göz kapağında bulunan su buharı ve azot yüksek ısı enerjisi ile plazma enerjisini dönüşür. Bu sayede kırışıklığa neden olan ciltteki dokular yok edilerek yeni doku oluşumu sağlanır. Farklı bölgelerde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde yoğun olarak kullanılan bu uygulama bünyesinde barındırdığı birçok avantajdan dolayı sıklıkla tercih edilir. Ameliyatsız göz kapağı estetiği sayesinde sosyal yaşamdan uzaklaşmadan güzel görünmek daha kolay hale gelir. Uygulama sonrasında kişilerin hijyen kurallarına dikkat etmesi enfeksiyon riskini azaltacaktır.

Göz Kapağı Estetiği (Plexr) İşlemi Sonrası Süreç Nasıldır?

Uygulamada kişinin ağrı ve acı hissetmesini engellemeye yönelik olarak uyuşturucu krem veya lokal anestezi uygulanabilir. Nokta nokta şeklinde uygulanan göz kapak estetiği yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Uygulama sonrasında hafif şişlik ve kabuklanma ortaya çıkacaktır. Şişliğin artması ve ağrı oluşması durumlarında doktorunuza başvurunuz.

Uygulama sonrasında oluşan kabuklanmalar kesinlikle kaldırılmamalı kendiliğinden düşmesi beklenmelidir. 5 gün ile 10 gün arasında oluşan kabuklar tamamen dökülür. Kabukların dökülmesinden sonra göz kapaklarında hafif bir kızarıklık oluşabilir ancak 1 ayın sonunda bu durumda tamamen ortadan kalkacaktır.

Göz Kapağı Estetiği (Plexr) Sonrasında İz Kalır mı?

Göz kapak estetiği güvenirliği kanıtlanmış , herhangi bir yan etkisi ve uygulama sonrasında izle yada kalıcı renk değişimi görülmez. Uygulama sonrasında oluşacak renk değişimleri kısa süreliğine meydana gelir. Güneş ışınlarına karşı yaraya sürülen güneş kremi kullanımı ile herhangi bir sorun yaşamadan süreci tamamlayabilirsiniz.

Doktor tecrübesi ne kullanacağı cihaz kalitesine bağlı olarak kalıcı izle ya da sorun meydana gelmeden göz kapağı estetiği gerçekleştirebilirsiniz. Cildin en üst tabakası ve nokta şeklinde hasar meydana getirdiği için derin yanıklar meydana gelmeyecektir. Bu açıdan ameiyatsız göz kapak estetiği herhangi bir kalıcı iz oluşumunu meydana getirmez.

Plexr Etkisi Ne Kadar Sürer?

göz kapağı estetiği yarım saat ile 1 saat arasında uygulanarak sonuçlandırılır. Etkisi kişisel farklılıklara göre 2 ila 5 yıl arasında sürmektedir. Uygulamadan 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlara ve alkol kullanımını ara verilmesi önemlidir. Bölgesel farklılıklara göre etkisi de farklılık gösterir. Uyku düzeni beslenme alışkanlıkları, kullanılan ilaçlar, Güneş ışınlarına maruz kalma süresi, sigara alkol veya uyuşturucu kullanımı, su tüketiminin istenen seviyede olmaması gibi durumlara karşı etkisi de farklı olmaktadır.

Plexr Ne Sıklıkla Tekrar Edilebilir?

Göz kapağı kadın ve erkekler için kozmetik açıdan önemli yere sahiptir. Ameliyat olmak istemeyen ve göz kapaklarında sarkıklık ve kırışıklık yeni başlayan kişilerde iyi sonuçlar ortaya verir. Göz kapak estetiği uygulandıktan 6 ay sonra tekrarlanabilir ve etkisi 2 yıldan fazla bir süreyi kapsayacaktır. İlk uygulamada oluşan kabuklanma kızarıklık veya kahverengi görünen tamamen ortadan kalktıktan sonra tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Göz Kapağı Estetiği Kalıcı mı?

Plazma tedavisi olarak uygulanan göz kapağı estetiği kişinin davranış alışkanlıklarına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında etki süresine sahiptir. Yaşlanma ve yerçekiminin etkisi ile tekrar kırışıklık ve sarkmaların oluşması gayet doğal bir durumdur. Estetik uygulamalarda ömür boyu kalıcılık pek mümkün değildir. Bu açıdan uygulamayı yapacak olan kişilerin etki süresi ile ilgili mutlaka bilgilendirilmesi önem arz edecektir.

Ameliyatsız  Göz Kapağı Estetiği Plexr Plazma Tedavisi Yaptıranlar Memnun mu?

Tüm estetik işlemlerde olduğu gibi göz kapak estetiği uygulaması da kişi ihtiyaçları ve beklentileri göz önünde bulundurularak işlem öncesi ve sonrası ile ilgili ayrıntılı planlama yapıldığı takdirde memnuniyet verici sonuçlar ortaya çıkacaktır. Uygulama ile ilgili öncesi ve sonrası fotoğraflar ile kişilerde meydana gelen değişimler açık bir şekilde ortaya konulacağı için uygulamayı yapan kişiler memnun kalacaktır. Ayrıca uygulama sonrasında oluşacak kabuklanma ve süreç ile ilgili hastanın bilgilendirilmesi hasta memnuniyeti açısından önemlidir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği (Plexr) Fiyatları 2021

Uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğü, doktor tecrübesi ve uygulama merkezine göre göz kapağı estetiği fiyatları değişkenlik gösterir. Fiyat noktasında ayrıntılı bilgi sahibi olabilmek için doktorun yapacağı muayene önemli yer tutacaktır. Ameliyatsız göz kapağı estetiği fiyatları 2021 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.